پشت پرده شهر زیرزمینی پیغمبریه قزوین آیا گنج وجود دارد؟ +عکس

پشت پرده شهر زیرزمینی پیغمبریه قزوین آیا گنج وجود دارد؟ +فیلم

پشت پرده شهر زیرزمینی پیغمبریه قزوین

شهر زیرزمینی پیغمبریه قزوین محل آرامگاه بعضی علما و چهره های تاریخی قزوین در دوره قاجار و پهلوی میباشد که لوکیشن آن در زیر خیابان پیغمبریه و در محوطه بقعه چهارانبیاء در قزوین واقع شده است.

به گفته ایسنا این محل از قدیم الایا وجود داشته است و حالا با ریزش قسمتی از این خیابان نمایان شده است و برخی از اهالی قزوین مدعی هستند که در این مکان گنج های بسیار زیادی وجود دارد.

پشت پرده شهر زیرزمینی پیغمبریه قزوین آیا گنج وجود دارد؟ +عکس

«علیرضا خزائلی» مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین ضمن رد کردن شایعه پیدا شدن شهر زیرزمینی در قزوین، اظهار داشت: به‌ دنبال ریزش طاق‌های آرامگاه تعدادی از علمای نامدار دینی در محوطه چهار انبیاء، عملیات مرمت این بخش از بقعه اسفندماه سال گذشته آغاز شد که پس از طی مرحله پاک‌سازی و خواناسازی، مرمت و استحکام‌بخشی طاق‌ها در حال انجام است.

پشت پرده شهر زیرزمینی پیغمبریه قزوین آیا گنج وجود دارد؟ +عکس

به گزارش ایسنا، آرامگاه «آیت‌الله الهیان تنکابنی»، «میرزا مسعود شیخ‌الاسلامی»، «ملاعلی طارمی» و «شیخ احمد عزیزی» و برخی از علما و رجال قزوینی دوره قاجار و پهلوی در محوطه بقعه چهارانبیاء در قزوین قرار دارد؛ اخیراً بخشی از سقف این آرامگاه که زیر خیابان پیغمبریه قزوین قرار دارد دچار ریزش شده اما برخی که اطلاع چندانی از این بنای تاریخی ندارند با تحریف واقعیت در شبکه‌های اجتماعی عملیات مرمت این آرامگاه را کشف شهر زیرزمینی در قزوین عنوان کرده‌اند.

 

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *