بیوگرافی ابوالقاسم جراره و فاطمه جراره (اولین خواهر و برادر نماینده مجلس)

بیوگرافی ابوالقاسم جراره و فاطمه جراره (اولین خواهر و برادر نماینده مجلس)

بیوگرافی ابوالقاسم جراره

ابوالقاسم جراره متولد ۱۳۶۰ در بندرعباس نماینده مجلس تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس است. او برادر فاطمه جراره دیگر نماینده مجلس است.

بیوگرافی ابوالقاسم جراره و فاطمه جراره (اولین خواهر و برادر نماینده مجلس)

ابوالقاسم جراره فوق‌لیسانس حقوق جزا و جرم‌شناسی از دانشگاه آزاد بندرعباس دارد او در دوره نهم نماینده مجلس بندرعباس، قشم بوده ایشان همچنین عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بوده است.

او گفته بود اگر به مجلس راه یابم، نماینده ملت هستیم نه دولت، اما اینکه دنبال تنش بین دولت و مجلس باشیم، حتما غلط است. تصمیم قانونی ما برای مردم نباید ایجاد مزاحمت کند. قانون اصلا مصوب می‌شود که به نفع مردم و کشور تمام شود. یکی از دغدغه‌های مردم این است که ما نمایندگان خود را نمی‌بینیم. پیام مردم این است که باید فضای مجلس به نفع مردم تغییر جدی و اساسی کند. مدیریت فضای مجازی حتما فیلتر کردن نیست. این‌که فضایی درست کنیم که عده‌ای با فروش فیلتر شکن از مردم پول بگیرند، این فیلتر کردن چه فایده‌ای دارد.

بیوگرافی ابوالقاسم جراره و فاطمه جراره (اولین خواهر و برادر نماینده مجلس)

بیوگرافی فاطمه جراره

فاطمه جراره نماینده مجلس بندرعباس و قشم متولد ۱۳۶۳ در بندرعباس میباشد و دارای فوق لیسانس حقوق است او خواهر کوچک ابوالقاسم جراره میباشد.

فاطمه جراره در سال 1403 با کسب ۷۰۲۱۴ رای[ ه‌عنوان نخستین نماینده زن هرمزگانی به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرد.

او قبلا رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس و عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان‌های ایران بود.

راهیابی خواهر و برادر به مجلس

یکی از این حوزه‌های انتخابیه که برای نخستین بار چشم هرمزگانی‌ها نیز به آن دوخته شده بود، حوزه تهران بود که از مجموع 30 کرسی، در انتخابات اسفند ماه تکلیف 14 مرسی مشخص شده بود و سرنوشت 16 کرسی به انتخابات دور دوم کشیده شد.

ابوالقاسم جراره که در چندین لیست از جمله لیست امنا، جمعیت جوانان انقلاب و صبح ایران حضور داشت در این انتخابات توانست با اخذ 288771 رأی، یکی از کرسی‌های مجلس را به دست آورده راهی بهارستان شود.

جراره از جوانان دهه‌شصتی استان هرمزگان و مستشار دیوان محاسبات کشور است که در مجلس نهم از حوزه بندرعباس به‌عنوان جوان‌ترین نماینده حضور یافت و برای دور دوازدهم مجلس، ترجیح داد از حوزه انتخابیه تهران در انتخابات شرکت کند،
این در حالی است که فاطمه جراره (خواهر ابوالقاسم جراره) که در دوره‌های متوالی به‌عنوان نماینده مردم بندرعباس در شورای اسلامی شهر بندرعباس حضور داشت، برای انتخابات مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرد و توانست در انتخابات اسفندماه با ۷۰۲۱۴ رأی به‌عنوان اولین بانوی هرمزگانی راهی بهارستان شود.

 

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *