بیوگرافی ضیاور رحمان استاد بزرگ شطرنج بنگلادشی + ماجرای مرگ

بیوگرافی ضیاور رحمان استاد بزرگ شطرنج بنگلادشی + ماجرای مرگ

بیوگرافی ضیاور رحمان استاد بزرگ شطرنج بنگلادشی و ماجرای مرگ و سکته مغزی حین مسابقه را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

بیوگرافی ضیاور رحمان

ضیاور رحمان شطرنج باز متولد 1353 در بنگلادش میباشد او استاد بزرگ شطرنج بنگلادش است که در 17 تیرماه 1403 در حین مسابقه دچار سکته مغزی شد و درگذشت. فوت ناگهانی این شطرنج باز بازتاب زیادی در فضای مجازی به وجود اورد.

بیوگرافی ضیاور رحمان استاد بزرگ شطرنج بنگلادشی + ماجرای مرگ

بعد از مرگ این شطرنج باز بسیاری از کاربران میگویند که به علت فکر زیادی در بازی دچار سکته مغزی شده است که شایعه ای بیش نیست.

سوابق

رحمان با کسب ۱۵ عنوان قهرمانی کشور، پرافتخارترین شطرنج‌باز بنگلادش بود. او رکورد بالاترین رتبه فیده در بین شطرنج‌بازان بنگلادش (۲۵۷۰ امتیاز در اکتبر ۲۰۰۵) را در اختیار دارد.

رحمان در سال ۲۰۲۲ با حضور در چهل و چهارمین المپیاد شطرنج هند به همراه پسرش تاجوار ضیا، تاریخ ساز شد. آنها اولین پدر و پسری بودند که در تیم ملی شطرنج یک کشور قرار گرفتند.

ماجرای فوت و مرگ

رحمان در جریان بازی مقابل انامول حسین در دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور بنگلادش در داکا دچار این اتفاقا تلخ شد. او هوشیاری خود را از دست داد و به سرعت به بیمارستان منتقل شد و پزشکان نتوانستند او را به زندگی برگردانند.

وب سایت فدراسیون بین المللی شطرنج (فیده) گزارش داد ضیاور رحمان در جریان مسابقات قهرمانی بنگلادش دچار سکته مغزی شد و به طور ناگهانی در ۵۰ سالگی درگذشت.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *