بیوگرافی حمید بهبهانی وزیر سابق راه و ترابری کیست + سوابق و عکس

بیوگرافی حمید بهبهانی وزیر سابق راه و ترابری کیست + سوابق و عکس

بیوگرافی حمید بهبهانی

حمید بهبهانی وزیر سابق راه و ترابری متولد ۲۴ دی ۱۳۱۹ در شیراز بوده که در  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ در سن 83 سالگی درگذشت.

او به عنوان استاد دانشگاه و کارشناس رسمی دادگستری در رشته راه و ساختمان مشغول فعالیت بود.

بیوگرافی حمید بهبهانی وزیر سابق راه و ترابری کیست + سوابق و عکس

در سال ۱۳۹۱، مرکز بین‌المللی زندگی‌نامه‌ها برای وی مدرک «متخصص برگزیده سال» صادر کرد. همچنین شرکت ملی نفتکش جهت تبریک دریافت این مدرک به وی، آگهی به ارزش حدود چهل میلیون تومان در روزنامه‌ها منتشر کرد. به دنبال انتشار این خبر، سایت الف از بی اعتبار بودن این مدرک خبر داد.

بهبهانی عهده‌دار وزارت راه و ترابری ایران در کابینه محمود احمدی‌نژاد بود که توسط مجلس شورای اسلامی استیضاح و برکنار شد. پس از آن او برای مدتی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی نفت‌کش ایران شد.

سوابق

بهبهانی دارای دکترای تخصصی عمران با گرایش حمل و نقل و ترافیک از دانشگاه “کینزول” فلوریدا است و هم اکنون به عنوان استاد دانشگاه‌های معتبر کشور از اعتبار بالایی در بین صاحب نظران و مهندسان کشور برخوردار می‌باشد.

بیوگرافی حمید بهبهانی وزیر سابق راه و ترابری کیست + سوابق و عکس

وی از سوی دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور به عضویت در شورای عالی تدوین برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور که از سال 1389 تا 1393 قرار است در کشور به اجرا در آید، منصوب شده است.

بهبهانی از ابتدای فعالیت دولت نهم نیز مشاور دکتر محمود احمدی نژاد در امور حمل و نقل کشور بوده و در این زمینه انجام وظیفه کرده است.

وی همچنین طی سال های 1356 تا 1369 به عنوان استادیار، و طی سال های 1376 تا 1380 به عنوان دانشیار و از سال 1380 تاکنون دارای کرسی استادی کامل در دانشگاه علم و صنعت ایران بوده است.

از دکتر بهبهانی با توجه به سوابق طولانی در عرصه های مختلف علمی، همچنین تالیف‌هایی افزون بر 11 عنوان کتاب تخصصی در زمینه‌های مهندسی راه و ترافیک و 86 عنوان مقاله پژوهشی در نشریات و مراکز معتبر علمی بین المللی وجود دارد.

بهبهانی همچنین دارای رتبه نخست خدمتگزاری توسعه در جشنواره خاتم و برگزیده جشنواره خوارزمی است و در کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک نیز از سوی کارشناسان به وی لقب “پدر راه ایران” داده شده است.

همچنین وی در کارنامه اجرایی خود عنوان مشاور مالی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران، دو دوره ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران را دارد و مدت بیست سال از سال 1357 تا سال 1377 به عنوان رئیس دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت فعالیت کرد.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی، عدم رای اعتماد به حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری را در روز 12 بهمن‌ سال 1389 به رای گذاشتند که با 147 رای موافق، 78 رای مخالف و 9 رای ممتنع از مجموع 234 رای مأخوذه ، نمایندگان رأی اعتمادشان را از وی برداشتند و برکنار شد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *