بیوگرافی سید محمود محتشمی پور و درگذشت سید محمود محتشمی پور

بیوگرافی سید محمود محتشمی پور و درگذشت به همراه تصاویر و سوابق کاری او را در ادامه مجله شبونه مشاهده نمایید.

بیوگرافی سید محمود محتشمی پور و درگذشت سید محمود محتشمی پور

سید محمود محتشمی پور

در 1309 شمسی در تهران به دنیا آمد. تحصیلات را در مقطع ابتدایی به اتمام رساند و سپس در مسجد مهدیه، اول خیابان فداییان اسلام زیر نظر شیخ عبدالرزاق قائینی جامع ‌المقدمات و شرح لمعه را خواند.

سید محمود محتشمی پور پدر همسر مصطفی تاج زاده و مرتضی رفیقدوست از متدینان تهران و عضو هیأت های موتلفه اسلامی بود.

فعالیت ها

با پخش اولین اعلامیه حضرت امام که در تمام مساجد تهران مخفیانه پخش می ‌شد، سید محمود که از دوستداران شهید نواب صفوی بود و پس از آن شهید بدنبال گمشده‌ اش می گشت مشتاق گردید امام را ببیند، به همین خاطر درس و بحث را رها کرد و به شوق زیارت امام راهی قم شد.‏ ‏‏از همان زمان فعالیت ایشان شدت گرفت به ‌طوری که کسب و کار ایشان در چهارراه مولوی بازار دروازه حضرتی به مرکز مبارزه و پخش اعلامیه امام تبدیل گردید.‏

بیوگرافی سید محمود محتشمی پور و درگذشت سید محمود محتشمی پور

او همراه برادر دیگرش «سید حسین» و نیز حبیب الله و اسدالله عسگراولادی، شهید امانی، شهید لاجوردی و… جوانان مرتبط و علاقه مند به «فدائیان اسلام» و شهید نواب صفوی، بودند.

همچنین ببینید:

آنها بعد از رحلت حضرت آیت الله بروجردی، در آغاز دهه 1340 به مرجعیت حضرت امام خمینی(ره) و سپس قیام 15 خرداد، پیوسته بودند.

بیوگرافی سید محمود محتشمی پور و درگذشت سید محمود محتشمی پور

درگذشت

بیوگرافی سید محمود محتشمی پور از پیشکسوتان و فعالان نهضت انقلاب اسلامی که فعالیتهای مبارزاتی خود را همراه با شهید نواب صفوی و فداییان اسلام آغاز کرد و از معتمدین بازار اسلامی در نهضت امام(ره) همراه اعضای اولیه موتلفه اسلامی شکنجه و زندان های طاغوت را داشت تا پایان عمر در خط امامت و ولایت استوار و مقاوم فعال بود را به محضر امام خامنه ای و ملت بزرگ ایران و همرزمان او و همه دوستان و خانواده آن مرحوم تسلیت عرض می نمائیم.

بیوگرافی سید محمود محتشمی پور و درگذشت سيد محمود محتشمي پور

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *