بیوگرافی امین میرزازاده کشتی گیر فرنگی اهل کجاست و همسرش + عکس

بیوگرافی امین میرزازاده کشتی گیر فرنگی اهل کجاست و همسرش + عکس

امین میرزازاده کشتی گیر کیست و اهل کجاست

امین میرزازاده کشتی گیر فرنگی کار ایران متولد ۱۸ دی ۱۳۷۶ در شهر گتوند استان خوزستان میباشد او 25 سال سن دارد قد امیر میرزازاده ۱٫۸۵ متر بوده و در وزن 130 کیلوگرم مسابقه میدهد. وی دارای دو مدال طلای اسیا و یک نقره جهانی است او همچنین موفق شده در مسابقان جوانان جهان سه مدال طلا کسب کند و در رده نوجوانان یک طلای جهانی و یک طلای آسیا به دست اورد او اولین مدال طلای بزرگسالان را در سال 2023 در بازی های آسیایی کسب کرد.امین میرزازاده مدال طلای جهانی 2023 را نیز در افتخارات خود دارد.

بیوگرافی امین میرزازاده کشتی گیر فرنگی اهل کجاست و همسرش + عکس

بیوگرافی امین میرزازاده

امین میرزازاده قهرمان کشتی فرنگی ایران و جهان در 18 دی ماه 1376 در گتوند خوزستان است و با 25 سال سن موفق شده افتخارات زیادی را تیم ملی کشتی فرنگی به دست اورد و به عنوان کشتی گیر سنگین وزن 130 کیلوگرم عضو ثابت تیم ملی شود او دارای قد 185 سانتیمتر است .

شروع کشتی

امین میرزازاده کشتی را در دوران کودکی آغاز کرد و موفق شد خیلی زود مورد توجه کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی قرار بگیرد و به تیم ملی کشتی فرنگی ایران دعوت شود.

بیوگرافی امین میرزازاده کشتی گیر فرنگی اهل کجاست و همسرش + عکس

امین میرزا زاده در سال ۸۹ وقتی ۱۳ ساله بود کشتی را زیر نظر آقایان سینا طالبوند و یوسف محمدی و بصورت حرفه ای آغاز کرد.

در دوران کودکی و نوجوانی بسیاری از دوستان و اقوامش بخصوص پسر عمویش به ورزش کشتی مشغول بودند و او نیز آنها را دنبال میکرد و مسابقاتشان را میدید و در نهایت به این رشته علاقمند شد و فعالیش را آغاز کرد.

بیوگرافی امین میرزازاده کشتی گیر فرنگی اهل کجاست و همسرش + عکس

افتخارات

در سال ۱۳۹۴ به تیم ملی نوجوانان ایران دعوت شد و موفق شد در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در دهلی نو در وزن ۱۰۰ کیلوگرم مدال طلا را به دست آورد و نشان بدهد یکی از بهترین استعدادهای این رشته ورزشی می‌باشد در همان سال در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان شرکت کرد مسابقاتی که در کشور بوسنی برگزار می‌شد و امین میرزازاده موفق شد مدال طلا را به دست آورد.

همچنین ببینید

بیوگرافی علیرضا مهمدی کشتی فرنگی اهل کجاست +عکس و سوابق

بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر فرنگی از ایران تا صربستان +عکس

بیوگرافی محمدهادی ساروی کشتی گیر فرنگی کار

در سال ۱۳۹۷ امین میرزازاده توانست در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در کشور هند مدال طلا به دست آورد و روند موفقیت‌های خود را ادامه بدهد او همچنین توانست در مسابقات جهانی در وزن ۱۲۰ کیلوگرم مدال طلا به دست آورد و به عنوان یکی از اعضای تیم ملی کشتی فرنگی ایران جایگاه خود را تثبیت کند.

بیوگرافی امین میرزازاده کشتی گیر فرنگی اهل کجاست و همسرش + عکس

امین میرزازاده در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۳ در مسابقات قهرمانی آسیا در وزن ۱۳۰ کیلوگرم دو مدال طلا به دست آورد و در مسابقات کشتی جهانی در صربستان در سال ۲۰۲۲ مدال نقره کسب کند.

مدالها

قهرمانی کشتی جهان

مدال نقره – جایگاه دوم بلگراد ۲۰۲۲ ۱۳۰ ک‌گ

قهرمانی آسیا

مدال طلا – جایگاه اول دهلی نو ۲۰۲۰ ۱۳۰ ک‌گ
مدال طلا – جایگاه اول آستانه ۲۰۲۳ ۱۳۰ ک‌گ

قهرمانی کشتی زیر ۲۳ سال جهان

مدال طلا – جایگاه اول بلگراد ۲۰۲۱ ۱۳۰ ک‌گ

مدال طلا – جایگاه اول ووهان ۲۰۱۹ ۱۳۰ ک‌گ

قهرمانی جوانان جهان

مدال طلا – جایگاه اول ترناوا ۲۰۱۸ ۱۲۰ ک‌گ

مدال طلا – جایگاه اول تامپره ۲۰۱۷ ۱۲۰ ک‌گ

بیوگرافی امین میرزازاده کشتی گیر فرنگی اهل کجاست و همسرش + عکس

قهرمانی جوانان آسیا

مدال طلا – جایگاه اول دهلی نو ۲۰۱۸ ۱۲۰ ک‌گ

قهرمانی نوجوانان جهان

مدال طلا – جایگاه اول سارایوو ۲۰۱۵ ۱۰۰ ک‌گ

قهرمانی نوجوانان آسیا

مدال طلا – جایگاه اول دهلی‌ نو ۲۰۱۵ ۱۰۰ ک‌گ

ازدواج امین میرزا زاده

امین میرزا زاده مجرد میباشد و هنوز ازدواج نکرده است

بیوگرافی امین میرزازاده کشتی گیر فرنگی اهل کجاست و همسرش + عکس بیوگرافی امین میرزازاده کشتی گیر فرنگی اهل کجاست و همسرش + عکس

مدال طلای جهانی 2023

امین میرزازاده کشتی‌گیر وزن ۱۳۰ کیلوگرم، در روز نخست مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۳، توانست با شکست تمامی حریفان به مرحله فینال این مسابقات راه پیدا کند.

میرزازاده در مرحله فینال در یک دیدار حساس و نفس‌گیر مقابل رضا کایالپ قهرمان چندین دوره جهان و دارنده مدال‌های نقره و برنز المپیک از ترکیه با نتیجه ۲ بر ۲ در ثانیه‌های پایانی به پیروزی رسید و مدال طلای جهان را از آن خود کرد.

پیش از این علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد. پوریا دادمرز هم در وزن ۵۵ کیلوگرم در مرحله رده‌بندی پس از سال‌ها در سبک وزن صاحب مدال برنز شد.

شباهت زیاد با بازیگر پایتخت

شباهت زیاد میرزازاده با ابوالفضل رجبی، بازیگر نقش بهروز در سریال پایتخت، نیز مورد توجه بسیاری از کاربران فضای مجازی قرار گرفت. رجبی، که در سریال پایتخت نقش یک کشتی‌گیر سنگین وزن را بازی می‌کند، از نظر ظاهری شباهت زیادی به میرزازاده دارد. این شباهت باعث شده است تا بسیاری از کاربران فضای مجازی، میرزازاده را با رجبی اشتباه بگیرند.

شباهت زیاد میرزازاده با ابوالفضل رجبی، بازیگر نقش بهروز در سریال پایتخت
مدال طلای بازی های آسیایی 2023

به گزارش خبرآنلاین نماینده سنگین وزن کشتی فرنگی ایران با شکست حریفی از چین به مدال طلای بازی‌های آسیایی دست یافت.

در آخرین مبارزه کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی چین، امین میرزازاده نماینده وزن ۱۳۰ کیلوگرم ایران در دیدار فینال مقابل ژی منگ از چین به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۱ بر ۱ به برتری رسید و صاحب دومین و آخرین مدال طلای کشتی فرنگی ایران در این مسابقات شد.

میرزازاده که چند روز پیش نیز تنها مدال طلای کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی بلگراد را از آن خود کرده بود، پیش از این در نخستین مبارزه مقابل پانفوئک از تایلند به روی تشک رفت و در پایان با امتیاز عالی ۹ بر صفر به برتری رسید. میرزازاده در دومین مبارزه نیز مقابل کورایف از ترکمنستان ۹ بر صفر پیروز شد و در نیمه نهایی نیز علیخان سیزداکف از قزاقستان را با نتیجه ۳ بر یک برد و راهی فینال شد.

محمدهادی ساروی دیگر نماینده ایران در روز پایانی این مسابقات بود که دقایقی پیش به مدال طلای وزن ۹۷ کیلوگرم رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *