بیوگرافی صمد رحیم‌ زاده پیشکسوت موسیقی آذربایجان +علت درگذشت

بیوگرافی استاد صمد رحیم‌ زاده پیشکسوت موسیقی آذربایجان +درگذشت بر اثر کرونا همراه عکس و تصاویر او را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

بیوگرافی استاد صمد رحیم‌ زاده

استاد صمد رحیم‌ زاده از پیشکسوتان موسیقی استان آذربایجان بوده که در سال 1332 در شهر تبریز چشم به جهان گشود و کار موسیقی اش را از سن 15 سالگی شروع کرد. او تا به حال بیشترین اجراهای موسیقی در زمینه آهنگها و سرودهای انقلابی و اسلامی را در کارنامه داشته است و همچنین به عنوان خواننده ارکستر سمفونیک صدا و سیما سالها فعالیت کرد.

بیوگرافی استاد صمد رحیم‌ زاده پیشکسوت موسیقی آذربایجان +علت درگذشت

استاد رحیم زاده افتخارات زیادی را در جشنواره های استانی و کشوری کسب کرده است و در جشنواره های مختلف موسیفی موفق شد که افتخارات زیادی به دست آورد

آیین تجلیل از این هنرمند فقید بهمن ماه سال 1394 توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و انجمن موسیقی استان برگزار شده بود.

بیوگرافی استاد صمد رحیم‌ زاده پیشکسوت موسیقی آذربایجان +علت درگذشت

سوابق

اولین آهنگ در سال 1347 شمسی در رادیو تبریز اجرا شد. آغاز فعالیت حرفه ای وی، از سن 15 سالگی و با اساتید بنام تبریز و آذربایجان انجام شد. اجرای بیشترین آهنگ و سرودهایی با محوریت انقلاب و میهن و جبهه و فولکوریک در کشور در تبریز شهر اولین ها، اجرای بیش از عنوان آهنگ و سرود استاد علی سلیمی به صورت رسمی در صدا و سیما، خوانندگی رسمی در ارکستر سمفونیک صدا و سیما، چاپ و تکثیر عنوان آلبوم با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عنوان برخی از سرودها و آهنگ های رسمی از جمله سوابق وی به شمار می رود.

بیوگرافی استاد صمد رحیم‌ زاده پیشکسوت موسیقی آذربایجان +علت درگذشت

آزادلیق قوشلاری (به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی)، ای شهید، خرمشهر، آزاده لر ، اولین شهید محراب، مرحوم قاضی طباطبایی، شانلی امام(امام راحل)، آقام گله جک، وطن، آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی، گلین نماز جمعه یه، بیزیم رای لر، دومانلی رویا (اعتیاد)، آیریلیق از جمله سرودهایی است که وی آنها را ایفا کرده است. وی در جشنواره موسیقی فجر در سال 1374 مورد تجلیل قرار گرفته است.

بیوگرافی استاد صمد رحیم‌ زاده پیشکسوت موسیقی آذربایجان +علت درگذشت

درگذشت

این هنرمند متاسفانه امروز اول شهریور ماه 1400 فوت کرد.

بسیاری از اهالی مسیقی کشورمان فوت ایشان را به خانواده اش تسلیت گفته و برای آنها آرزوی صبر کردند.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

....

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *