بیوگرافی ایمان پورقلی زاده سینماگر کیست +علت دقیق فوت

بیوگرافی ایمان پورقلی زاده سینماگر کیست +علت دقیق فوت

بیوگرافی ایمان پورقلی زاده

ایمان پورقلی‌ زاده فیلمساز و کارگردان سینما متولد دهه ۵۰ بوده که متاسفانه در چهارم تیر ماه ۱۴۰۳ درگذشت ایشان تجربه دستیاری کارگردان در فیلم‌هایی همچون آخرین ملکه زمین و باز هم عشق را در کارنامه خود داشت و سال‌ها به عنوان تدوینگر و برنامه‌ریزی سینما فعالیت داشت بیشتر فعالیت‌های او در هنر هفتم بوده و توانسته بود که در زمینه تدوین و برنامه‌ریزی فعالیت داشته باشد.

بیوگرافی ایمان پورقلی زاده سینماگر کیست +علت دقیق فوت

ایمان پورقلی‌ زاده کیست

در بیوگرافی ایمان پورقلی‌ زاده آمده است او فیلمساز و دستیار کارگردان ایرانی میباشد که 4 تیرماه 1403 فوت کرد او سالها به عنوان تدوینگر ، برنامه ریز و دستیاری کارگردان در سینما فعالیت داشت.

سوابق

از مهمترین سوابق مرحوم پورقلی زاده دستیاری کارگردان فیلم آخرین ملکه زمین در سال ۱۳۸۵ بود و محمدرضا عرب کارگردانی آن را بر عهده داشت این فیلم موفق شده بود که جایزه بزرگ فستیوال بین المللی فیلم بلغارستان را از آن خود کند فیلم باز هم عشق از دیگر کارهای آقای ایمان پورقلی‌زاده بوده که آقای محمد دارابی کارگردانی آن را بر عهده داشت بیشتر فعالیت‌های پورقلی‌زاده در زمینه تدوین و برنامه‌ریزی بوده است.

بیوگرافی دکتر شعله توکلی فوق تخصص ریه +علت فوت

“و باز هم عشق” از دیگر فیلم هایی بوده که این مرحوم به عنوان دستیار کارگردان حضور داشت.

ایمان پورقلی‌زاده در تولید فیلم‌های کوتاه نیز تجربه زیادی داشت که می‌توان به فیلم‌های مانع بسته شدن در نشوید اشاره کرد.

علت فوت

آقای ایمان پورقلی‌زاده در ۴ تیر ماه ۱۴۰۳ به علت ایست قلبی در منزلش فوت کرد و مراسم تشییع ایشان در پنجم تیرماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۰ صبح در قطعه هنرمندان برگزار شد و به خاک سپرده شد بسیاری از اعضای محترم جامعه اصناف سینمای ایران و همچنین خانواده او در این مراسم حضور داشتند.

خانه سینما درگذشت دستیار برنامه ریزان و کارگردانان سینمای ایران زنده‌یاد ایمان پورقلی زاده را به خانواده محترم ایشان و اعضای محترم جامعه اصناف سینمای ایران تسلیت عرض می‌کند. مراسم تشییع این هنرمندفقید پنجم تیر ماه ساعت 10صبح در قطعه هنرمندان برگزار می شود.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *