اکبر طبری کیست؟ بیوگرافی اکبر طبری و جرم او چیست؟ +دادگاه

اکبر طبری کیست؟ بیوگرافی اکبر طبری و جرم او چیست؟ +دادگاه را به همراه جزئیات در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

اکبر طبری کیست؟ بیوگرافی

اکبر طبری معاونت اجرایی قوه قضایی در دوره ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی بوده است.

اکبر طبری کیست؟ بیوگرافی اکبر طبری و جرم او چیست؟ +دادگاه

در سال ۱۳۸۶ خبرهای ضد و نقیضی درباره برکناری‌اش در رسانه‌ها منتشر شد که هیچگاه این اتفاق رخ نداد

درباره دلایل بازداشت و محاکمه آن اطلاعاتی در رسانه ها وجود ندارد اما به گزارش سایت شهر آرا نیوز او از پرنفوذترین چهره های قوه قضاییه در ۲۰ سال گذشته می باشد

تحصیلات غیرمرتبط با قضایی

از نکات قابل توجه این است که او در زمینه قضایی و حقوقی هیچ گونه تخصصی نداشته و حتی مدرک تحصیلی اش مهندسی است و حالا چگونه وارد قوه قضاییه شده و در سمت‌های مهم مشغول به کار شده است جای بسیار تامل دارد

از نکات جالب دیگر این است که ایشان یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون کنگ فو و هنرهای رزمی بوده است و معلوم نیست چگونه به این سمتها منصوب گردیده

برکناری اکبر طبری توسط ابراهیم رئیسی

بعد از روی کار آمدن ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه سریعا اقدام به برکناری از او کرد که گویا اکبر طبری مدتها مورد انتقاد مسئولین بوده است که با روی کار آمدن ابراهیم رئیسی به سرعت برکنار می‌شود

بعد از برکناری او آیت‌الله آملی لاریجانی که ارتباط نزدیکی با گذاشته وی را به مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده و در آنجا سمتی به او میدهد

اکبر طبری کیست؟ بیوگرافی اکبر طبری و جرم او چیست؟ +دادگاه

پس از اعلام بازداشت اکبر طبری بسیاری در فضای مجازی اقدام قوه قضائیه تحت ریاست ابراهیم رئیسی را تحسین کردند. هواداران رئیسی معتقدند او با قدرت به جنگ فساد رفته است و به مبارزه با فساد در قوه قضائیه هم می‌پردازد.

حجت‌الاسلام رئیسی از روزی که بر مسند ریاست دستگاه قضا نشست، بر مبارزه با فساد تأکید کرد و گفت: «تسامحی در برخورد با فساد نخواهد داشت.» او ابتدای خردادماه در نشست با اصحاب رسانه بر مبارزه فراجناحی با فساد تأکید کرد.

برخی دیگر می‌گویند دستگیری اول راه است و باید دید قوه قضائیه به اتهامات او با بی طرفی رسیدگی می‌کند.

عده‌ای هم در فضای مجازی با اشاره به اتهام‌های احتمالی طبری از اینکه فساد تا بالاترین سطوح رسوخ کرده ابراز ناراحتی کرده اند.

اما محمود صادقی نماینده تهران در توئیتی متذکر شده است که “باتوجه به تأیید خبر بازداشت معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه، جا دارد مسئولان درباره تصرفات مشارالیه در وجوه امانی مردم که توسط قوه سپرده گذاری شده شفاف سازی کنند. ” اشاره او به ماجرای حساب‌های جنجالی قوه قضائیه است که چند سال پیش توسط همین نماینده در مجلس افشا شد و جنجالی بزرگ به پا کرد.

او در بخشی از دفاعیاتش در ارتباط با پرونده ساخت یک ویلا در منطقه لواسان در شمال شرق تهران گفت افراد دیگری که در این ماجرا متهم به دادن رشوه به او هستند در صورت درخواست او حاضر بودند “کل لواسان” را به نامش کنند.

آقای طبری اتهام‌ها را “پرونده‌سازی‌ و افترازنی” خواند و گفت “اکثر این اتهامات مربوط به ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته است و رسیدگی یا مختومه شده است.”

او گفت “علی‌رغم تلاش یک ساله نتوانستند کوچکترین بهانه و دستاویزی برای اتهام‌زنی مرتبط با شغل و سمت من ارائه کنند”.

اکبر طبری پس از ۲۰ سال حضور در قوه قضائیه ایران، اواخر سال ۱۳۹۷ برکنار شد و اطلاعات سپاه او را ۲۳ تیرماه سال ۱۳۹۸ بازداشت کرد.

او در زمان ریاست محمود هاشمی شاهرودی و صادق آملی لاریجانی بر قوه قضائیه مدیرکلی امور مالی و معاونت اجرایی حوزه ریاست آن را بر عهده داشت.

مقام و نزدیکی او به رئیس پیشین قوه قضاییه باعث شده این پرونده و محاکمه او بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و محافل سیاسی داشته باشد.

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *