بیوگرافی حامد اسماعیلیون و همسرش پریسا اقبالیان +درگذشت همسر و دخترش

بیوگرافی حامد اسماعیلیون و همسرش پریسا اقبالیان +درگذشت همسر و دخترش در سقوط هواپیمای اکراینی را در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

حامد اسماعیلیون کیست؟

ایشان یکی از نویسندگان مطرح ایرانی بود که در زمینه داستان نویسی سوابق بسیار زیادی دارد و از نسل معاصر نویسندگان کشورمان محسوب میشود .

بیوگرافی حامد اسماعیلیون و همسرش پریسا اقبالیان +درگذشت همسر و دخترش

او موفق شده که جایزه هوشنگ گلشیری را برای نوشتن کتاب آویشن قشنگ نیست دریافت نموده است.

بیوگرافی حامد اسماعیلیون

وی در 21 اسفند 1355 در شهر کرمانشاه چشم به جهان گشوده است و دوران کودکی و نوجوانی خود را در کرمانشاه سپری نموده است.

رشته تحصیلی وی داندانپزشکی میباشد و در این رشته فارغ التحصیل گردیده است و به عنوان یکی از دندانپزشکان خبره نیز به شمار میرود.

او بعد از فارغ التحصیل به همراه خانواده به کانادا مهاجرت کرد و در شهر ریچموندهیلِ کانادا زندگی می‌کند.

درگذشت همسر و دخترش

در روز چهارشنبه 18 دی ماه 1398 همسرش خانم پریسا اقبالیان به دلیل سقوط هواپیمای 737 بوئینگ که از تهران به مقصد اکراین در حال پرواز بود درگذشت

بیوگرافی حامد اسماعیلیون و همسرش پریسا اقبالیان +درگذشت همسر و دخترش

این هواپیما که قرار بود در ساعت 5.15 صبح پرواز داشته باشد با تاخیر یک ساعتِ در ساعت 6.12 صبح به پرواز درآمد که تنها چند دقیقه ای بعد از پرواز در اطراف شهر جدید پرند سقوط کرد و کلیه ی مسافران و خدمه پرواز آن جان باختند. که همسر و دختر حامد اسماعیلیون(نویسنده کرد-ایرانی تبار ساکن کانادا ) هم در آن بودند.

آثار هنری

  • آویشن قشنگ نیست (۱۳۸۷): برندهٔ جایزهٔ بهترین مجموعه داستان اول در بنیاد گلشیری شد و کاندید برخی جوایز ادبی دیگر. این کتاب پس از سال‌ها حضور در کلاس‌های داستان‌نویسی امیرحسن چهلتن در مؤسسهٔ کارنامهٔ تهران از سوی نشر ثالث منتشر شده بود و تا امروز به چاپ هفتم رسیده‌است.
  • قناری‌باز (۱۳۸۹) مجموعه داستان منتشر شده توسط نشر چشمه
  • دکتر داتیس (۱۳۹۱) نشر چشمه و برندهٔ جایزهٔ بهترین رمان اول در بنیاد گلشیری.[۴] این کتاب به چاپ سوم رسیده‌است.
  • گاماسیاب ماهی ندارد (۱۳۹۲) رمان منتشر شده توسط نشر ثالث. این کتاب جزو کتاب‌های پرفروش در آن سال بوده‌است و اجازه‌ی تجدید چاپ ندارد.
  • توکای آبی[پیوند مرده] (1397) نشر مهری در لندن. این کتاب پس از چندین سال انتظار و بلاتکلیفی در وزارت ارشادِ ایران به خواست نویسنده در خارج از ایران منتشر شد. پیش از این فصلی از رمان در مجله‌ی همشهری داستان به همین نام منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.