آیا مدارس فردا سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است؟ جزئیات آلودگی هوا

آیا مدارس فردا سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است؟ جزئیات آلودگی هوا

تعطیلی مدارس فردا سه شنبه 21 آذر 1402 تهران ، کرج ، اصفهان ، اهواز ، تبریز ، مشهد ، سمنان ، قم ، قزوین ، اراک ، شیراز و کرمانشاه و همدان مهمترین خبری بوده که توسط دانش آموزان دنبال می‌شود مه ببینند آیا فردا مدارس تعطیل خواهد بود یا خیر و به مدرسه می‌روند یا نه.

لازم به ذکر که از فردا سه شنبه کل شهرهای کشور شاهد بارش باران خواهد بود.

آیا مدارس فردا سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است

با توجه به وضعیت آلودگی هوا در روزهای گذشته و تعطیل نشدن مدارس فردا نیز مدارس باز است و خبری از تعطیلی نخواهد بود جدا از این مسئله ورود سامانه بارشی به شمال کشور و آغاز وزش باد در شهرهای تهران و کرج و قم و اراک باعث می‌شود که کاهش آلودگی هوا را داشته باشیم و احتمال تعطیلی مدارس صفر بشود.

در روزهای گذشته نیز با اینکه شاخص آلودگی هوا بالا بود اما آموزش و پرورش تصمیم گرفت که مدارس تعطیل نشود.

آیا مدارس فردا سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است؟ جزئیات آلودگی هوا

آلودگی هوا همچنان ادامه دارد

آلودگی هوا در روزهای گذشته معضلی برای مردم شده است شرایطی که در شهرهای بزرگ از جمله تهران و کرج و اصفهان و مشهد و تبریز و اراک و قم و قزوین به وجود آمده است سلامتی مردم را به خطر انداخته است مردم معتقد هستند که سوخت‌های فسیلی کارخانه‌ها علت اصلی آلودگی هوا هستند از سوی دیگر دولت معتقد است که از سوخت فسیلی برای کارخانه‌ها استفاده نمی‌شود و این آلودگی‌ها به دلیل افزایش خودروها است.

به هر حال دولت باید فکری به حال آلودگی هوا کند چرا که هر ساله این معضل پابرجاست و هیچ فکری برای آن نمی‌شود و صرفاً چشم انتظار باران و وزش باد می‌مانیم دانش آموزان باید توجه کنند که برای رفت و آمد به مدرسه حتماً از ماسک‌های فیلتردار استفاده کنند و در زمان‌های خارج از مدرسه به هیچ عنوان از خانه خارج نشوند از سوی دیگر خانم‌های باردار و سالمندان باید حدالامکان از منزل خارج نشوند چرا که آلودگی هوا می‌تواند سلامتی آنها را به خطر بیندازند.

وضعیت الودگی هوای تهران

به گزارش همشهری آنلاین، بر اساس اعلام این شرکت هم اکنون شاخص آلاینده‌ها در تهران بر روی عدد١٢٩ قرار دارد و از این رو هوا ناسالم است.

آذرماه تا اینجا آلوده‌ترین ماه در سال برای تهرانی‌ها بود.

علی سلاجقه در آئین گرامیداشت روز جهانی خاک که در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج برگزار شد، اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که بین ۱۵ تا ۲۰ درصد آلودگی هوای تهران ناشی از پسماندسوزی در جنوب این کلانشهر است. شهرداری تهران را مکلف کرده ایم که هر چه سریع‌تر جلوی فعالیت این خاطیان را بگیرد زیرا ما به دور از هر گونه شعار مسائل زیست محیطی کشور را دنبال می‌کنیم و سلامت مردم برای ما اهمیت دارد.

بارش باران از سه شنبه در کل کشور

محمد اصغری کارشناس برجسته هواشناسی اعلام کرد که از روز سه شنبه سامانه بارشی پرقدرتی وارد ایران می‌شود که طی سه روز تمام کشور را در بر می‌گیرد و موجب بارندگی‌های فراوان خواهد شد.

به گزارش همشهری آنلاین، همچنین این سامانه موجب بارش برف در استان‌هایی مانند چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی و شرقی خواهد شد.

این گزارش حاکی است که با نفوذ سامانه بارشی جدید به کشور احتمالا در ساعت بازی روز پنجشنبه استقلال و پرسپولیس هوای پایتخت بارانی خواهد بود و دیدار تیم های قرمز و آبی پایتخت زیر بارش باران برگزار خواهد شد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *