بیوگرافی طاهره طالقانی دختر آیت الله طالقانی کیست +عکس

بیوگرافی طاهره طالقانی دختر آیت الله طالقانی کیست +عکس

بیوگرافی طاهره طالقانی

طاهره طالقانی فرزند آیت الله طالقانی میباشد او قبلا رئیس جامعه اسلامی زنان انقلاب اسلامی بوده است خواهرش اعظم طالقانی نیز قبلا این سمت را برعهده داشت که  8 آبان‌ماه سال 1398 به علت عارضه مغزی فوت کرد و طاهره طالقانی این سمت را بر عهده گرفت.

بیوگرافی طاهره طالقانی دختر آیت الله طالقانی کیست +عکس

طاهره طالقانی کیست؟

طاهره طالقانی دبیرکل سابق جامعه اسلامی زنان انقلاب اسلامی بوده و دختر آیت الله طالقانی میباشد او در سالهای گذشته حضوری کم رنگ را در رسانه ها داشته است اما در اردیبهشت 1403 در یک ویدیو اعلام کرد در اسلام هیچ مجازاتی برای زنان بدون حجاب نیامده است که مورد انتقاد برخی از رسانه ها قرار گرفت.

سوابق

طاهره طالقانی دبیرکل سابق جامعه اسلامی زنان انقلاب اسلامی میباشد که جند سال این سمت را بر عهده داشت البته مشخص نیست آیا هنوز هم در این سمت فعالیت دارد یا خیر چرا که هیچ صحبت در این باره نشده است و حضور کم رنگ او در زمینه حقوق زنان این شائبه را به وجود اورده است که این حزب منحل شده باشد یا شخص دیگری دبیرکلی حزب را بر عهده داشته باشد.

بیوگرافی طاهره طالقانی دختر آیت الله طالقانی کیست +عکس

اظهار نظر جنجالی

فرزند آیت‌الله محمود طالقانی در ویدئویی گفت: مجازاتی برای بی‌حجابی در قرآن نداریم.

طاهره طالقانی همچنین می‌گوید آیات حجاب جز در دو سوره قرآن نیامده و در آیات «اولین خطاب به مردان است که چشمانشان را پایین بیندازند، نگاه نکنند و خیره نشوند.»

به گفته خانم طالقانی بر اساس این آیات «زنان پیامبر و زنان غیرمسلمان و زنان مسلمان می‌توانند (حجاب) نداشته باشند ، این (حجاب) یک توصیه است نه حکم شرعی و دستور واجب.» او همچنین استدلال می‌کند که چون در اسلام در اصل دین نباید زور و اجباری باشد، بنابراین «در احکام فرعی و شرعی‌ آن هم نباید زور و اجبار باشد.»

بیوگرافی طاهره طالقانی دختر آیت الله طالقانی کیست +عکس

خانواده طاهره طالقانی

مرحوم طالقانی دو همسر به نام‌های بتول و توران و از هر همسر خود 5 فرزند داشت. خبرگزاری خبرآنلاین در آستانه سالروز درگذشت ایشان از دو فرزند آیت الله دعوت کرد تا در یک گپ و گفت خانوادگی زوایایی جدید از ویژگی‌ها، دیدگاه‌ها و نگاه پدرشان به امور مختلف را روایت کنند.

همچنین ببینید

بیوگرافی صفیه مدرس همسر شهید مهدی باکری

بیوگرافی آسیه باکری دختر شهید حمید باکری

مهدی پسر آیت الله از همسر اول و طاهره دختر آیت‌الله از همسر دوم، به فاصله ای کوتاه مهمان ما در کافه خبر خبرآنلاین شدند، خوش و بش ابتدایی خواهر و برادری که مشخص بود مدت زیادیست همدیگر را ندیده بودند، احوالپرسی‌ها به خبر گرفتن درباره دیگر دختر آیت الله یعنی اعظم طالقانی هم رسید که در بیمارستان بستری بود.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *