بیوگرافی کامل رضا ایرانمنش بازیگر و همسر و فرزندان +عکس و تصاویر

بیوگرافی کامل رضا ایرانمنش بازیگر و همسر و فرزندان +عکس و تصاویر

بیوگرافی رضا ایرانمنش

رضا ایرانمنش یکی از بازیگران سینما و تلویزیون کشور ایران است که در تاریخ ۱۹ شهریور ماه سال ۱۳۴۶ در جیرفت استان کرمان دیده به جهان گشوده است.

این چهره در رشته هنر تحصیل کرده و مدرک دانشگاهی خود را تا مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تربیت معلم اخذ نموده است.

در بیوگرافی رضا ایرانمنش امده است یکی از بهترین هنرمندان مرد محسوب می‌شود که بیشتر از ۶۰ فیلم سینمایی و سریال بازی کرده است.

او برای ایفای نقش در فیلم سجاده آتش در سال ۱۳۷۲ موفق شد نامزد بهترین هنرپیشه نقش نخست مرد در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر گردد.

جانباز شیمیایی

می‌توان گفت وی یکی از جانبازان جنگ ۸ سال دفاع مقدس می‌باشد.

او در عملیات‌های بسیاری حاضر بوده و در عملیات‌های والفجر ۸ به خاطر استشمام گاز خردل جانباز شیمیایی می‌شود.

بیوگرافی کامل رضا ایرانمنش بازیگر و همسر و فرزندان +عکس و تصاویر درگذشت

همسر و فرزندان رضا ایرانمنش

رضا ایرانمنش متاهل است و پس از یک سال شیمیایی شدنش، در حالی که ۱۹ سال بوده در سال ۱۳۶۵ ازدواج نموده است و حاصل آن دو فرزند یک دختر به اسم غزل که ۱۹ سال سن دارد و یک پسر به اسم علی که ۲۷ ساله است.

بودن همسرش را در کنار خود همانند یک فرشته می‌خواند و بیان می‌کند همسر من همواره برای من یک نمونه خوب از صبر و ایثار می‌باشد، که برای زندگی مشترکمان با تمام وجود زحمت کشیده است.

بیوگرافی و عکس های رضا ایرانمنش بازیگر سینما و تلویزیون

رضا ایرانمنش با تجربه ۱۷ مرتبه کما

رضا ایرانمنش خود بیان می‌کند که ۴ سال قبل یک مرتبه دچار مرگ مغزی شدم، شاید باور نکنید ولی من ۴ ساعت به صورت کامل فوت کرده بودم. من را به سردخانه بردم و پس از ۴ ساعت مجدداً بازگشتم. رضا ایرانمنش وقتی که ۱۴ سال سن داشته راهی جبهه شده تا از دین و میهن خود دفاع نماید.

در اغلب عملیات بزرگی از جمله: والفجر مقدماتی، والفجر ۳، والفجر ۴، کربلای ۱، کربلای ۲، کربلای ۴، مرصاد و فاو حضور داشته است.

رضا ایرانمنش کیست +بیوگرافی و تصاویر

دلیل کم فعالیتی رضا ایرانمنش چه می‌باشد؟

خود می‌گوید که مدت‌هاست که بیکار هستم.در دو سال گذشته درخواست‌هایی به من شد که قابل پذیرش نبودند.

او در ادامه افزود: فقط کسب درآمد من از طریق هنرپیشگی می‌باشد و هیچ گونه فعالیت دیگر نمی‌دانم ،ولی با این. وجود خدا را شکر می‌کنم به خاطر اینکه خدا هست که روزی را می‌رساند.

عکس های قدیمی رضا ایرانمنش

رضا ایرانمنش هم دوره اصغر فرهادی

رضا ایرانمنش می‌گوید من و اصغر فرهادی، سعید آقاخانی و حمید فرخ نژاد تمامی در دانشگاه تهران با هم همکلاس بوده‌ایم . هنگامی که اصغر آغاز به فعالیت نمود به بچه‌های دانشگاه درخواست همکاری داد.

جشن تولد رضا ایرانمنش و خانواده

کاندیدا شدن برای فیلم سجاده‌های آتش

آقای رضا ایرانمنش در ادامه می‌گوید: من برای فیلم سجاده‌های آتش موفق شدم جایزه سیمرغ بهترین هنرپیشگی را به ارمغان آورم. آن سال رقیبان من آقایان: عزت‌الله انتظامی، اکبر عبدی و زنده یاد خسرو شکیبایی بودند و همین برایم افتخاری بود که در کنار این بزرگواران جای بگیرم.

شوربختانه بازیگران ما بسیار کم موفق شدند نمایانگر فضای جنگ واقعی باشند، ولی فعالیت‌های خوب نیز داشته‌ایم. کارگردانانی که خود در جبهه‌های جنگ حاضر بوده‌اند و موفق شدند تصویر باورپذیر را به بیننده نشان بدهند.

همچنین ببینید:

بیوگرافی آرش آصفی بازیگر و همسرش +عکس و سوابق
بیوگرافی حسام نواب صفوی بازیگر و همسرش + عکس خانواده
بیوگرافی چنگیز وثوقی بازیگر همسر اول و دوم و فرزندان +عکس

من از همین جا از تمامی جانبازان تشکر می‌کنم و بوسه بر دستان آنان می‌زنم، نام جانباز را روی من گذاشتند، ولی همواره افزوده‌ام که من تنها این عنوان را یدک می‌کشم.

حال و هوای این ایام رضا ایرانمنش

پیش از سال ۹۵ بیماری و بیکاری به من بسیار فشار آورد. به آن صورت وضعیت جسمی و روحی من بسیار بد بود.

از تاریخ روز ۲۶ فروردین ماه سال ۹۵ پروردگار یک نیروی دوباره به من داد و توانستم عصایم را کنار بگذارم و در حال حاضر با قدرت در پی فعالیت‌هایم نیز می‌باشم.

رضا ایرانمنش درگذشت کما و بیماری

علاقه دارم به دوران کما بازگردم

۱۰ سال قبل به کما رفتم، یک فضای بسیار عالی بود. نمی‌دانم برزخ بود واقعا! که احساس خوب و سبکی در من به وجود آمد، که گویا روی ابرهام هستم.

در فیلم‌هایی که بچه‌ها از دوران برگشتم به حالت احیا در آی سی یو گرفتند، من با اصرار زیاد گریه می‌کنم در آن فضا بمانم. اگر دورانی را بخواهم انتخاب کنم علاقه دارم به همان لحظه‌ها بازگردم.

رضا ایرانمنش هنرپیشه ایرانی در ایام پایانی فروردین ماه سال ۹۱ به کما فرو رفت. این اخبار خیلی ها را ناراحت نمود، ولی خوشبختانه در تاریخ روز ۲۵ فروردین دوباره به زندگی برگشت.

داستان جانباز شدن رضا ایرانمنش

رضا ایرانمنش خود می‌گوید :ما در عملیات والفجر ۴ در منطقه پنج زین عراق تپه‌هایی را گرفتیم. در یک جا سنگر می‌ساختیم که ما را غافلگیر نمودند و من در آن وضعیت گلوله خوردم. ولی فهمیدم تا اینکه یکی از بچه‌ها به من گفت که گلوله خوردی. من گفتم خیر، دیدم خون و خاک با هم قاطی شده بودند.

من تصور می‌کردم شلوارم گلی شده و هنگامی که آن لحظه را مشاهده کردم به زمین افتادم و دیگر نتوانستم هیچ حرکتی کنم «با خنده». یکی از دوست‌هایم مرا با خود به منطقه امنی برد.

سریال‌های تلویزیونی رضا ایرانمنش

 • موج و صخره سال ۹۰
 • ستایش سال ۸۹
 • وفا سال ۸۵
 • توپ گرد سال ۸۱
 • خبرنگار خارجی سال ۷۷
 • پرونده‌های مجهول سال ۸۰
 • مردان آنجلس سال ۷۷

آثار سینمایی:

 • تلفن سال ۷۸
 • ترور سال ۷۶
 • کمین سال ۷۵
 • دکل سال ۷۴
 • آخرین شناسایی سال ۷۲
 • سجاده آتش سال ۷۲

جایزه و افتخارات:

کسب جایزه سیمرغ بلورین بهترین هنرپیشه نقش نخست مرد برای فیلم سجاده آتش «دوره ۱۲ جشنواره فیلم فجر در سال ۷۲»

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *