بیوگرافی اردشیر کاظمی و همسرش و فرزندان +عکس جوانی و قدیمی

بیوگرافی اردشیر کاظمی و همسرش و فرزندان +عکس جوانی و قدیمی

بیوگرافی اردشیر کاظمی و اهل کجاست

اردشیر کاظمی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون ایران متولد  ۲۹ آبان ۱۳۱۷ در بندرانزلی است و 84 سال سن دارد او سالها در عرصه بازیگری فعالیت داشته است اردشیر کاظمی قبل از انقلاب نیز تئاتر کار میکرده است و چند نقش منفی و کوتاه در سینمای قبل انقلاب ایفا کرده است او بعد از انقلاب مدتی از بازیگری فاصله گرفت و مجددا به عرصه سینما و تلویزیون بازگشت او در 54 فیلم سینمایی و 29 سریال تلویزیون بازی کرده است اخرین کار هنری اردشیر کاظمی سریال “مگه تموم عمر چند تا بهاره ” به کارگردانی سروش صحت میباشد که نسبت به این بازیگر ارادت زیادی دارد.

بیوگرافی اردشیر کاظمی و همسرش و فرزندان +عکس جوانی و قدیمی

اردشیر کاظمی با بازی در سریال خوش نشین ها بکارگردانی سعید آقاخانی در سال ۱۳۸۹ وارد بازیگری شد، سپس در سریال دودکش و سریال پژمان در سال ۹۲ شهرت او تکمیل شد. شاید بیادماندنی ترین حضور او در تلویزیون تیزر تبلیغاتی مربوط به لواشک است که خیلی مورد اقبال مردم قرار گرفت، حالا با رسیدن به ۸۵ سالگی رکورد پیرترین بازیگر ایرانی دست اوست.

در ادامه این صفحه به بیوگرافی اردشیر کاظمی و همسر و فرزندان و ناگفته های زندگی او میپردازیم.

بیوگرافی اردشیر کاظمی و همسرش و فرزندن +عکس جوانی و قدیمی

زندیگ شخصی اردشیر کاظمی

یکی از بازیگران پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران می باشد که با فعالیت‌های بسیار درخشان خود در یک دهه گذشته توانسته به شهرت فراوانی در نزد مردم دست پیدا کند ایشان در سال ۱۳۱۷ در شهر تهران متولد شده است

بیوگرافی اردشیر کاظمی و همسرش و فرزندن +عکس جوانی و قدیمی

شروع بازیگری

اردشیر کاظمی بازیگری را در سال ۱۳۸۰ آغاز کرده و در مجموعه یادداشت های کودکی ساخته پریسا بخت آور اولین قدم خود را در تلویزیون برداشت

در این مجموعه با حمیده خیرآبادی ، سیروس گرجستانی ، مهرانه مهین ترابی ، امیر نوری ،رضا بنفشه خواه ،محمود بنفشه خواه، فرحناز منافی ظاهر همبازی شد

اردشیر کاظمی درگذشت | بیوگرافی اردشير کاظمي بازیگر درگذشت

بازی بسیار جالب وی با اینکه سن و سالش زیاد بود باعث شد که بسیاری از فیلمسازان به او پیشنهاد کار بدهند

پیشنهادی:

به همین دلیل در همان سال موفق شد در فیلم سینمایی قارچ سمی به کارگردانی رسول ملاقلی پور بازی کند فیلمی که با درخشش جمشید هاشم پور و میترا حجار همراه بود این کار سینمایی در سینماهای تهران در آن سال ۵۷ میلیون تومان فروش داشت

سریال های اردشیر کاظمی

بیشتر شهرت آقای اردشیر کاظمی برای بازی در سریالهای تلویزیونی بوده در سال ۱۳۸۹ در مجموعه خوش نشین ها ساخته از سعید آقاخانی بازی کرد تا اولین نز خود را بر عهده بگیرد و نشان بدهد که می‌تواند در فیلم‌ها و مجموعه‌های طنز بسیار خوب بازی کند.

پیشنهادی:

روند مجموعه های طنز آقای اردشیر کاظمی همچنان ادامه دار بود و در سال ۱۳۹۲ آقای محمد حسین لطیفی به او پیشنهاد بازی در دودکش را داد

یک مجموعه بسیار جذاب و پرمخاطب که هنرمندانی همچون سیما تیرانداز و امیرحسین رستمی و الناز حبیبی و بهنام تشکر در آن بازی می کردند

اردشیر کاظمی بازیگر درگذشت

شهرت با مجموعه های طنز

شهرت اردشیر کاظمی برای درخشش در مجموعه پژمان بود که به عنوان پدربزرگ پژمان بازی کرد این کار تلویزیونی توسط سروش صحت کارگردانی شده بود و توسط محسن چگینی تهیه کنندگی شد

از دیگر مجموعه‌های تلویزیونی اردشیر کاظمی می توان به شاهگوش ساخته داوود میرباقری و در دنیای تو ساعت چند است به کارگردانی صفی یزدانیان و آخرین ماشین دنیا فیلم بامزه از اسماعیل اشاره کرد.

اردشیر کاظمی | بیوگرافی اردشير کاظمي بازیگر و همسرش + فرزندان

فیلم های سینمایی اردشیر کاظمی

ایشان در سینما کارهای بسیار زیادی انجام داده مهمترین کارتون سینمایی ایشان دایره زنگی در سال ۱۳۸۶ بود

سپس با فیلم های جعبه موسیقی ،آخرین نقش ، پسر آدم دختر حوا ،شکلات داغ ، سنپترزبورگ ، جیب بر خیابان جنوبی ، گشت ارشاد ،صداست که میماند، پله آخر ، پا تو کفش من نکن از دیگر کارهای سینمایی او محسوب می شود.

اردشیر کاظمی درگذشت | بیوگرافی اردشير کاظمي بازیگر و همسرش + فرزندان

ازدواج و همسرش

لازم به ذکر است که درباره ازدواج و همسر و فرزندان ایشان اطلاعاتی در رسانه های معتبر وجود ندارد.

سوابق هنری

 • خونه یکی (۱۳۹٨)
 • زوج یا فرد (۱۳۹۷)
 • لیسانسه ها (فصل دوم) (۱۳۹۶)
 • لیسانسه‌ها (۱۳۹۵)
 • گسل  (۱۳۹۶)
 • ساختمان پدر (۱۳۹۳)
 • معراجی‌ها  (۱۳۹۲)
 • پژمان (۱۳۹۲)
 • دودکش (۱۳۹۲)
 • پایتخت ۲ (۱۳۹۲)
 • مهرآباد (۱۳۹۲)
 • بچه های نسبتا بد (١٣٩٢)
 • اولین انتخاب (۱۳۹۲)
 • دزد و پلیس (۱۳۹۱)
 • تهران پلاک ١ (۱۳۹۱)
 • میلیاردر (۱۳۹۱)
 • راه در رو (١٣٩٠)
 • دست بالای دست (۱۳۹۰)
 • خوش‌نشین‌ها (۱۳۸۹)
 • عید امسال (۱۳۸۹)
 • نون و ریحون (۱۳۸۹)
 • دفترخانه شماره ۱۳ (۱۳۸۸)
 • بازی (۱۳۸۷)
 • من یک مستاجرم (۱۳۸۳)
 • خانه پدری (۱۳۸۰)
 • یادداشت‌های کودکی (۱۳۸۰)

بیوگرافی اردشیر کاظمی و همسرش و فرزندن +عکس جوانی و قدیمی

پیرترین بازیگر ایران

اردشیر کاظمی را پیرترین بازیگر ایران میدانند در حالی که او پیرترین بازیگر نیست و بازیگران زیادی داریم که سن شان از او بیشتر است به نظر میرسد که اردشیر کاظمی بیشتر از نظر چهره شکسته شده باشد و پیرترین نیست! جالب است بدانید که اردشیر کاظمی را به عنوان بازیگر طنز میشناسند.

بیوگرافی اردشیر کاظمی

مصاحبه اردشیر کاظمی

این چهره بیان می‌نماید که تمامی می‌گویند من پیرترین هنرپیشه کشور ایران می‌باشم، ولی باور نمایید اشتباه می‌باشد و من پیرترین هنرپیشه نمی‌باشم!

آقای کاظمی که همواره با چهره بسیار جدی خود بیننده را به خنده وا می‌دارد، این ایام فعلاً در حال استراحت می‌باشد ولی بیان می‌کند اگر فعالیت خوبی به من بشود حتماً می‌پذیرم و خستگی و سن بالا برای ایشان معنایی ندارد.

به خاطر تبریک سال نو بالاخره با دشواری موفق شدیم که اردشیر کاظمی را پیدا نماییم و با ایشان مصاحبه‌ای داشته باشیم.

این هنرپیشه در این مصاحبه از اوقات فراغت این ایام خود صحبت‌هایی کرد و سال نو را به تمامی هموطنان خود تبریک عرض کرد.

اردشیر کاظمی | بیوگرافی اردشير کاظمي بازیگر درگذشت

تمامی ما تاکنون ایشان را به عنوان پیرترین هنرپیشه سینما و تلویزیون کشورمان مطرح می‌کردیم و تاریخ تولد ایشان در تمامی رسانه‌ها سال ۱۲۹۹ نوشته شده بود، که می‌توان گفت ۱۰۲ سال سن دارد، ولی زمانی که با وی صحبت نمودیم بیان کردیم پیرترین هنرپیشه کشورمان می‌باشید و چه حسی دارید؟ جواب داد:

سپاسگزارم به خاطر اینکه من را برای گفتگو منصوب نمودید. نهایت لطف را دارید که با من ارتباط برقرار کردید و حالی از ما پرسیدید. ولی باور نمایید من پیرترین هنرپیشه نمی‌باشم. من در تاریخ ۲۹ آبان ماه سال ۱۳۱۷ به دنیا آمده‌ام و این را نمی‌دانم برای چه تاریخ تولدم رادر همه جا اشتباه نوشته‌اند.
آیا می‌شود آن را اصلاح نمود یا نه؟ تمامی به من بیان می‌کنند مسن‌ترین هنرپیشه، ولی من پیر نمی‌باشم!

ایشان در ادامه می‌گوید: ولی مردم نظر لطفشان است و اینکه من را دوست می‌دارند. من نیز تمامی را دوست می‌دارم، ولی لطف کنید شما بیان کنید که من مسن‌ترین نمی‌باشم.

شما آقای کاظمی در مجموعه‌هایی از جمله :من یک مستاجرم، خوش نشین‌ها، راه در رو، پژمان، لیسانسه‌ها و دودکش ایفای نقش نموده اید، اکنون این ایام در مقابل قاب تلویزیون آیا فعالیتی دارید یا خیر؟
ایشان بیان می‌کند :شکر خدا خوب می‌باشم، خدا را شاکر و ممنون از تمامی شما عزیزان.
تقریبا دو ماه‌ی می‌باشد که جدیدا فعالیتم را با آقای سروش صحت به اتمام رسانیده‌ام. یک اثر با آقای صحت همکاری داشتم که بسیار طول کشید و به تازگی به اتمام رسیده است.

در ادامه زمانی که از ایشان در مورد فعالیت نمودن در این سن و سال و سختی‌های آن سوال می‌کنیم با یک انرژی بسیار حیرت آوری جواب می‌دهد:

فعالیت نمودن برای من هیچ گونه خستگی ندارد. من در فعالیت‌هایم هیچ احساس سختی نمی‌کنم، چه در تهران و چه در شهرستان ها. حتی اگر بیان کنند که بایستی برای فعالیت به خارج از ایران بروم حتماً می‌پذیرم. خدا را شاکر هستم که هنوز روی پای خودم هستم و سلامت می‌باشم.

آقای کاظمی در مورد اینکه بهترین همکاری خود با کارگردانان کدام یک بوده است؟ می‌گوید: من در این مدت با کارگردانان بسیاری همکاری داشته ام. کارگردانانی مانند :سروش صحت، کیانوش عیاری، محمد حسین لطیفی و بسیاری دیگر، مدت‌هاست در این زمینه فعالیتم چه در سینما و چه در قاب تلویزیون. ولی از بین تمامی این‌ها با آقای سروش صحت بسیار راحت می‌باشم.
حساب سروش از تمامی جدا می‌باشد.

به ایشان بسیار علاقمند هستم و خیلی راحت می‌باشم.

حال در ادامه به چهره جدی اردشیر کاظمی اشاره می‌نماییم. عکس العمل ایشان درباره این صحبت که شما با وجود چهره جدی که دارید در فعالیت‌های کمدی بسیاری ایفای نقش نموده‌اید، ولی لبخندتان را مشاهده نمی‌کنیم، وی بیان می‌کند :

مضمون فعالیت برای من فرقی ندارد. من در واقع با دوربین راحت می‌باشم، کمدی و غیر کمدی نیز ندارد. ولی در کل نمی‌خندم . تنها در یک سکانس از مجموعه دودکش در خاطرم می‌باشد که خندیدم و آن هم در رابطه با سکانس رقصیدن در کنار بهنام تشکر و هومن برقنورد بود، که با این هنرمندان نیز خیلی راحت می‌باشم و به آنها علاقه دارم.

آقای کاظمی می‌گویند: من بسیار اهل گفتگو نمی‌باشم به خاطر اینکه اعتقاد دارم شخص مهمی نمی‌باشم. من خود را خاک پای بقیه می‌دانم و به آن صورت مهم نمی‌باشم، که بخواهم درباره خودم صحبت کنم. شما نیز به من لطف دارید که من را منصوب نمودید. همچنین مردم عزیز.

ایشان پس از اینکه درباره سن و سال خود صحبت نمود، افزود: در هر حال سن و سال که بیشتر می‌شود دغدغه‌ها نیز می‌باشد و بایستی با آن کنار آمد. دیگر جوان ۲۰ ساله نمی‌باشیم، ولی تا زمانی که زنده می‌باشم فعالیت خواهم نمود و هیچ دشواری برای من مهم نمی‌باشد.

آرزویی ندارم

زمانی که درباره آرزوهای ایشان سوال می‌کنیم با خنده کوتاه و معنی‌دار بیان می‌کند: نه بابا دخترم دیگر هیچ آرزویی ندارم. جوانان بایستی آرزو نمایند، از ما که گذشت.
امیدوارم جوان‌های ما چیزی از خود داشته باشند، ما دیگر آرزویی نداریم. تمام چیز برای جوان‌ها باشد.

ایشان در آخر گفتگوی خود درباره اوقات فراغت بیان می‌کند : در این ایام به مجله و روزنامه و مطالعه کتاب بسیار وابسته شده‌ام. زمانی که در منزل می‌باشم، همیشه کتاب می‌خوانم و خود را با این چیزها مشغول می‌کنم.

خبر درگذشت و فوت

درباره درگذشت و فوت اردشیر کاظمی خبرهایی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که صحت نداشته و این این بازیگر در قید حیات میباشد و اخبار شبکه های اجتماعی واقعیت ندارد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

4 نظر

 1. ایشان متولد۱۲۹۹ هستند

 2. امیر زارع

  ایشان متولد سال ۱۲۹۹ در بندر انزلی هستن

 3. سلام ایشون متولد سال ۱۲۹۹ هستن

 4. عکسی که مربوط به جوانی گذاشتید متعلق به ادی فیشر همسر چهارم الیزابت تیلوره .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *