بیوگرافی روح الله رحمانی داماد آمریکایی حداد عادل کیست +‌عکس

بیوگرافی روح الله رحمانی داماد آمریکایی حداد عادل کیست +‌عکس

روح الله رحمانی کیست

روح الله رحمانی متولد 1360 در اهایوی امریکا بوده و 42 سال سن دارد او داماد آمریکایی حداد عادل می‌باشد او بعد از اینکه با دختر غلامعلی حداد عادل آشنا شد و تصمیم به ازدواج گرفت روح الله رحمانی همسر آزاده حداد عادل دختر غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان فارسی است.

بیوگرافی روح الله رحمانی داماد آمریکایی حداد عادل کیست +‌عکس

روح الله رحمانی باجناق سید مجتبی خامنه ای، پسر دوم رهبری و دیگر داماد غلامعلی حداد عادل است که با زهرا حداد عادل ازدواج کرده.

روح الله رحمانی خواهرزاده شهید محسن وزوایی است.

پدر و مادر روح الله رحمانی ایرانی هستند و اهل مشهد میباشند.

بیوگرافی

روح الله رحمانی متولد ۱۳۶۰ در شهر اهایوی در آمریکا می‌باشد و مدرک دکترای کامپیوتر از دانشگاه واشنگتن سنت لوییس و هوش مصنوعی دارد او  مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه واشنگتن اخذ کرده است. پدر و مادرش اهل مشهد و تهران هستند اما خودش در امریکا به دنیا امده و بزرگ شده است.

یکی دیگر از دختران حداد عادل همسر مجتبی خامنه‌ای فرزند رهبری است.

بیوگرافی روح الله رحمانی داماد آمریکایی حداد عادل کیست +‌عکس

همچنین ببینید:

بیوگرافی فریدالدین حداد عادل پسر غلامعلی حداد عادل کیست؟

بیوگرافی محمد مهدی رحیمی باجناق پسر حداد عادل کیست +سوابق

طیبه ماهروزاده همسر حداد عادل +بیوگرافی و عکس

بعد از اینکه آزاده حداد عادل در یکی از دانشگاه‌های اروپایی با این پسر جوان آمریکایی همکلاسی شدن به یکدیگر علاقمند شده و ازدواج کردند ازدواج آزاده حداد عادل با یک پسر آمریکایی بی در رسانه‌های کشورمان بازتاب گسترده‌ای را به همراه داشت.

بیوگرافی روح الله رحمانی داماد آمریکایی حداد عادل کیست +‌عکس

سوابق

سال‌ها به عنوان مدیر در شرکت‌های مایکروسافت و آمازون فعالیت داشت جالب است بدانید که روح الله رحمانی در حال حاضر معاون نوآوری دیجی کالا و مدیر و موسس دیجی کالا نکست میباشد.

  • فعالیت در وزارت خانه

روح الله رحمانی در آبان ماه سال ۱۳۹۵ به مدت دو ماه در وزارت ارتباطات فعالیت داشت اما به علت قانون مدیریت خدمات کشوری و منع به کارگیری از دو تابعیت‌ها استعفای خود را تسلیم وزارتخانه کرد.

  • مدیر نوآوری و توسعه اپراتور ایرانسل

در مهرماه ۱۳۹۶ خبری در فضای مجازی منتشر شد که روح‌الله رحمانی داماد حداد عادل بعد از استعفا از وزارت ارتباطات پست جدیدی گرفته و مسئول بخشی از نوآوری و توسعه اپراتور ایرانسل شده است.

  • مدیریت مایکروسافت و آمازون

روح الله رحمانی معتقد است در رزومه خود سال‌ها به عنوان مدیر پروژه موتور جستجوی بینگ مایکروسافت و از مدیران پیاده ساز معماری هوش مصنوعی در کالاهای آمازون بوده است.

بیوگرافی روح الله رحمانی داماد آمریکایی حداد عادل کیست +‌عکس

ماجرای آشنایی با دختر حداد عادل

درباره نحوه ازدواج دختر حداد عادل با این پسر آمریکایی گفته می‌شود که آنها همکلاسی در یک دانشگاه اروپایی بودند اما خودش در مورد آشنایی و ازدواج با دختر حداد عادل می‌گوید که من پدر و مادرم ایرانی هستند و از اقوام حداد عادل می‌باشیم من در آمریکا به دنیا آمدم و در آنجا بزرگ شدم و به واسطه پدر و مادرم با دختر حداد عادل آشنا شدم.

آزاده حداد عادل که در ژاپن دکترای ژنتیک مولکولی گرفته، بعداً به همراه همسرش به آمریکا رفت.

به گفته ی غلامعلی حداد عادل، نوه‌ هایش در آمریکا در مدرسه اسلامی درس می‌خواندند و در نهایت دختر و دامادش به همراه فرزندان خود به ایران بازگشتند.

آزاده حداد عادل در ایران کار نانوتکنولوژی را دنبال نکرد و با همکاری مادرش، شبکه ی زنان دانشمند جهان اسلام را جهت معرفی زنان دانشمند به زنان جهان اسلام و خارج از جهان اسلام راه‌ اندازی کرد.

 

آرش میراحمدی بازیگر درگذشت بیوگرافی آرش میراحمدی بازیگر

یک نظر

  1. مهدی روزبه

    مرگ بر آمریکا.
    البته فقط ملت بگن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *