بیوگرافی عفت غنی پور مامور ترور امام خمینی +عاقبت و عکس

بیوگرافی عفت غنی پور مامور ترور امام خمینی +عاقبت و عکس

بیوگرافی عفت غنی پور

عفت غنی پور همسر برادرزن امام خمینی و یکی از اعضای جان به کف مجاهدین خلق بود که از سوی مریم رجوی مامور شد که امام خمینی را در اوایل انقلاب ترور کند اما دستگیر شد و اعدام گردید.

عفت غنی پور با توجه به نسبت فامیلی که با امام خمینی داشت مامور شد که با هدایت جواد قدیری امام خمینی را ترور کنند که دستشان خوانده شد و قبل از پیاده سازی نقشه شان دستگیر شدند.

بیوگرافی عفت غنی پور مامور ترور امام خمینی +عاقبت و عکس

عفت غنی پور کیست

عفت غنی پور عضو مجاهدین خلق و مامور ترور امام خیمین در اوایل انقلاب بود او نسبت فامیلی با امام خمینی داشت و همسر برادرزن امام خمینی بود که مریم رجوی با توجه به نسبت فامیلی که با امام داشت او را مامور ترور امام خمینی کرد.

بیوگرافی مریم رجوی و همسرش مسعود رجوی

فیلم زنده به گور کودکان توسط مجاهدین خلق

همسر عفت غنی پور که بود؟

همسر وی علی کمالخانی نیز از اعضای سازمان مجاهدین بود. غنی‌پور در سال ۱۳۶۵ پس از هماهنگی با مجاهدین و صحبت با مسعود رجوی از آلمان به ایران برمی گردند. اما او که مأمور ترور بود با وجود دسترسی به رهبر وقت انقلاب موفق به انجام ترور نمی‌شود و بعد از مدتی ایران دوباره خارج شده و به آلمان برمی گردد.

سرنوشت و عاقبت

عفت غنی پور بعد از اینکه نتوانست عملیات ترور را انجام دهد به آلمان مهاجرت کرد و در مجاهدین خلق به فعالیت خود ادامه داد اما بعد از گذشت مدتی با این منافقان به مشکل خورد و فکر کرد که آب از آسیا افتاده است و در سال 1369 به ایران بازگشت که توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد و بعد از دادگاهی اعدام گردید.

کانال تلگرامی آرشیو پیام یک شهید نوشت: همه ماجرا این است که سال ۶۰، دختری ۲۵ ساله و غیرسیاسی که چندسالی است از تاهل و سکونتش در آلمان می‌گذرد، توسط منافقین جذب می‌شود. کم‌کم منافقین می‌فهمند دخترعمه‌اش (شکوه گیوه‌چی)، همسرِ برادرزن امام‌خمینی و یکی از خواهران همسر امام(زهره ثقفی) هم، دوست دوران جوانی‌اش بوده است. علاوه بر اینها، شوهرخواهرش (عبدالله برقعی) که در جبهه شهیدشده نیز جزو پاسدارهای محافظ بیت امام بوده است. این‌ها یعنی «امکان»ی برای رسیدن سازمان تا قلب جماران.

آخرین روزهای خرداد سال ۶۴ عفت و همسرش علی توسط سازمان به فرانسه دعوت می‌شوند و وقتی می‌رسند تازه خود را وسط مراسم ازدواج مسعو درجوی و مریم قجر عضدانلو، همسر سابق مهدی ابریشمچی می‌بینند. بعد از مدتی آماده‌سازی ذهنی و روانی، ماموریت سفر به ایران به آنها ابلاغ می‌شود. پروژه‌ای که دو هدف دارد: نفوذ در خانواده امام و اطلاع از مسائل شخصی وخانوادگی مرتبط با امام توسط عفت؛ و اطلاع از مسائل نظامی سپاه حفاظت جماران و محل زندگی امام توسط علی.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
دلارآموزش ارز دیجیتال و درآمد بدون سرمایه در کمتر از سه هفته با این پروژه ها 50 میلیون پول در بیار اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *