بازوبند one love چیست کدام بازیکنان همجنسگرا هستند؟ جنجال در جام جهانی

بازوبند one love چیست کدام بازیکنان همجنسگرا هستند؟ و چرا هری کین این بازوبند را بست آیا همجنسگرا است؟ جزئیات این ماجرا را در ادامه بخوانید.

بازوبند one love چیست کدام بازیکنان همجنسگرا هستند؟

انگلیس، ولز و پنج کشور اروپایی دیگر از بستن بازوبند OneLove که به عنوان اعتراض به همه اشکال تبعیض در جام جهانی قطر بود، عقب نشینی کردند. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که فیفا به آنها هشدار داده بود که با تحریم‌های ورزشی روبرو خواهند شد و کاپیتان‌هایشان ممکن است جریمه شوند یا حتی مجبور به ترک زمین شوند.

بازوبند one love چیست

انتظار می‌رود کاپیتان‌ها بازوبندهای مورد تایید فیفا را ببندند که پیام‌های اجتماعی مختلفی را در طول مسابقات تبلیغ می‌کند. فیفا روز دوشنبه اعلام کرد که پیام «بدون تبعیض» که در ابتدا قرار بود توسط تیم‌های مرحله یک چهارم نهایی استفاده شود، به جای آن در بازی‌های گروه اول استفاده خواهد شد.

همچنین ببینید:

فیلم لحظه شکستگی و شکسته شدن بینی و دماغ علیرضا بیرانوند

در بیانیه‌ای، هفت فدراسیون از جمله بلژیک، دانمارک، آلمان، هلند و سوئیس از رفتار فیفا ابراز ناراحتی کردند.

آنها گفتند: “فیفا کاملاً واضح است که اگر کاپیتان های ما در زمین بازی بازوبند ببندند، تحریم های ورزشی را اعمال خواهد کرد.” به‌عنوان فدراسیون‌های ملی، نمی‌توانیم بازیکنان خود را در موقعیتی قرار دهیم که با تحریم‌های ورزشی از جمله رزرو کارت مواجه شوند، بنابراین از کاپیتان‌ها خواسته‌ایم که در بازی‌های جام جهانی فوتبال بازوبند نبندند.

ما آماده پرداخت جریمه هایی بودیم که معمولاً برای نقض مقررات کیت اعمال می شود و تعهد قوی به بستن بازوبند داشتیم. با این حال، ما نمی توانیم بازیکنان خود را در شرایطی قرار دهیم که ممکن است کارت زرد دریافت کنند یا حتی مجبور به ترک زمین بازی شوند.

بازوبند one love چیست و چرا هری کین این بازوبند را بست آیا همجنسگرا است؟

چیزی که فدراسیون‌ها را ناامید کرد این بود که آنها در ماه سپتامبر با فیفا تماس گرفتند و گفتند که قصد دارند بازوبند رنگین کمانی را در کشوری ببندند که روابط همجنس‌گرایان غیرقانونی است، اما تا عصر یکشنبه چیزی نشنیده بودند.

آنها گفتند: “ما از تصمیم فیفا بسیار ناامید هستیم که معتقدیم بی سابقه است – ما در ماه سپتامبر به فیفا نامه نوشتیم و به آنها از تمایل خود برای بستن بازوبند One Love برای حمایت فعالانه از حضور در فوتبال اطلاع دادیم و هیچ پاسخی نداشتیم.” “بازیکنان و مربیان ما ناامید شده اند – آنها حامیان قدرتمندی هستند و به روش های دیگر حمایت خواهند کرد.”
تبلیغات

فدراسیون‌ها صبح دوشنبه با فیفا دیدار کردند تا شفاف‌سازی درباره این موضوع را جویا شوند. قبل از انتشار این بیانیه، کسپر هولمند، سرمربی دانمارک، گیج شدن خود را از نگرش فیفا با توجه به اینکه بازوبند در بازی‌های لیگ ملت‌ها در ماه سپتامبر بسته شده بود، با هیاهوی ناچیز نشان داد. این رقابت تحت صلاحیت یوفا است.

او گفت: «این چیزی نیست که برای این مناسبت اختراع شده باشد، کاری است که قبلاً انجام داده‌ایم. “یک بازوبند OneLove – صادقانه بگویم نمی توانم مشکل را ببینم.”

بازوبند one love چیست و چرا هری کین این بازوبند را بست آیا همجنسگرا است؟

لوئیس فن خال، سرمربی هلندی گفت: “اگر بخواهیم کارت زرد بگیریم، بازوبند نخواهیم داشت و باید بپرسیم که آیا این اقدام درستی از سوی فیفا است یا خیر. و شما می توانید به این سوال پاسخ دهید. فکر می‌کنم کاملاً واضح است.»

گاردین با منابع قطری و فیفا صحبت کرده است که اصرار داشتند این تصمیم صرفاً توسط هیئت حاکمه فوتبال گرفته شده است – و هیچ فشاری از قطر در مورد بازوبند وجود نداشته است. یک منبع فیفا همچنین خاطرنشان کرد که مقررات از مدت ها قبل روشن است که بازوبندهای تایید نشده مجاز نیستند – و بنابراین هیچ چیز واقعاً تغییر نکرده است.

در صورتی که در این صفحه اطلاعاتی به اشتباه درج شده است میتوانید در قسمت دیدگاه پایین صفحه اطلاع رسانی کنید تا اصلاح یا حذف شود
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

3 نظر

  1. الان یه عده از ایران میریزن توی خیابون که چرا حقوق بشر و زنان رعایت نمیشه

  2. سجاد خجسته

    هر فردی که بی قید و بند است و به قانون احترام نمی گذارد؛ همان بهتر که نباشد. همه کشورها پیش از برگزاری مسابقه فوتبال باید به قوانین فیفا مقید باشند و آن را بی تردید اجرا کنند. اگر کشوری چون آلمان که قهرمان جام جهانی است و به گونه ای نماینده فیفا نیز به شمار می رود؛ اعلام بی قید و بندی به قوانین فیفا کند؛ دیگر چه انتظاری از تیم فوتبال کشورهایی چون بحرین، امارات، آنگولا و… می توان داشت! مطمئن باشید هیچگاه الگوی نادرست نتیجه درستی به همراه نداشته و ندارد.

  3. آیا ابن کشورها موافقند که برخی کاپیتان ها بازوبند ضد هولوکاست ببندند؟ آیا اجازه می دهند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *