بیوگرافی ستار خواننده و همسر اول و دومش + فرزندان تا ازدواج و عکس ها

بیوگرافی ستار خواننده و همسر اول و دومش + فرزندان تا ازدواج و عکس ها

ستار با نام شناسنامه ای عبدالحسن ستارپور در  ۲۸ آبان ۱۳۲۸ در تهران متولد شد. ۳ برادر دارد و پدرش اهل باکو و مادرش ایرانی می باشد.ستار به زمینه‌های مختلف هنری و ورزشی به‌خصوص فوتبال علاقه‌مند بود و در تیم‌های فوتبال بازی می‌کرد. حتی بعدها در جوانی و میان‌سالی نیز علاقه‌مند و پیگیر فوتبال بوده و کاپیتان تیم فوتبال هنرمندان نیز گردید.

بیوگرافی ستار خواننده و همسر اول و دومش + فرزندان تا ازدواج و عکس ها

خانواده و اصالتا اهل کجاست

عبدالحسن ستارپور را همه با نام ستار می شناسند، یکی از خوانندگان قبل از انقلاب است که با آهنگ همسفر در بین مردم شهرت پیدا کرد.

ستار در خانواده ای ایرانی با پدری اهل باکو و مادری ایرانی در خیابان سلمان به دنیا امد و در خیابان شهباز بزرگ شد. پدرش اهل کشور جمهوری آذربایجان بود.

بیوگرافی ستار خواننده و همسر اول و دومش + فرزندان تا ازدواج و عکس ها

زندگینامه و زندگی شخصی ستار خواننده

ستار خواننده قدیمی ایرانی با نام اصلی عبدالحسن ستارپور متولد ۲۸ آبان ۱۳۲۸ در تهران است. ۳ برادر و دو خواهر دارد و پدرش اهل باکو و مادرش ایرانی می باشد. ستار خوانندهٔ سرشناس موسیقی پاپ و سنتی ایران است که از سال ۱۳۵۱ خوانندگی را در ایران آغاز کرد و با مدل ریش ستاری در دهه ۴۰ و ۵۰ در بین جوانان مشهور شد. او پس از انقلاب به آمریکا مهاجرت کرد و در حال حاضر در لس آنجلس زندگی می کند. همسرش مهناز است و یک دختر دارد. ادامه بیوگرافی ستار خواننده قدیمی و همسرش و فرزندانش همراه با عکس ها و سوابق و آهنگ های در این صفحه می خوانید:

همچنین ببینید:

بیوگرافی عباس بهادری خواننده قدیمی و همسر و فرزندانش

بیوگرافی ناصر رزازی خواننده و همسر اول و دومش و فرزندان

بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده و همسرش نیلوفر

از کودکی تا خوانندگی

دوران کودکی و نوجوانی خود را در شهباز تهران گذراند.

تحصیلاتش را در دبستان و دبیرستان را اقبال گذراند و کارشناسی رشته اقتصاد بین الملل از مدرسه عالی بازرگانی (دانشگاه اقتصاد علامه طباطبایی فعلی) اخد نمود.

بیوگرافی ستار خواننده عکس ها و تصاویر جوانی

دوران خدمت سربازی را در پادگان کرج و هتل وحدت و سپس در مشهد بعنوان سپاه دانش را گذراند.

بخوانید: بیوگرافی سوگند خواننده پاپ و همسرش امیرعلی زخمی + عکس جدید و سوابق

ستار اولین خوانندهٔ ایرانی بود که با خوانندگان کشورهای دیگر در یک سالن برنامه اجرا کرد که از مهم‌ترین این برنامه‌ها، می‌توان به کنسرت ستار با گروه بانی ام در دههٔ هشتاد و در شهر لندن اشاره نمود.

سبک و ژانر موسیقی ستار، سنتی و پاپ است و اجرای خاص و منحصر بفرد با چشمان بسته دارد. از ویژگی اجرای ستار، خوانندگی با چشمان بسته است که همین ویژگی او را از دیگر خوانندگان متمایز می کند.

بیوگرافی ستار خواننده و همسر اول و دومش + فرزندان تا ازدواج و عکس ها

همسر ستار خواننده کیست + فرزندان

ستار دو بار ازدواج کرده، درباره ازدواج اولش و همسر اولش اطلاعاتی در دست نیست. او سال ها پیش از همسر اولش جدا شده و سپس در سن ۳۷ سالگی با یک خانمی به نام مهناز ازدواج کرده است و هنوز هم با او زندگی می کند. ثمره این ازدواج یک دختر است که در حال حاضر ازدواج کرده و فرزند دارد. همسر ستار قبلا ازدواج کرده بوده و دو دختر دارد که بعد از ازدواج در کنار ستار بزرگ شدند و ازدواج کردند.

دختر ستار روانشناس است و در سانفرانسیسکو زندگی می کند

دختر بزرگ همسرش هم ازدواج کرده و هنرپیشه و مدل لباس است و دوست دارد که خواننده بشود. دختر وسطی از دانشگاه «یو.اس.سی» در مدت سه سال و نیم لیسانس گرفته و با وی زندگی می کند.

بیوگرافی ستار خواننده عکس ها و تصاویر جوانی

سوابق شروع موسیقی

از ۱۳۵۱ تاکنون در عرصه موسیقی مشغول فعالیت است و سابقه همکاری با آهنگسازان و خوانندگان برحسته ایرانی را در کارنامه خود دارد.

او پس از مهاجرت به امریکا تولیدات و آهنگ های خود را در دو شرکت کلتکس و آونگ ترانه منتشر می کند.

بیوگرافی ستار خواننده عکس ها و تصاویر جوانی

ستار در دوران فعالیت هنری خود با ترانه‌سرایانی همچون ایرج جنتی عطایی، اردلان سرفراز، شهیار قنبری، زویا زاکاریان، سعید طبیبی، منصور تهرانی، محمد صالح‌علاء، لیلا کسری، هما میرافشار، مسعود امینی، فرهنگ قاسمی، مسعود فردمنش، پاکسیما زکی‌پور و با آهنگسازانی مانند فرید زلاند، محمد حیدری، صادق نوجوکی، منوچهر چشم‌آذر، ناصر چشم‌آذر، لقمان ادهمی، جهانبخش پازوکی، کاظم عالمی، فریبرز لاچینی، تورج شعبان‌خانی، بابک افشار، واروژان، بابک بیات، انوشیروان روحانی، محمد شمس، حسن شماعی‌زاده، سورن، مسعود فردمنش، عماد رام، آندرانیک، فرخ آهی، حمید ندیری همکاری داشته‌است.

بیوگرافی ستار خواننده عکس ها و تصاویر جوانی

فعالیت در فوتبال

او به زمینه‌های مختلف هنری و ورزشی به‌خصوص فوتبال علاقه‌مند بود و در تیم‌های فوتبال بازی می‌کرد. حتی بعدها در جوانی و میان‌سالی نیز علاقه‌مند و پیگیر فوتبال بوده و کاپیتان تیم فوتبال هنرمندان نیز گردید.

اوج شهرت با ترانه خانه به دوش

محبوبیت ستار در سن ۲۲ سالگی با خواندن ترانهٔ خانه‌ به‌ دوش که بر اساس سریال خانه‌به‌دوش (مراد برقی) به کارگردانی و بازیگری پرویز کاردان بود آغاز گشت. بعدها ستار ترانه‌های بسیاری از برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی را خواند.

ستار پس از خروج از ایران، عموماً به موسیقی‌های با ریتم آرام روی آورد. همکاری او با آهنگساز سرشناس ایرانی صادق نوجوکی، سبب تولید آثاری متفاوت همچون «سپید و سیاه»، «عروسی»، «آشتی»، «گل ناز» و… با صدای او و همچنین دو آلبوم، با نام‌های «گلایه» و «گل‌بانو» که آلبوم‌های سال وی نیز به‌شمار می‌روند، شد.

بیوگرافی ستار خواننده عکس ها و تصاویر جوانی

همکاری با سینما

ستار خواننده مشهور ایرانی، علاوه بر خوانندگی، سابقه همکاری با کارگردانان قبل از انقلاب را در کارنامه هنری خود دارد. او  خوانندهٔ تیتراژ چند فیلم و سریال و موسیقی متن آثار سینمایی آن دوران نیز بوده است که از جمله می توان به سریال خانه به دوش یا مراد برقی، امشب اشکی می‌ریزد، گل‌های کاغذی، اگر برگی نریزد، شام آخر و … اشاره کرد.

او دکترای افتخاری در رشتهٔ موسیقی از سوی مؤسسهٔ بین‌المللی مطالعات عالیه (IFSI) شاخهٔ مطالعات معاصر را دریافت کرده است.

ریش ستاری

در دهه ۴۰ و ۵۰ مدل ریش ستاری در بین جوانان مد شد و این الگوپذیری به مدل ریش ستار خواننده ایرانی برمیگردد. مدل ریش آنکارد شده و طرح آن در سال های ۴۰ و ۵۰ بسیار مد شده بود، آن هم در دورانی که کمتر کسی ریش می گذاشت و معمولا مردان بدون ریش و فقط با سبیل بودند.

بیوگرافی ستار خواننده عکس ها و تصاویر جوانی

آلبوم و آهنگ های ستار خواننده

آخرین آلبوم ستار «۴۰ سال خاطره» نام داشت.

ستار نزدیک به ۴۰ آلبوم و بزم به‌صورت رسمی مشترک و مستقل دارد وی با خوانندگانی مانند مهستی، هایده، الهه، شیفته، حسن شماعی‌زاده، مرتضی، داریوش و ابی نیز همکاری داشته‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *