اسکناس با عکس سردار سلیمانی (عکس)

اسکناس با عکس سردار سلیمانی (عکس) و جزئیات را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

اسکناس جدید یک میلیون ریالی (صد هزارتومانی) با تصویر سردار سلیمانی در نسخه آزمایشی چاپ شده است و قرار است به زودی این اسکناس در مرحله نهایی به چاپ برسد. با انتشار این تصویر بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی به آن واکنش مثبت نشان دادند و نوشتند که این کار باعث میشود یاد و خاطره سردار برای همیشه در ذهن مردم و حتی نسل های آینده بماند.

اسکناس با عکس سردار سلیمانی (عکس)

اسکناس با عکس سردار سلیمانی (تصویر سردار سلیمانی روی اسکناس جدید) همراه جزییات اسکناس های جدید صدهزارتومانی با تصویر حاج قاسم سلیمانی

گفته شده که قرار است اسکناس هایی نیز باتصویر شهید بهشتی هم تولید شود و باید ببینیم آیا چاپ این اسکناس ها به صورت انبوه صورت خواهد گرفت یا خیر.

تا به حال تصاویر امام خمینی (ره) و مرقد امام رضا (ع) در اسکناس های ملی نقش بسته است.

تاریخچه‌ پول بسیار قدیمی است. در گذشته تجارت از طریق معاملات پایاپای صورت می‌گرفت؛ به این صورت که کالاها و محصولات بین بازرگانان، صنعتگران، شهروندان و مقامات معامله می‌شد. با کشف فلزاتی همچون طلا و نقره، تجّار شروع به جایگزینی فناوری قدیمی با جدید کردند و در نتیجه سکه‌های طلا و نقره اختراع شدند. بعدها اسکناس اختراع شد. در طول تاریخ چاپ پول روی خشت، چوب، پوست گوزن، پارچه، چرم، فویل‌های فلزی و اخیرا روی پلاستیک‌های کاغذمانند، همچون پوند انگلیس صورت گرفته است. نخستین استفاده از کاغذ برای پول در متون تاریخی چینی یافت شد. بخشی از یک اسکناس در غار کشف شد که آن را قدیمی‌ترین اسکناس جهان دانستند. چینی‌ها به دلیل کمبود طلا و فلزات چیزی شبیه به اسکناس را ابداع کردند و نام آن را چاو گذاشتند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

....

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *