بیوگرافی ایرج خدری بازیگر و بسکتبالیست و همسر و فرزندان +علت فوت

بیوگرافی ایرج خدری بازیگر و بسکتبالیست و همسر و فرزندان +علت فوت

بیوگرافی ایرج خدری

ایرج خدری بازیگر و بازیکن تیم ملی بسکتبال ایران متولد 1354 در کرمانشاه بوده که در سال 1395 در سن 45 سالگی فوت کرد او سالها برای تیم ملی بسکتبال ایران بازی کرد و در اوج امادگی و شهرت به سر میبرد و چند فیلم سینمایی هم به دلیل قد و قامت بلند بازی کرد اما در سال 1377 در حین مسابقه بسکتبال حین پریدن به هوا با کمر بر زمین فرود آمد و قطع نخاع شد و به مدت 18 سال خانه نشین شد.

بیوگرافی ایرج خدری بازیگر و بسکتبالیست و همسر و فرزندان +علت فوت

قد ایرج خدری

در بیوگرافی ایرج خدری آمده است او با قد 217 سانتیمتری خود خیلی زود در نوجوانی به عضویت تیم‌های ملی امید و بزرگسالان ایران درآمد.

عکس ها و سرنوشت ایرج خدری بسکتبالیست

سوابق ورزشی

ایرج خدری از سال 1366 تا 1377 در تیم ملی بسکتبال ایران بازی میکرد و توانسته بود توجه رسانه های دنیا را به خود جلب کند به حدی که او به شدت محبوب شده بود.

همچنین ببینید:

بیوگرافی مرتضی مهرزاد والیبالیست و همسرش کیست +قد و تصاویر
بیوگرافی سلطان کوسن بلندقدترین انسان جهان کیست

وی سال ۱۳۵۰ در کرمانشاه به دنیا آمد اما پس از سفر خانواده به هرمزگان دوران تحصیل و آموزش بسکتبال را در بندرعباس سپری کرد. مرحوم خدری از دوران دبیرستان بسکتبال را آغاز و افتخارات زیادی به همراه تیم های استان در مسابقات کشوری بدست آورد. وی به همراه تیم فتح سپاه تهران و تیم ملی هم افتخارات زیادی در عرصه بسکتبال کسب کرد.

تصاویر و بیوگرافی ایرج خدری بازیگر و بسکتبالیست

در سال ۱۳۷۷ در جریان بازی‌های لیگ برتر بسکتبال ایران در مشهد با کمر به زمین افتاد و نخاع وی آسیب دید، این آسیب دیدگی باعث شد که برای همیشه از ورزش دور شود.

سوابق بازیگری

بازی در سریال های آژانس دوستی، ساعت خوش، سنتوری و مختار نامه از جمله کارهای هنری مرحوم خدری به شمار می رود. عدم حمایت مسئولان از این ملی پوش سابق تیم ملی بسکتبال باعث شد تا وی برای گذراندن امور زندگی به کار دستفروشی در میدان امام حسین تهران بپردازد او در فیلم دایان باخ نقش نصرت را بازی کرد.

تصاویر و عکس ایرج خدری دستفروشی

دستفروشی بعد از قطع نخاع شدن

ایرج خدری بعد از اینکه قطع نخاع شد در میدان امام حسین تهران دستفروشی میکرد تا بتواند خرج و مخارج زندگی اش را فراهم کند.

او میگفت:

«با وجود اینکه وضعیت خوبی نداشتم، مسئولان تیم فتح قرارداد را یک طرفه فسخ کردند و گفتند خانه‌ای که در اختیارتان است را هم باید تخلیه کنید. همان زمان پزشکان به من اعلام کردند که شاید با یک حرکت ساده هم دچار قطعی نخاع شوم. با وجود اینکه در مسابقات سوم شده بودیم، حتی مدال و حکم مرا هم ندادند و هیچ خبری از مسئولان تیم فتح نبود.»

بیوگرافی ایرج خدری بازیگر و بسکتبالیست و همسر و فرزندان +علت فوت

همسر و فرزندان

ایرج خدری متاهل بود و دارای دو فرزند دختر و پسر بود.

علت فوت و مرگ

وی در شامگاه روز ۱۹ تیر ۱۳۹۵ در سن ۴۵ سالگی در بیمارستان امام حسین تهران درگذشت. پزشکان می‌گویند از بین رفتن قوای کامل جسمی اش، عامل مرگ او بود.

تشییع پیکر شادروان ایرج خدری عضو پیشین تیم ملی بسکتبال جمهوری اسلامی ایران در سالن فجر بندرعباس برگزار شد.

در این مراسم که هیچ یک از عوامل فدراسیون بسکتبال حضور نداشتند، عضو کمیته بسکتبال صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش ایران، مدیر کل و معاونان ورزش و جوانان هرمزگان، اعضای شورای شهر بندرعباس، روسای هیات های ورزشی استان، جامعه بسکتبال و سایر مسئولان محلی حضور داشتند.

در این مراسم پس از گرداندن پیکر شادروان خدری در سالن فجر بندرعباس (محل برگزاری مسابقات این پیشکسوت در دوران جوانی)، حاضرین به عزاداری پرداخته و سپس تنی چند از همبازیان و مربیان ایرج خدری به بازگویی خاطراتش پرداختند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *