بیوگرافی سعید سلیمان پور شاعر و فیلم شعر برای رهبری و اشعار

بیوگرافی سعید سلیمان پور شاعر و فیلم شعر برای رهبری و اشعار

بیوگرافی سعید سلیمان پور شاعر

سعید سلیمان پور شاعر و استاد ادبیات فارسی متولد ۱۳۵۱ در ارومیه میباشد او شاعر، فیلمنامه‌نویس و مدرس ادبیات بوده که سابقه زیادی در شعر دارد و کتاب های متعددی از اشعار او به چاپ رسیده است.

بیوگرافی سعید سلیمان پور شاعر و فیلم شعر برای رهبری و اشعار

سعید سلیمان پور رئیس دفتر طنز حوزه‌ی هنری استان آذربایجان غربی بوده و طرفداران زیادی دارد.

شعرخوانی در دیدار با رهبر انقلاب

سعید سلیمان پور در دیدار با رهبر انقلاب اقدام به شعرخوانی کرد که مورد توجه قرار گرفت. شعر طنزی که خنده را بر لبان رهبر انقلاب نشاند.

علیرضا نوروزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی،عصر روزسه شنبه 23 فروردین 1401 در مراسم آئین رونمایی و تجلیل از دکتر سعید سلیمانپور با اهداء لوح تقدیر از ایشان تجلیل کرد. این مراسم به همت سازمان بسیج هنرمندان استان و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی، بمناسبت هفته هنر با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی، رییس حوزه هنری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج استان ،مسئولین ،اساتید، ادبا، شعرا و نویسندگان درسالن اجتماعات خانه مطبوعات برگزارگردید.

بیوگرافی سعید سلیمان پور شاعر و فیلم شعر برای رهبری و اشعار

کتاب شعر سعید سلیمان پور

نخستین مجموعه شعر سعید سلیمان‌پور ارومی متخلص به «بوالفضل‌الشعرا» با عنوان «خنده‌های فالش» از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد.

این مجموعه شامل 63 قطعه شعر طنز از سلیمان‌پور است که به گفته وی در فاصله سال‌های 84 تا 90 سروده و به طور عمده در قالب کلاسیک سرایش شده است.

در میان اشعار این مجموعه جدا از نگاه انتقادی شاعر به بیان برخی از معضلات اجتماعی و خانوادگی جامعه ایران، نگاهی طنز‌آمیز به برخی از داستان‌های اساطیری مانند داستان رستم و سهراب نیز انداخته شده است.

بیوگرافی سعید سلیمان پور شاعر و فیلم شعر برای رهبری و اشعار

سلیمان‌پور همچنین نخستین شعر از این کتاب را به طنز‌پردازان مکتب مجله توفیق و گل‌آقا تقدیم کرده است.

وی پیش از این نیز در اظهار نظری با بیان اینکه جایگاه طنز مکتوب در کشور مناسب نیست، اظهار داشته بود: بسیاری از جوانانی که دارای استعداد خوبی در طنز هستند، تنها به خنده‌سرایی اهتمام دارند و از بحث تکنیک و ساختار ادبی به دور هستند. طنز در کنار ایجاد نشاط و شادی در جامعه، یک هدف مهم دارد و آن انتقاد سازنده غیرمستقیم و هنری است، اما متأسفانه برخی از طنزپردازان ما، طنز را با هجو و فحاشی اشتباه می‌گیرند. من معتقدم یکی از مهم‌ترین صفات طنزپرداز، باید انصاف باشد که این یکی از نکات بسیار حیاتی برای کار طنزپردازان ما است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *