بانک ها کی باز میشود ۱۴۰۳ عید نوروز + وضعیت ادارات

بانک ها کی باز میشود ۱۴۰۳ عید نوروز + وضعیت ادارات

بانک ها کی باز میشود ۱۴۰۳

وضعیت تعطیلی بانک‌ها در عید نوروز ۱۴۰۳ یکی از موضوعاتی است که برای مردم بسیار حائز اهمیت می‌باشد بانک‌ها و ادارات دولتی از فردا یکشنبه پنجم فروردین ماه ۱۴۰۳ باز خواهند بود و به مردم خدمات ارائه می‌دهند و همچون روزهای عادی به روال خود می‌پردازند.

اما شرکت‌ها و ادارات خصوصی بسته به نظر مدیرعامل و مالک شرکت فعالیت خواهند داشت بر اساس مصوبه مجلس تعطیلات عید نوروز به صورت رسمی از ۱ فروردین تا ۴ فروردین بوده و از پنجم فروردین ماه همه ادارات و سازمان‌های دولتی به فعالیت خود ادامه خواهند داد .

شرکت‌های خصوصی بستگی به نظر مدیرعامل و مالک فعالیت خواهند داشت اما حداقل تعطیلی برای شرکت‌ها و ادارات خصوصی روز می‌باشد و اینکه هر شرکتی بخواهد تا بعد از ۱۳ فروردین تعطیل شود از نظر قانونی منعی ندارد.

طبق ماده 59 قانون اداره کار، حقوق کارگران برای هر ساعت تعطیل کاری؛ 40% اضافه بر دستمزد برای هر ساعت کار عادی محاسبه می شود. در برخی موارد کارگران 5 روز از هفته را کار می کنند و ساعات کاری آنها مجموعا 44 ساعت است که در این صورت حقوق و دستمزد تعطیل کاری برای آنها برابر مجموع 40% با دستمزد ساعات کار عادی می شود.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *