بیوگرافی بازیگران امپراطور افسانه ها (جومونگ ۳) +عکس و پشت صحنه

بیوگرافی بازیگران امپراطور افسانه ها (جومونگ ۳) +عکس و پشت صحنه

اسامی بازیگران سریال امپراطور افسانه ها یا جومونگ 3 به همراه نقش عبارتند از:

کام وو سونگ بازیگر نقش شاهزاده یوگو
سایون یا سایو در امپراطور افسانه ها
کیم جی سو بازیگر نقش بو یوهوا
لی جونگ وون بازیگر نقش پادشاه سایو (گوگوکوون)
لی جی هون بازیگر نقش هائه گان
هان جین هی بازیگر نقش شاه گی
Qri بازیگر نقش شاهزاده بو یئو جین
جونگ ریو وون در نقش شاهزاده جامیونگ یا پوکو
لی یونگ یو در نقش کودکی شاهزاده جامیونگ
جونگ کیونگ هو در نقش شاهزاده هودونگ
یئو جین-گو در نقش نوجوانی شاهزاده هودونگ
کانگ سو هان در نقش کودکی شاهزاده هودونگ
پارک مین یونگ در نقش شاهزاده لاهی
جین جی هی در نقش کودکی شاهزاده لاهی
لی می سوک در نقش وانگ جاشیل (مادر لاهی)
سونگ هیون آ در نقش سونگ مائه سئول سو (همسر سوم موهیول)
کیم سونگ ریونگ در نقش موهاسو (مادر جامیونگ)

درباره سریال امپراطور افسانه ها

سریال امپراطور افسانه ها (جومونگ 3) یا جامیونگ گو در مضمون درام و تاریخی است که کارگردانی آن را میونگ وو لی انجام داده است. همچنین نویسندگی آن را جونگ سونگ_هی بر عهده داشته است این سریال در ۳۹ قسمت به دست تولید رسیده است داستان سریال امپراطور افسانه ها ادامه داستان افسانه جومونگ است که سرنوشت نوادگان او را به تصویر میکشد.

سریال فسانه امپراطورها از کجا شروع میشود؟

شروع سریال اشاره‌ای به سئول سال ۲۰۱۰ در پونگناپتوسونگ دارد و سپس به سال ۱۷۰۰ هانسئونگ باز می‌گردد. در آن زمان، موضوع اعلام می‌شود که یک پادشاهی جدید در نزدیکی دریای غربی تشکیل خواهد شد.

یئوگو، شاهزاده‌ای که از تخت و تاج برکنار شده بود، به یک نمک‌فروشی تبعید می‌شود تا هر گونه تهدیدی را که او به‌عنوان پسر دوم به تاج و تخت محسوب می‌شد، ریشه‌کن شود. در ادامه فیلم، بازگشت یئوگو به پادشاهی را مشاهده می‌کنیم که همراه با صحنه‌های جنگ حماسی، باکچی را در گوگوریو فریب می‌دهد؛ زیرا او احساس می‌کند که باکچی پادشاهی را از او دزدیده است و ادامه داستان …

زمان پخش از شبکه تماشا

امپراطور افسانه ا یا جومونگ 3 هرشب ساعت هفت و نیم از شبکه تماشا پخش میشود بازپخش و تکرار این سریال نیز ساعت ۱ بامداد، ۷ صبح و ۱۳ ظهر خواهد بود.

تیزر جومونگ 3 جامیونگ گو از شبکه تماشا

افسانه امپراطور افسانه ها یکی از محبوب‌ترین سریال‌های کره‌ای در ایران است. این سریال تلویزیونی به کارگردانی لی جو هاوان بر اساس افسانه‌های تاریخی درباره جومونگ الهام گرفته شده بود و همواره در طول سال‌های گذشته در بازپخش‌های مختلف مورد توجه مخاطبان رسانه ملی قرار گرفته است

بیوگرافی بازیگران امپراطور افسانه ها (جومونگ ۳) +عکس و پشت صحنه

بیوگرافی بازیگران سریال جومونگ ۳ (امپراطور افسانه ها) 

 • کام وو سونگ بازیگر نقش شاهزاده بو یوگو
 • سایون یا سایو در امپراطور افسانه ها
 •  کیم جی سو بازیگر نقش بو یوهوا
 • لی جونگ وون بازیگر نقش پادشاه سایو (گوگوکوون)
 • لی جی هون بازیگر نقش هائه گان
 • هان جین هی بازیگر نقش شاه گی
 •  Qri بازیگر نقش شاهزاده بو یئو جین
 • جونگ ریو وون در نقش شاهزاده جامیونگ یا پوکو
 • لی یونگ یو در نقش کودکی شاهزاده جامیونگ
 • جونگ کیونگ هو در نقش شاهزاده هودونگ
 • یئو جین-گو در نقش نوجوانی شاهزاده هودونگ
 • کانگ سو هان در نقش کودکی شاهزاده هودونگ
 • پارک مین یونگ در نقش شاهزاده لاهی
 • جین جی هی در نقش کودکی شاهزاده لاهی
 • لی می سوک در نقش وانگ جاشیل (مادر لاهی)
 • سونگ هیون آ در نقش سونگ مائه سئول سو (همسر سوم موهیول)
 • کیم سونگ ریونگ در نقش موهاسو (مادر جامیونگ)
 • هونگ یو سئوب در نقش چویری پادشاه ناک رانگ (پدر جامیونگ و لاهی)
 • مون سونگ کئونگ در نقش موهیول پادشاه گوگوریو (پدر هودونگ)
 • کیم سو-هیون در نقش میو ری
 • لیجو هیون در نقش وانگ هول
 • پارک گون تائه در نقش کودکی وانگ هول
  یو اوک هوان در نقش ایل پوم یا هانگ کای
 • یون چان در نقش کودکی ایل پوم
 • گو سو-هی در نقش مو یانگ هی (همسر اول وانگ گوگن)
 • لی وون جونگ در نقش چا چا سونگ (رئیس تئاتر جوی)
 • جو می ریونگ در نقش می چو (همسر چا چا سونگ

بیوگرافی بازیگران امپراطور افسانه ها (جومونگ ۳) +عکس و پشت صحنه

خلاصه‌ داستان سریال جومونگ ۳ (امپراطور افسانه ها)

مجله شبونه – سریال امپراطور افسانه ها دنباله زمان حکمرانی موهیول، نوه جومونگ می‌باشد، ولی کاراکتر شاخصی قصه پسر وی شاهزاده هودونگ است و قصه تقریباً درباره ایشان روایت شده است.

موهیول در این مجموعه یک پیرمرد جاه طلب می‌باشد. قصه درباره تسخیر امپراتوری ناکرانگ توسط گوگوریو است.

خوب است بدانید که امپراتوری ناکرانگ طبل مقدسی را در برداشت که از پوست گاو درست شده بود و این طبل در دوران یورش دشمن خود به خود به صدا در می‌آمد و تمامی را آگاه می‌کرد تا دچار شبیخون نشوند.

ولی گویا طبل به واسطه راهب اعظم که دختر امپراطور به حساب می‌آمد به صدا در می‌آمد.

بیوگرافی بازیگران امپراطور افسانه ها (جومونگ ۳) +عکس و پشت صحنه

در هر حال، این موضوع باعث ترس و نگرانی تمامی اقوام و امپراتوری‌های همسایه بود. به آن صورت که ناکرانگ را یک کشور مقدس می‌دانستند که طبل خدایان از آن مراقبت می‌کند. موهیول، امپراطور گوگوریو، که در فکر تسخیر ناکرانگ بود در کنار پسر خود هودونگ، یک نقشه می‌کشد تا با از بین بردن این طبل، مسیر تسخیر این امپراطوری هموار گردد، قبل از این گوگوریو چند مرتبه به خاک ناکرانگ حمله کرده بود ولی هر دفعه به خاطر به صدا درآمدن طبل نیروهای مدافع به موقع از ورود مهاجمین جلوگیری می‌کردند.

همچنین ببینید:

بازیگر نقش هودونگ در سریال جومونگ کیست +عکس جدید و بیوگرافی

زمان پخش جومونگ ۳ فصل سوم “امپراطور افسانه‌ها” مشخص شد

فرزند موهیول براساس نقشه به ناکرانگ می‌گریزد و پناهنده سیاسی می‌شود در این بین دختر دوم امپراطور چویری، لاهی، به هودونگ علاقه پیدا می‌کند و با وی ازدواج می‌کند، ولی دختر مورد علاقه او دختر نخست امپراطور جا میونگ گو می‌باشد.

بیوگرافی بازیگران امپراطور افسانه ها (جومونگ ۳) +عکس و پشت صحنه
پیشنهاد هودونگ از لاهی، از بین بردن طبل مقدس می‌باشد. یک طبل که جا میونگ گو از آن محافظت می‌کند. در پایان طبل در حالی که ارتش گوگوریو پشت مرز آماده یورش می‌باشد، به واسطه لاهی پاره می‌شود و….

بیوگرافی بازیگران امپراطور افسانه ها (جومونگ ۳) +عکس و پشت صحنه

بیوگرافی جونگ ریو وون

جونگ ریو وون یک هنرپیشه کره ای-استرالیایی که زیر نظر کمپانی H&Entertainment همکاری می کند. جونگ ریو وون در سئول به دنیا آمد اما در سال 1992 به همراه خانواده اش به استرالیا مهاجرت کرد. او تابعیت استرالیا را دارد.وی زمانی که به استرلیا مهاجرت کرد مجبور شد تا زبان انگلیسی را آموزش ببیند.

در دوران دبیرستان او با شیوه زندگی استرالیایی سازگار شده بود. پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان ایالتی مک گرگور، از دانشگاه گریفیث در رشته تجارت بین المللی نیز فارغ التحصیل شد. جونگ در حالی که در دهه 2000 دانشجوی انتقالی در دانشگاه کره از دانشگاه گریفیث بود در خیابان های آپگوجونگ توسط لی سانگ مین کشف شد و در نتیجه زندگی و مسیر شغلی او تغییر کرد.

بیوگرافی بازیگران امپراطور افسانه ها (جومونگ ۳) +عکس و پشت صحنه

بیوگرافی لی یونگ یو

او برای اولین بار در فیلم اواخر بهار (2014) که برای آن برنده بهترین بازیگر زن در چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم میلان شد، اولین کره ای شد که این افتخار را دریافت کرد.

نام و نام خانوادگی: Lee Yoo Young , لی یو یونگ , 이유영
تاریخ تولد: 8 دسامبر 1989 , 17 آذر 1368
محل تولد: کره جنوبی , سئول
حرفه: بازیگر
قد: 167 سانتی متر
گروه خونی: A

بیوگرافی بازیگران امپراطور افسانه ها (جومونگ ۳) +عکس و پشت صحنه

بیوگرافی جونگ کیونگ هو

جونگ کیونگ هو (Jung Kyung-ho) بازیگر کره‌ای و متولد 31 آگوست 1983 است. او با بازی در فیلم‌ها و سریال‌های «Herb» در سال 2007، «Missing 9» در سال 2017 و «Life on Mars» در سال 2018 شناخته شده است. جونگ کیونگ هو از اوایل سال ۲۰۱۳ با سویونگ، عضو گروه گرلز جنریشن در رابطهٔ عاشقانه است.

درباره سریال جومونگ 3 و امپراطور افسانه ها

سریال «امپراطور افسانه‌ها»، فصل سوم سریال جومونگ از 2 دی 1402 ساعت 19:00 در جدول پخش شبکه تماشا جایگزین فصل قبلی این سریال شد سریال «امپراطور باد‌ها» این شب‌ها از شبکه تماشا پخش شد و با استقبال مخاطبان مواجه شده است. از امشب شبکه تماشا سریال «امپراطور افسانه‌ها» را پخش می‌کند که محصول2010 کره جنوبی و در ژانر تاریخی ساخته شده است. این سریال اسپین آف دو سریال «جومونگ» و «امپراطور باد‌ها» است.

بیوگرافی بازیگران امپراطور افسانه ها (جومونگ ۳) +عکس و پشت صحنه

بازیگر نقش شاهزاده هو دونگ؛ جو کیونگ هو

جونگ کیونگ هو بازیگر کره جنوبی تحت مدیریت آلوم است. یونگ پسر جونگ ائول یانگ، کارگردان کهنه کار تلویزیون و همکار مکرر نویسنده کیم سو هیون در درام های تلویزیونی موفقی مانند مرده ناراحتی مادر، زن شوهرم، زندگی زیباست و آرامش بدون فرزند به الیفای نقش پرداخته است. یونگ ائول یانگ در ابتدا مخالف این بود که پسرش بازیگری را دنبال کند، اما یونگ خواسته پدرش را نادیده گرفت و از خانه خانواده نقل مکان کرد. پدر و پسر به مدت سه سال صحبت نکردند.

یوگو در امپراطور افسانه ها کیست +بیوگرافی و سرنوشت

کام وو سونگ بازیگر نقش یوگو در سریال امپراطور افسانه ها

کام وو سونگ در ۱ اکتبر ۱۹۷۰ در شهرستان اوکچئون، چونگ چئونگ شمالی، کره جنوبی به دنیا آمد. او بازیگری است که برای فیلم‌ شاه و دلقک در سال ۲۰۰۵ بازی کرده است و با همین فیلم به معروفیت رسید. او در فیلم «جنگل عنکبوتی در سال ۲۰۰۴ نیز به محبوبیت دست یافت. آخرین فیلمی که او در سال ۲۰۲۱ بازی کرده است، سریال چوسون جن گیر در نقش کیم ته جونگ بازی کرده است.

سایو در امپراطور افسانه

پادشاه سایو، در پی انتقام برای حمله‌ای که به او و خانواده‌اش شده، از روش‌هایی که از شمشیر و قدرت گرفته تا حکمت و استراتژی، برای به دست آوردن عدالت و انتقام از متجاوزان به کار می‌گیرد. این ماجراها و نبردهایش، تصویری جذاب از روحیه‌ی مبارزه‌ای و پایداری ایشان را نشان می‌دهد.

با ظهور سریال “افسانه امپراطورها”، تماشاگران با دنیای پرفراز و فرود جومونگ و مبارزه‌ی وی برای انتقام و ایجاد عدالت روبرو می‌شوند. این سریال به وفور از عناصر تاریخی، اکشن، درام، و تجربه‌های انسانی استفاده می‌کند تا تصویری کامل از ماجراهای پادشاه سایو و مبارزاتش را به تماشاگران ارائه دهد.

جومونگ 3 موفق نبود

سریال جا میونگ گو را به نوعی می‌توان سومین فصل از داستان جومونگ دانست.این سریال در سال ۲۰۰۹ تولید شده است و روایتی از دوران امپراطوری موهیول و درگیری بین گوگوریو و کشور ناکرانگ است. این مجموعه دنباله ای بر افسانه جومونگ و سرزمین بادها است. موهیول در این سریال پیرمردی جاه طلب است.

در زمان پخش سریال جامیونگ، رقیب دو سریال ملکه سئوندوک و Queen of Housewives بود. به همین دلیل sbs قسمت های این سریال رو از ۵۰ قسمت به ۳۹ قسمت کاهش داد.

این سریال برخلاف دو سری قبلی که با نام‌های افسانه جومونگ و امپراطور بادها پخش شد، موفقیت چشمگیری در زمان پخش از شبکه SBS به دست نیاورد و همین امر باعث شد تابه جای ۵۰ قسمت، مجموعه در ۳۹ قسمت به پایان برسد. همچنین امتیاز آن از میان ۱۵۰۰ رای در سایت مای دراما ۷.۸ از ۱۰ است که امتیاز قابل قبولی است.

پادشاه سایو کیست

ایرانیان نیوز نوشت:

جومونگ، به عنوان پسر پادشاه سایو، در محیطی پرافتخار و پراز جنگ‌ها و رقابت‌های قدرتمندان بزرگ بزرگ شده است. او از طریق تجارب و ماجراهایش با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه می‌شود که باعث شکل‌گیری یک رهبر قوی، شجاع و مقتدر می‌شود.

سریال “افسانه امپراطورها” به زیبایی ماجراهای جومونگ را در جنگ‌ها، ماجراها و سفرهایش به تصویر می‌کشد. داستان به شکلی جذاب و شگفت‌انگیز از نبرد پادشاه سایو برای انتقام و به دست آوردن عدالت و قدرت، به تماشاگران الهام می‌بخشد.

پادشاه سایو، در پی انتقام برای حمله‌ای که به او و خانواده‌اش شده، از روش‌هایی که از شمشیر و قدرت گرفته تا حکمت و استراتژی، برای به دست آوردن عدالت و انتقام از متجاوزان به کار می‌گیرد. این ماجراها و نبردهایش، تصویری جذاب از روحیه‌ی مبارزه‌ای و پایداری ایشان را نشان می‌دهد.

پایان داستان امپراطور افسانه ها چه میشود؟

برخی از مورخان مجموعه‌ای از مشاهدات را در مورد تأسیس گوگوریو انجام داده‌اند که باعث شد فکر کنند یوری احتمالاً پسر گو جومونگ نبوده، بلکه یک غاصب بوده‌است.

مشاهداتی که منجر به این نتیجه شد، مرگ زودهنگام جومونگ، تفاوت در نام خانوادگی، رفتار خشن یوری با برخی از ارزشمندترین نزدیکان جومونگ و تفاوت در سبک‌های حکومت بود. جومونگ در سن ۴۰ سالگی درگذشت که در مقایسه با برخی از جانشینان و پیشینیان او بسیار زود است. تعداد بسیار کمی از فرمانروایان آن دوره قبل از ۴۰ سالگی مردند. تفاوت در نام خانوادگی ممکن است نشان دهنده تغییر سلسله از خانواده گو به خانواده هائه باشد.

بیوگرافی بازیگران امپراطور افسانه ها (جومونگ ۳) +عکس و پشت صحنه

نکته شگفت‌انگیز دیگری که باید در نظر گرفت این واقعیت است که اکثر افراد مورد اعتماد جومونگ تبعید یا استعفا داده بودند. به عنوان مثال هیو بو، که در میان سه دنبال کننده اول جومونگ بود. با توجه به جلد اول گوگوریو از تاریخ سه پادشاهی (سامگوک ساگی)، هیو بو با روشی که پادشاه یوری مدام از کاخ برای رفتن به سفرهای شکار خارج می‌شد مخالف بود و به شدت از پادشاه می‌خواست که بیشتر به مسائل مربوط به پادشاهی توجه کند.

بر اساس اطلاعات «سامگوک ساگی» که بیشتر به افسانه شبیه است و نمی‌توان برای آن مستند قابل تأملی یافت، نسب جومونگ، با نام اصلی «دانگمیونگ سئونگ وانگ»، به خدایان باستانی کره می‌رسد. روایت تولد و رشد او در دربار بویو، یک امپراتوری کوچک در جنوب شبه جزیره کره، جایی که گوموآ، امپراتور آن، از مادر جومونگ به عنوان یک زن حرمسرا نگهداری می‌کرد و سپس، فرار جومونگ از بویو و ازدواجش با «سوسانو» دختر تاجری ثروتمند به نام «گو موسئو دانگون»(در سریال جومونگ او را با نام یون‌تابال می‌شناسید)، بیشتر آمیخته با داستان‌های خیالی است و تردیدی در افسانه بودن آن ها وجود ندارد. در متون تاریخی کره، جومونگ به معنای تیرانداز ماهر است و ظاهراً این صفت به دلیل توانایی‌های رزمی به وی داده شده است. از جومونگ، با نام «گو» هم، در متون تاریخی کره اسم برده شده است.

آیا گوگوریو واقعیت دارند؟

نوشته‌ای با عنوان «سامگوک ساگی» است که در سال 1145 میلادی به رشته تحریر درآمده و تنها منبع در دسترس برای مطالعه امپراتوری‌های سه‌گانه گوگوریو، باکجه و شیلا در شبه جزیره کره است. در این نوشته، اطلاعات دقیق‌تری درباره جومونگ وجود دارد؛ با این حال، هر دو نوشته فاصله زمانی زیادی با دوره زندگی جومونگ دارد و نمی‌توان به دقت آن ها اعتماد داشت.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *