بیوگرافی بهنام جلوه والیبالیست پیشکسوت کیست +علت فوت

بیوگرافی بهنام جلوه والیبالیست پیشکسوت کیست +علت فوت

بیوگرافی بهنام جلوه والیبالیست

بهنام جلوه والیبالیست و کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران میباشد که سابقه کاپیتانی را هم دارد او متولد دهه 40 بود که به علت بیماری سرطان ار ورزش دور شد و در نهایت در 8 بهمن 1402 درگذشت بهنام جلوه عمو مهدی جلوه والیبالیست ملی پوش ایران میباشد.

بهنام جلوه کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در دهه ۷۰ بود.

بیوگرافی بهنام جلوه والیبالیست پیشکسوت کیست +علت فوت

سوابق

بهنام جلوه در دهه 60 به اوج فعالیت خود در والیبال ایران رسیده بود و توانست در تیم ملی ایران بازی کند و امتیازات زیادی را کسب کند او موفق شد به مدت 3 ماه فیکس تیم ملی والیبال ایران شود همچنین بازوبند کاپیتانی را هم به دست اورد.

زنده‌یاد جلوه سابقه بازی در تیم ملی به‌عنوان مدافع میانی در رویدادهای مهمی همچون قهرمانی مردان آسیا در سال‌های1989، 1991، 1993 و 1999 را در کارنامه کاری خود داشت که تیم ایران در سال‌های 93 و 99 در رتبه پنجم آسیا قرار گرفت.

بیوگرافی بهنام جلوه والیبالیست پیشکسوت کیست +علت فوت

علت درگذشت و فوت

بهنام جلوه چند سالی به بیماری سرطان مبتلا شد و دوره های شیمی درمانی را آغاز کرد اما در نهایت در 8 بهمن 1402 فوت کرد.

بهنام جلوه در مصاحبه اش میگوید ما رکورد دار بازیکنان فامیلی در جهان هستیم. آنچه که از مهدی دیده ام اخلاق عالی است که با صبوری و پشتکار همراه شده است. به لحاظ فنی سرعت دستش باید زیادتر شود و در سرویس بیشتر تمرین کند. جابه جایی بازیکنان جدید به جای ستاره های گذشته نیازمند تحمل افزون تر است. پرکردن جای خالی سیدموسوی زمان می خواهد. خداوکیلی موسوی بی نظیر بازی می کند. برادرزاده ام مهدی سرعت و دفاع خوب را از ما به ارث برده اند.

بیوگرافی بهنام جلوه والیبالیست پیشکسوت کیست +علت فوت

کاپیتان سابق تیم ملی درباره تفاوت بازیکنان این نسل با نسل گذشته می گوید: تفاوت مع الفارق است. آن زمان خلاقیت بازیکنان بی نظیر بود. اما اکنون توانایی های فردی بازیکنان در تاکتیک خلاصه می شود. جلوه که بعد از سال ها اقامت در تهران به زادگاهش رشت بازگشته است، می گوید: والیبال در گیلان هم مانند کرمانشاه تقریبا به پایان خط رسیده است. گنبد که روزگاری مهد بازیکنان خلاق والیبال ایران بود، اکنون مصرف گرا شده است. و افسوس می خورم که گیلان با این همه استعداد بازیکنانش پخش شده اند.

مرگ بر اثر سرطان

جامعه ورزش ایران با اخبار تلخی از از دست دادن یکی از بازیکنان برجسته و محبوب خود، بهنام جلوه، روبرو شد. بهنام جلوه، که به مدت نزدیک به دو دهه در سطح اول والیبال ایران حضور داشت و حتی توانست کاپیتان تیم ملی شود، امروز به علت بیماری سرطان از دنیای ورزش و جامعه جدا شد. این مقاله به بررسی زندگی و حضور وی در ورزش و همچنین علت مرگ ناگهانی این اسطوره ورزشی می‌پردازد.

نقش و افتخارات بهنام جلوه، یکی از نام‌های خاص و ماندگار در تاریخ ورزش والیبال ایران بود. او نه تنها به عنوان بازیکن با توانایی‌ها و مهارت‌های برجسته شناخته می‌شد، بلکه به عنوان کاپیتان تیم ملی نیز در مسابقات بین‌المللی با افتخار تیم ملی را سرپرستی می‌کرد. با حضور فعّال و موفق در تیم ملی، بهنام جلوه به تیم ملی ایران کمک بزرگی نمود و موجب پیشرفت و ارتقاء والیبال ایران در صحنه‌های بین‌المللی گردید.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *