زاهدی: سردار سلیمانی یک مرد بزرگ و وطن‌پرست بود

اردشیر زاهدی کیست؟ بیوگرافی اردشیر زاهدی و همسرش شهناز پهلوی را به همراه جزئیات در ادامه این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

اردشیر زاهدی کیست؟

او وزیر امور خارجه ایران در زمان محمدرضا شاه پهلوی بود

بیوگرافی اردشیر زاهدی

ماو متولد ۲۴ مهر ۱۳۰۷ در شهر تهران می باشد پدرش فضل الله زاهدی نخست وزیر ایران در سال ۱۳۳۲ بود.

اردشیر زاهدی کیست؟ بیوگرافی اردشیر زاهدی و همسرش شهناز پهلوی

همسرش شهناز پهلوی فرزند محمدرضا شاه می باشد او در حال حاضر در انگلیس زندگی می کند.

ایشان در رشته کشاورزی تحصیل کرد و مدرک دانشگاهی خود را در دانشگاه ایالتی یوتا اخذ نمود.

بعد از این که از آمریکا برگشت توسط هویدا به عنوان وزیر امور خارجه برگزیده شد و با شهناز دختر شاه ازدواج کرد و صاحب یک فرزند به نام مهناز شد اما به دلیل اختلافات شخصی که با همسرش داشت از او جدا شد و دیگر ازدواج نکرد

در زمان امیرعباس هویدا به عنوان وزیر امور خارجه فعالیت کرد و تنها شخصی بود که در زمان بیماری محمدرضا شاه در تبعید او را رها نکرد و تا لحظه مرگ در کنار او بود.

حامی انرژی هسته ای ایران

اردشیر زاهدی همیشه از حامیان برنامه هسته‌ای ایران بوده است و در شبکه های مختلف خبری مثل بی بی سی از انرژی هسته ای ایران دفاع کرده و مهمترین مشکلات ایرانی ها را دشمنی خارجی ها برنامه اتمی ایران می دانند و اینکه آمریکایی‌ها نمی‌خواهند ایران به حق مسلم خود دست پیدا کند.

اردشیر زاهدی کیست؟ بیوگرافی اردشیر زاهدی و همسرش شهناز پهلوی

حمایت از سردار سلیمانی

زمانی که آمریکا سردار سلیمانی را به شهادت رساند آقای اردشیر زاهدی در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی اعلام کرد که ترور سردار سلیمانی یکی از جنایت های بزرگ امریکا میباشد چرا که حاج قاسم یکی از سربازان وطن پوست ایرانی بود که شرافتمندانه از وطنش دفاع می‌کرد.

اردشیر زاهدی داماد محمدرضا شاه و وزیر امورخارجه حکومت پهلوی در گفت‌وگویی با بی بی سی ضمن تمجید شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی، او را در ردیف قهرمان نظامی دیگر کشورها نظیر برنارد لاو مونت‌گومری، شارل دو گل، داگلاس مک‌آرتور و دوایت آیزنهاور قلمداد کرد و تاکید کرد: «قاسم سلیمانی یک سرباز وطن‌پرست بود» او در ادامه تاکید کرد آنهایی که از کشورهای خارجی پول می‌گیرند تا علیه کشورشان کار کنند، مستحق بدترین فحش ایرانی هستند و آن اینکه «پستان مادرشان را گاز گرفته‌اند». مواضع زاهدی را می‌بینید و می‌شنوید.

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *