بیوگرافی حمیده اسماعیل نژاد دونده و همسرش + عکس و سوابق

بیوگرافی حمیده اسماعیل نژاد دونده و همسرش + عکس و سوابق

بیوگرافی حمیده اسماعیل نژاد

حمیده اسماعیل نژاد دونده تیم ملی بانوان ایران متولد ۱ مرداد ۱۳۷۶ در سبزوار است او در رشته سرعت در همه رده های تیم ملی بانوان ایران حضور داشته است و افتخارات زیادی را کسب کرده است.

در بیوگرافی حمیده اسماعیل نژاد آمده است او را به عنوان سریع ترین دختر ایارن میشناسند و در مسابقات دو و میدانی بین‌المللی ارزروم ترکیه، رکورد دوی صدمتر زنان ایران بشکند و بالاتر از فرزانه فصیحی، رکورد را ۱۱.۴۳ ثانيه به نام خود به‌ثبت رساند.

بیوگرافی حمیده اسماعیل نژاد دونده و همسرش + عکس و سوابق

کسب مدال طلا، نقره و برنز در ماده‌های صدمتر و دویست‌متر در مسابقات بین‌المللی در کارنامه اش دیده میشود.

اسماعیل نژاد در مسابقات جایزه بزرگ دو و میدانی در بخش زنان که در تهران برگزار شد، توانست رکورد ۱۱.۲۸ ثانیه را هم به نام خود ثبت کند و بالاتر از فرزانه فصیحی به مدال طلا رسید اما رکورد این او به دلیل سرعت بیش از حد استاندارد که ۲ متر بر ثانیه بود، ثبت نشد.

دارای رکورد ملی

او در دور مقدماتی ماده ۱۰۰ متر مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا که به میزبانی بانکوک تایلند برگزار شد، موفق شد با ثبت حد نصاب ۱۱.۳۳ ثانیه رکورد ملی را بار دیگر ارتقا بدهد.

بیوگرافی حمیده اسماعیل نژاد دونده و همسرش + عکس و سوابق

اسماعیل نژاد در مورد عملکرد خود در این مسابقات گفت : برای کسب سهمیه المپیک نیاز به امتیاز مسابقات دارم. به همین دلیل نمی خواستم مسابقه ای را از دست بدهم. هرچند عملکردم در 100 متر همیشه نسبت به 60 متر بهتر بوده است اما تصمیم مربی ام این بود که در قهرمانی داخل سالن آسیا شرکت کنم و با هر نتیجه ای این امتیاز را از دست ندهم.

او ادامه داد : قبل از این مسابقات به مدت سه ماه در شرایط سرما تمرین می کردم چون در سبزوار سالن نداشتم و همین باعث شد نتیجه ای را که باید ، به دست نیاورم. تمرین در سرما باعث گرفتگی عضلات و آسیب هایی شد که تقریبا تا دو ، سه روز قبل از مسابقات درگیر فیزیوتراپی بودم تا به مسابقه برسم.

بیوگرافی حمیده اسماعیل نژاد دونده و همسرش + عکس و سوابق

گلایه از عدم امکانات برای بانوان

اسماعیل نژاد ادامه داد : آقای مبینی سرپرست فدراسیون چند هفته قبل از مسابقات شرایطی را برایم فراهم کرد تا در یکی از شهرهایی که سالن داشت ، تمرین کنم اما با توجه به آسیب هایی که در سرما دیده بودم ، حتی تا دو ، سه روز قبل از مسابقات فکر می کردم باید انصراف بدهم اما با اصرار مربی و با توجه به اینکه نمی خواستم امتیازی از دست بدهم ، شرکت کردم و به فینال هم رسیدم. با توجه به شرایطی که داشتم از عملکردم هم راضی بودم. رکوردم در رنکینگ المپیک جایگزین یکی از رکوردهایم شد و 90 امتیاز گرفتم.

بیوگرافی حمیده اسماعیل نژاد دونده و همسرش + عکس و سوابق

رکورددار دوی 100 متر ایران با بیان اینکه مربی ندارم و با مربی دوران نوجوانی ام تمرین می کنم ، تاکید کرد : مربی ام در سبزوار است و باید همانجا می ماندم. از طرفی پیست آفتاب هم در حال بازسازی بود و شرایط اردو وجود نداشت. تا دو ، سه روز قبل از مسابقاتم هم امیدی نداشتم اما خوشبختانه شرکت کردم. تجربه ای به دست آوردم و بهترین رکورد فصلم را هم زدم. هنوز هم شرایط آب و هوایی خوب نیست و امروز در سبزوار برف می بارد اما فعلا باید تمریناتم را همین جا پیگیری کنم.

بیوگرافی حمیده اسماعیل نژاد دونده و همسرش + عکس و سوابق

نمی‌توانم با هزینه شخصی به مسابقات بروم

حمیده اسماعیل نژاد که در حال حاضر از طریق رنکینگ شانس کسب سهمیه المپیک را دارد، گفت: بعد از قهرمانی آسیا با آقای مبینی صحبت کردم، خیلی امیدوار بود که سهمیه را حفظ کنیم. رنکینگ خوبی هم دارم. در جایگاه ۳۸ جهان هستم و ۵۶ نفر راهی المپیک می‌شوند اما حفظ کردن این رنکینگ نیاز به حمایت دارد و باید در مسابقات پرامتیاز شرکت کنم.

همچنین بشنوید

بیوگرافی فرزانه فصیحی دونده و همسرش کیست

بیوگرافی فاطمه امیرزادگانی دونده کیست و اهل کجاست

بیوگرافی حسن تفتیان دونده و همسرش کیست 

رکوردداری دوی ۱۰۰ متر ایران با بیان اینکه نمی‌تواند با هزینه شخصی به مسابقات اعزام شود، گفت: این مسیر نیاز به اسپانسر قوی دارد که شرایط را برای ورزشکار مهیا کند چون با هزینه شخصی نمی‌شود در اردوها و مسابقات شرکت کرد. اگر تا المپیک یک اسپانسر قوی کنارم باشد نگه داشتن این سهمیه تا این حد چالش نبود. در حال حاضر شهرداری سبزوار و شورای شهر با اینکه مسئولیتی در قبالم نداشتند اما در این مسیر تا المپیک هزینه‌هایم را پرداخت می‌کنند و کمکم کرده‌اند که از آنها تشکر می‌کنم چون شرایط مسابقات و فشار تمرینات زیاد است. اسپانسر قوی در شهرهای بزرگ پیدا می‌شود و از آنجایی که من در شهرستان هستم زمان کافی ندارم. مبالغی هم که پیشنهاد می‌شود حتی خرج یک ماه ورزش حرفه‌ای را هم نمی‌دهد به همین خاطر ترجیح می‌دهم صرف نظر کنم.

بیوگرافی حمیده اسماعیل نژاد دونده و همسرش + عکس و سوابق

اسماعیل‌نژاد در پایان گفت: نباید این سهمیه المپیک از دست برود چون پشت آن فقط یک سال زحمت نبوده بلکه چندین سال است که خودم شرایط را مهیا کرده و اردو گذاشته‌ام. مسیر پرچالشی را طی کرده‌ام و آمدن در رنکینگ المپیک کار راحتی نبود. سال قبل سختی زیادی کشیدم که رکورد ۱۱.۳۳ ثانیه را ثبت کنم. الان هم به دویدن در مرحله نیمه نهایی المپیک فکر می‌کنم. کار سختی است اما دور از دسترس نیست.

افتخارات

مدال برنز جام کازانوف قزاقستان در ماده ۱۰۰ متر (آلماتی ۲۰۱۹)
مدال نقره جام کازانوف قزاقستان در ماده ۲۰۰ متر (آلماتی ۲۰۱۹)
مدال برنز جام کازانوف قزاقستان در ماده ۴ در ۱۰۰ متر (آلماتی ۲۰۱۹)
مدال نقره مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا (تهران ۲۰۲۰)
مدال برنز مسابقات دو و میدانی بین‌المللی ترکیه (ارزروم ۲۰۲۱)
مدال طلا مسابقات دو و میدانی بین‌المللی ترکیه (ارزروم ۲۰۲۳)
شکستن رکورد دو و میدانی ایران در ماده ۱۰۰ متر زنان (با ثبت زمان ۱۱.۴۳ ثانیه)

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *