بیوگرافی رضا شاهانی لیدر پرسپولیس کیست +حواشی

بیوگرافی رضا شاهانی لیدر پرسپولیس کیست +حواشی

بیوگرافی رضا شاهانی لیدر تیم پرسپولیس

رضا شاهانی لیدر پرسپولیس از هواداران دو اتیشه این تیم میباشد و شغل اصلی اش مالک کشتارگاه است او سالهاست در استادیوم ها پرسپولیس را تشویق میکند و از سوی باشگاه نیز مبالغی به عنوان دستمزد دریافت میکند البته شاید هم دریافت نکند اما به هر حال ساعات زیادی از زندگی خود را وقف تشویق پرسپولیس و سازماندهی کردن هواداران پرسپولیس در ورزشگاه صرف میکند.

بیوگرافی رضا شاهانی لیدر پرسپولیس کیست +حواشی

رضا شاهانی لیدر پرسپولیس کیست

رضا شاهانی بیش از 20 سال است که در استادیوم ها برای تشویق پرسپولیس حضور پیدا میکند و از هواداران دو اتیشه و جان بر کف این تیم است و نزدیک به یک دهه است که لیدر پرسپولیس شده و هواداران این تیم را در سکوها هماهنگ میکند.

بیوگرافی صادق بوقی کیست از رقص بازار رشت تا شهرت و ثروت +فیلم

بیوگرافی سهراب بوقی (سیف‌ على حبیب‌ نژاد) + درگذشت و علت فوت

حواشی

از حواشی که پیرامون رضا شاهانی وجود داشته میتوان به استورهایی که برای برخی از فوتبالیست ها گذاشته اشاره کرد استوری علیه سروش رفیعی و دانیال اسماعیلی فر از مهمترین انها است.

بیوگرافی رضا شاهانی لیدر پرسپولیس کیست +حواشی

لیدر چیست؟

در آن دوران یک «بوقچی» یا به قول امروزی‌ها «لیدر» هم این تماشاگران را هدایت می‌کرد، البته هیچ نظارتی روی آنها نبود و تنها کسانی به این سمت می‌رسیدند که اولا قدمت بیشتری در استادیوم‌رفتن داشتند و بعد هم می‌توانستند یک سکوی حداقل سه‌هزار نفری را با خود همراه کنند. اما از اوایل دهه 70 که پول وارد فوتبال شد و تیم‌ها به صورت حرفه‌ای با بازیکنان قرارداد می‌بستند، لیدرها هم وارد عرصه حرفه‌ای شدند.

ملاک انتخاب لیدرها همان شاخصه‌های گذشته بود، اما این‌بار با نظارت از سوی مدیران باشگاه‌ها، مدیران یک تیم به لیدرهای باشگاه پول می‌دادند تا دیگر مانند تماشاگران عادی فوتبال، احساساتی نشوند و یک زمان علیه مدیر، مربی و بازیکن شعار دهند، علاوه بر این با پول‌دادن به لیدرها، به نوعی آنها را می‌خریدند تا از طریق آنها بتوانند روی تماشاگران نفوذ داشته باشند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *