بیوگرافی زین العابدین خرم رضوی و همسرش (استاندار آذربایجان شرقی) +عکس

تاریخ انتشار 2 آبان 1400 – Study time 6 minutes

بیوگرافی زین العابدین خرم رضوی و همسرش (استاندار آذربایجان شرقی) +عکس و سوابق او را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

بیوگرافی زین العابدین خرم رضوی و همسرش (استاندار آذربایجان شرقی) +عکس

بیوگرافی زین العابدین خرم رضوی

سردار سرتیپ دوم پاسدارعابدین خرم در سال ۱۳۴۵ در شهر شاهین دژ استان آذربایجان غربی چشم به جهان گشوده است.

تحصیلات

ایشان در رشته‌ی مدیریت برنامه ریزی تحصیل کرده است و مدرک دانشگاهی خود را تا مقطع کارشناسی دریافت کرده است و همچنین دارنده‌ی مدرک کارشناسی ارشد مدیریت استراتژیک می باشد.

ایشان یکی از رزمنده‌ها و جانباز های هشت سال دفاع مقدس است و همچنین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نیز گذرانده است.

همچنین ببینید ماجرای فیلم سیلی زدن به سردار عابدین خرم

سابقه‌ی نظامی و اجرایی

سردار عابدین خرم از جانباز های ٨سال دفاع مقدس و همچنین فرمانده در عملیات والفجر ۴، نصر ۵ ،کربلای ۱۰ در زمان جنگ را عهده دار بوده است و پس از پذیرفتن قطعنامه ۵۹۸ و پایان جنگ تحمیلی رئیس ستاد تیپ ۴۸ فتح و لشکر استقراری سردشت و همچنین فرمانده سپاه پیرانشهر، سلماس، خوی و معاون هماهنگ کننده منطقه بسیج استان آذربایجان غربی فرماندهی لشکر عملیاتی سه حمزه سیدالشهدا، جانشین فرمانده سپاه شهدا و فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی به مدت ۶۸ ماه را برعهده داشته است و می توان گفت که از سوابق وی می باشد.

بیوگرافی زین العابدین خرم رضوی و همسرش (استاندار آذربایجان شرقی) +عکس

زین العابدین خرم رضوی فرمانده و مدیریت ارشد را از اوایل دهه هفتاد در استان آذربایجان غربی و شرقی را گذرانده است.
او کارمند بسیار موثری در شورای تامین و شورای فرهنگ عمومی این استانها را در پرونده کاری خود نیز دارد.

فرمانده لشکر عاشورا

ایشان فرمانده استاندار آذربایجان شرقی را عهده‌دار بوده است و همچنین مبارزه با و مفسدان اقتصادی به احیای صنایع و پیگیری مشکل های اصناف و کارگران، فتح نمودن طرح‌های عمرانی، زیر ساخت و محرومیت زدایی علل خصوص در منطقه های زلزله زده، حمایت از برپایی اتفاق های فرهنگی و هنری، مدیر نهضت مواسات و کمک کردن وراه انداختن مرکز های واکسیناسیون عمومی، جوانگرایی در انتصاب‌ها و ارتباط با افراد فعال فرهنگی و اجتماعی و نقش آفرینی در تنش های مرزی شمال غرب ایران اعم از:

اقدام های شاخص خرم در طول چهار سال قبل در استان آذربایجان شرقی نیز بوده است.

بیوگرافی زین العابدین خرم رضوی و همسرش (استاندار آذربایجان شرقی) +عکس

سرتیپ زین العابدین خرم رضوی پانزدهمین استاندار آذربایجان‌شرقی در زمان بعد از انقلاب اسلامی از طرف هیئت دولت آیت الله ابراهیم رئیسی انتخاب شد.

قبل از این جناب آقای محمدرضا پورمحمدی تقریباً دو سال پیش استاندار آذربایجان‌شرقی را نیز بر عهده داشت.

بیوگرافی زین العابدین خرم رضوی و همسرش (استاندار آذربایجان شرقی) +عکس

سابقه‌ی اجرایی و مدیریتی عابدین خرم از جمله:

ایشان از جانبازهای جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس و مبارزه با مفسدان اقتصادی و سیاسی صنایع و پیگیری مشکل های اصناف و کارگران،
افتتاح طرح های عمرانی،
زیر ساختی ،
راه انداختن مرکزهای واکسیناسیون عمومی،
فرماندهی عملیات والفجر ۴، نصر ۵، کربلای ١٠در زمان جنگ،
رییس ستاد تیپ ۴۸ فتح و لشکر استقراری سردشت،
فرمانده سپاه پیرانشهر، سلماس، خوی،
معاون هماهنگ کننده منطقه بسیج استان آذربایجان غربی،
فرمانده لشکر عملیات ٣حمزه سیدالشهدا وهمچنین جانشین فرمانده سپاه شهدا،
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی به مدت ۶٨ماه را بر عهده داشته است.

خرم متولد ۱۳۴۵ و دانش‌آموخته کارشناسی مدیریت برنامه‌ریزی و کارشناسی ارشد مدیریت استراتژیک است. وی از رزمندگان و جانبازان جنگ ایران و عراق می‌باشد. مدتی نیز در سال‌های ابتدایی گسترش داعش به عنوان‌ مدافع حرم در سوریه حاضر گردید که به‌ همراه تنی چند از فرماندهان سپاه به اسارت نیروهای داعش درآمد که مدتی بعد با رایزنی‌های صورت گرفته آزاد شدند. وی فرماندهی سپاه شهدا آذربایجان غربی و سپس فرماندهی سپاه عاشورای تبریز، عضویت مؤثر در شورای تأمین و شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی و شرقی را در کارنامه دارد و درجه نظامی او سرتیپ دوم پاسدار است.بیوگرافی زین العابدین خرم رضوی و همسرش (استاندار آذربایجان شرقی) +عکس

3 نظر

  1. خدا یا هوای این مردم و این خاک رو داشته باش . هر چی شاهیندزیه از مادر فرمانده . رئیس . مدیر . استاندار زائیده میشه چرا نمیرن شهرشون رو مدیریت کنند . نمیددنم هیچکدوم چرا به استان خودشون علاقه ندارن و فقط میخوان تبریز رو آباد کنند . شاید اونجا چیزی برای دزدیدن نیست یا هم تعداد دزدها زیاده مجبور میشن بیان شهرهای بزرگتر . تا الان که از شاهیندژیها فقط پارتی بازی دیدیدیم. و رانت خواری و دزدی

    • به نام خدا
      توهین وافترا وفحاّشی شخصیّت آدمها را نشان میدهد.اهخرت هم باید جوابگو باشید.
      به فرض که یک نفر یا چند نفر خلافکار را واقعا دیده باشی نه براساس تبلیغات فضای مجازی بی در و پیکر،…حق نذاری به همه توهین کنی. آیا کسی می تواند هم شهریان شمارا ، به خاطر اینکه شما اهل توهین وبد زبان هستید بد اخلاق بداند؟!هرگز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.