آیا در پارک قیطریه گنج وجود دارد؟

آیا در پارک قیطریه گنج وجود دارد؟

آیا در پارک قیطریه گنج وجود دارد؟

قیطریه یکی از محله های قدیمی تهران و بالای شهر تهران است و نزدیک به فرمانیه میباشد پارک قیطریه از پارک هایی با قدمت چند هزار ساله است که بدون شک در این منطقه گنج های زیادی وجود دارد تا به حال در زیر خانه های مختلف این محله گنج های زیادی کشف شده است.

از زمانی که شهرداری تهران شروع به حصار کشی داخل بخشی از پارک قیطریه به منظور ساخت مسجد کرده است این شائبه در فضای مجازی به وجود امده که زیر این پارک گنج وجود دارد و تهمت هایی به زاکانی شهردار تهران زده شده است.

آیا در پارک قیطریه گنج وجود دارد؟

در این بین سازمان میراث فرهنگی هم وارد میدان شده و معتقد است شهرداری تهران نمیتواند بدون اجازه سازمان میراث فرهنگی اقدام به دستکاری این پارک کند.

گنج هایی که قیطریه کشف شده است

در خرداد 1402 تعدادی از مهم‌ترین محوطه‌ها و گنجینه‌های تاریخی ایران به صورت اتفاقی و حین اجرای پروژه‌های عمرانی و با بیل لودر‌ها کشف شده‌اند.

ماجرای مسجد پارک قیطریه تهران اقدام عجیب شهرداری +واکنش ها

طرح‌های توسعه و ساخت و ساز همواره یکی از مهمترین عوامل تخریب محوطه‌های باستانی و تاریخی در کشور بوده است. با این وجود در برخی از فعالیت‌های عمرانی با لودر به آثار نفیسی برخورد کرده است.

در چنین شرایطی با اطلاع سریع میراث فرهنگی و پیگیری باستان‌شناسان آثار ارزشمندی بدست آمده و زینت‌بخش موزه‌های ایران شده، هر چند که تخریب‌های گسترده و پنهانی لودر‌ها همواره بیشتر بوده و موارد خاص با پیگیری باستان شناسان و فشار فعالان اتفاق افتاده است.

تعداد عملیات‌های عمرانی که منجر به کشف محوطه‌های باستانی شده‌اند بسیار است، اما در ادامه به پنج محوطه و اثر ارزشمند که در عملیات‌های عمرانی کشف شدند؛ پرداختیم.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *