گرانی بنزین ۸ هزار تومانی واقعیت دارد؟ آیا بزنین گرانی میشود؟

بنزین ۸ هزار تومانی واقعیت دارد؟ آیا بنزین گران میشود؟

بنزین ۸ هزار تومانی از اخباری است که در فضای مجازی دست به دست می‌شود و درباره آن گفته می‌شود که قرار است از اول تابستان اجرایی شود اتفاقی در آبان ۱۳۹۸ رخ داد و شایعه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در فضای مجازی پیچیده بود.

گرانی بنزین ۸ هزار تومانی واقعیت دارد؟  آیا بزنین گرانی میشود؟

درباره این خبر فریدون عباسی عضو کمیسیون انرژی مجلس می گوید:

چنین اخباری صحت ندارد و صرفاً شایعه میباشد و گویا رسانه ها تمایل دارند که به این اخبار بپردازند چرا که برای مردم حائز اهمیت است  و در مجلس هیچگونه تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین اتخاذ نشده و دولت نیز چنین تصمیمی ندارد و امسال بنزین به هیچ عنوان افزایش قیمت نخواهد داشت

واکنش کاربران فضای مجازی

اما برخی از کاربران فضای مجازی معتقد هستند که بنزین ۸ هزار تومانی همچون سال ۹۸ ترفندی برای ارزیابی واکنش افکار عمومی به این خبر بوده و به احتمال زیاد اجرایی خواهد شد و اگر در حال حاضر چنین اخباری در فضای مجازی منتشر می شود یک سیاست برنامه ریزی شده وجود دارد که واکنش افکار عمومی را در این مورد بسنجند کاری که در سال ۹۸ صورت گرفته ابتدا زمزمه‌های افزایش قیمت بنزین به مبلغ ۳ هزار تومان دست به دست شد و بعد  در نهایت این قیمت اجرایی شد.

واکنش کارشناسان

اما کارشناسان معتقد هستند که دولت بهتر است با مردم صادق باشد و از این گونه ترفند ها خودداری کند چرا که بازخورد بسیار منفی خواهند گرفت همچون سال ۹۸ که واکنش مردم و افکار عمومی به این اتفاق منفی بود.

باید ببینیم که در آینده قیمت بنزین به چه شکلی پیش خواهد رفت در حال حاضر بنزین هیچگونه ارزش قیمتی نداشته و از سال ۹۸ به صورت دو نرخی هزار و ۵۰۰ تومانی و ۱۰۰ هزار تومانی عرضه می شود .

البته در روزهای گذشته تغییراتی در جایگاه های سوخت صورت گرفتد کارتهای پمپ بنزین ها محدود شد همچنین کارت های سوخت خودروها نیز به ۲۵۰ لیتر بنزین آزاد محدود شده است که این نشان می‌دهد تصمیماتی برای سوخت در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *