بیوگرافی شهید جهانگیر بیات و نحوه شهادت و کشف پیکر بعد 42 سال

بیوگرافی شهید جهانگیر بیات و نحوه شهادت و کشف پیکر بعد 42 سال

بیوگرافی شهید جهانگیر بیات

شهید جهانگیر بیات متولد دهه 50 اهل کرج بوده که در سال 1361 در بسیج مردمی برای اعزام به جبهه ثبت نام میکند و در عملیات والفجر مقدماتی در منطقه فکه مورد برخورد ترکش قرار میگیرد که متاسفانه به شادت میرسد اما با توجه به اینکه امکان جمع آوری پیکر شهدا در ان زمان مقدور نبوده پیکر شهید جهانگیر بیات به همراه چندین شهید دیگر در منطقه ماند و بعد از مدتی طوفان های شن انها را مدفون کرد تا اینکه بعد از گذشت 42 سال در 12 اردیبهشت 1403 پیکر این شهید کشف شد.

مسئولین استان البرز با حضور در منزل این شهید، خبر تفحص و شناسایی پیکر شهید بیات را به بازماندگانش اعلام کردند. برنامه‌های تشییع و خاکسپاری نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

بیوگرافی شهید جهانگیر بیات

ماجرای شهادت

عملیات والفجر مقدماتی یکی از عملیات های تهاجمی بزرگ ایران در جنگ با عراق بود در بهمن 1361 رخ داد و به مدت سه روز در در منطقه عماره عراق این عملیات طول کشید در این عملیات نیروهای یورش استفاده کردند  و گروهی گسترده از پیاده نظام و سواره نظام به سوی مقر نیروهای عراقی هجوم بردند .

بیوگرافی شهید نسیم افغانی کیست 

بیوگرافی محمدمهدی زاهدی فرزند شهید زاهدی کیست

که متاسفانه نیروهای عراقی با استفاده از بروزترین تجهیزات جنگی علیه نیروهای ایرانی استفاده کرد و تعداد زیادی از نیروهای ایرانی را به شهادت رساند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *