بیوگرافی آزاده کیوانی فیزیکدان و همسرش کیست از ایران تا آمریکا

بیوگرافی آزاده کیوانی فیزیکدان و همسرش کیست از ایران تا آمریکا

بیوگرافی دکتر آزاده کیوانی فیزیکدان Azadeh Keivani

دکتر آزاده کیوانی فیزیکدان ایرانی بوده که از دانشگاه صنعتی شریف تحصیل کرده است و سپس در کانادا بورسیه تحصیلی گرفته است و راهی کانادا شد بعد از اخذ دکترای فیزیک به آمریکا رفته و در دانشگاه هاروارد تحصیلاتش را ادامه داد و به انمجن فیزیک آمریکا پیوست.

آزاده کیوانی، فعالیت‌های نجوم آماتوری را در سال ۱۳۷۸ در مدرسه‌ی فرزانگان تهران و در رصدخانه‌ی زعفرانیه آغاز کرد و سپس با پیوستن به گروه پرتوهای کیهانی دانشکده‌ی فیزیک دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۸۳ با تحقیق نجوم به صورت حرفه‌ای آشنا شد.

بیوگرافی آزاده کیوانی فیزیکدان و همسرش کیست از ایران تا آمریکا

آزاده کیوانی فیزیکدان پر افتخار ایرانی در دانشگاه هاروارد به عنوان استاد دانشگاه تدریس کرده و پژوهش های زیادی در زمینه فیزیک انجام داد.

آزاده کیوانی، دانشمند ارشد داده در بیمارستان پرسبیتریان نیویورک است.

سوابق

آزاده کیوانی در سال ۱۳۸۷ به دانشگاه ایالتی لوییزیانا رفت و با پیوستن به رصدخانه‌ی پیِر اوژه تحقیقاتش را در زمینه‌ی پرتوهای کیهانی پرانرژی ادامه داد. وی دکترای خود را در رشته‌ی اخترفیزیک در سال ۱۳۹۲ گرفته است و پروژه‌ی دکترایش بررسی تأثیرات میدان مغناطیسی کهکشان راه شیری بر روی انحراف پرتوهای کیهانی پرانرژی در راستای شناخت منشأ و نوع این ذرات بوده است. ‌آزاده پس از پایان دوران دکترایش به دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا رفت و به عنوان پژوهشگر پَسادکترا در زمینه‌ی اخترفیزیک ذره‌ای در تیم تحقیقاتی امان و رصدخانه‌ی نوترینوی آیس‌کیوب به پژوهش پرداخت. سپس به عنوان محقق و مدرس در دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک مشغول شد.

کسب جایزه سالانه انجمن فیزیک آمریکا

آزاده کیوانی موفق شد در سال 2024 رفته نخست انجمن فیزک آمریکا را به خود اختصاص بدهد و جایزه سالانه انجمن فیزیک آمریکا کسب نماید.

بیوگرافی آزاده کیوانی فیزیکدان و همسرش کیست از ایران تا آمریکا

کسب جایزه سالانه انجمن فیزیک آمریکا 2024 از مهمترین افتخاراتی است که تا به حال نصیب یک ایرانی شده است و نامش در تاریخ ایران زمین به عنوان مشاهیر فیزیک ثبت خواهد شد.

این جایزه در بخش فیزیک کاربردی و صنعتی به فیزیکدان‌هایی که در خارج از فضای آکادمیک و دانشگاهی فعالیت می‌کنند، اعطا می‌شود.

این جایزه از فیزیکدانان در مشاغل صنعتی و غیر آکادمیک به دلیل مشارکت قابل توجه آنها در پیشرفت فیزیک با ماهیت فنی، صنعتی یا کارآفرینی و توانایی در ارائه سخنرانی­ های جذاب برای افراد متخصص و غیر متخصص، تقدیر می کند.

بیوگرافی آزاده کیوانی فیزیکدان و همسرش کیست از ایران تا آمریکا

او این جایزه را برای توسعه و به کارگیری تکنیک‌های هوش مصنوعی برای مشکلاتی از آموزش گرفته تا مطالعات بالینی در سرطان و بیماری‌های قلبی، و برای اشتیاق در تبدیل آموزش‌های تحقیقاتی آکادمیک پیچیده به راه‌حل‌هایی برای مشکلات فوری دنیای واقعی دریافت کرد.

از فیزیک تا هوش مصنوعی

جایزه امسال به دلیل توسعه روش‌های کاربرد هوش مصنوعی در بخش‌های گوناگون، از آموزش تا پژوهش درباره سرطان، به آزاده کیوانی اهدا شد.

به گفته آزاده کیوانی از جمله فعالیت‌های خارج از آکادمیک وی که منجر به دریافت این جایزه شده است می‌توان به ایجاد و مدیریت یک مؤسسه آموزشی اشاره کرد که هدف اصلی آن توانمند کردن دانشجویان و دانش‌آموزان با تمرکز در قشر محروم در زمینه‌های علمی و تکنولوژی است.

همسر و فرزندان

اطلاعات چندانی از زندگی شخصی آزاده کیوانی در دسترس نیست و به نظر میرسد این فیزکدان ارزشمند کشورمان متاهل است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، کیوانی همچنین با تولید مدل‌های مختلف هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ(Machine Learning) نیز سعی دارد زمینه‌هایی ایجاد شود تا بیماری‌های مختلف از جمله سرطان و بیماری‌های قلبی زودتر تشخیص داده شود.

 

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *