آیا شرکت های خصوصی فردا چهارشنبه 11 مرداد تعطیل هستند؟

آیا شرکت های خصوصی فردا چهارشنبه 11 مرداد تعطیل هستند؟

با اعلام خبر تعطیلی رسمی چهارشنبه 11 مرداد و پنجشنبه 12 مرداد بسیاری از مردم میخواهند بدانند که آیا این تعطیلی شامل شرکت های خصوصی نیز خواهد شد یا خیر که پاسخ مثبت است و شرکت های خصوصی نیز تعطیل خواهند بود مگر اینکه مدیرعامل این شرکت ها تصمیمی دیگر بگیرند.

آیا شرکت های خصوصی فردا چهارشنبه 11 مرداد تعطیل هستند؟

تعطیلی کل کشور به علت گرمای هوا

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در توئیتی از تعطیلی چهارشنبه و پنج شنبه خبر داد.

بهادری جهرمی نوشت: «با توجه به گرمای بی‌سابقه هوا در روزهای جاری، به‌منظور حفظ سلامت شهروندان، هیئت دولت با پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در سراسر کشور موافقت کرد.»

میرمهدی صبائی سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار در این باره گفت: با توجه به اعلام رسمی تعطیلی شعب بانک‌ها در روز‌های ۱۱ و ۱۲ مرداد، بازار سرمایه (شامل بورس‌های اوراق بهادار و کالایی)، فردا و پس‌فردا (۱۱ و ۱۲ مرداد) تعطیل خواهد بود.

گرما رکورد زد

چند روز گذشته گرم‌ترین روزهای تاریخ سیاره زمین بوده و هشدارهایی را ایجاد کرده که زمین ممکن است وارد یک دوره چند ساله گرمای بی‌سابقه شود.

امواج گرما در سراسر جهان پدیدار شده و رکوردهای دمایی را از آمریکای شمالی تا قطب جنوب شکسته است؛ سیاره زمین گرم‌ترین ماه ژوئن خود را تجربه می‌کند.

این افزایش شگفت‌آور در گرمای بی‌سابقه احتمالاً توسط دو عامل ایجاد می‌شود که شامل ادامه انتشار سطح بالای گازهای گلخانه‌ای ناشی از سوزاندن نفت، زغال‌سنگ و گاز و بازگشت ال نینو، یک الگوی آب‌وهوایی است.

 

آرش میراحمدی بازیگر درگذشت بیوگرافی آرش میراحمدی بازیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *