ابراهیم عزت الدوری معاون صدام کیست؟ علت فوت

ابراهیم عزت الدوری معاون صدام کیست؟ علت فوت او را در این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

ابراهیم عزت الدوری معاون صدام کیست؟

او از تنها بازماندگان ارشد حزب بعث عراق میباشد که در سن 76 سالگی بر اثر بیماری کلیوی فوت کرد.

او از دشمنان قسم خورده ایرن بود که تا آخرین لحظه از عمرش علیه ایران جبهه گرفته بود و خواستار جنگ اعراب با ایران بود.

آخین مصاحبه او به سال 2018 برمیگردد که در فیسبوک پیامی را به مردم عراق ارسال کرد و گفت نباید بگذارند ایرانی ها در این کشور رفت و آمد کنند

ابراهیم عزت الدوری معاون صدام کیست؟ علت فوت

او ایران و آمریکا متهم به اشغال عراق کرد.

ابراهیم عزت الدوری معاون صدام در هفتاد و یکمین سالگرد تأسیس رژیم بعث عراق، در ویدئویی که به شکل زنده از روی فیس‌بوک پخش می‌شد صحبت کرد.

وی گفت:‌ «صفوی‌های بد و سلفی‌های تندرو،‌ حیواناتی شده‌اند که به نام دین زندگی را ویران می‌کنند. اینها اهل دین نیستند. ما بعثی‌ها مانند پارسیان صفوی اهل معامله کردن با دین نیستم.»

او ایران را به دست‌اندازی در خاورمیانه محکوم کرد و گفت ایران مستقیما به کشورهای عراق،‌ سوریه و یمن حمله کرده و بنابراین نخستین هدف آنها (بازماندگان حزب بعث) مبارزه با ایران خواهد بود.

وی افزود: «ترامپ تا قیام قیامت هم به ایران حمله نخواهد کرد» و تهدید کرد اگر «عراقی‌ها آزاد نشوند و محدودیت پولهای مسدود شده عراق برداشته نشود» به دولت عراق اعلان جنگ خواهد داد و به منافع ایران و کشورهای غربی حامی دولت عراق حمله خواهد کرد.

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *