بیوگرافی علی برات زاده سنگنورد عکس

بیوگرافی علی برات زاده سنگنورد و همسرش +اینستاگرام و حواشی

علی برات زاده سنگنورد در سال ۱۳۶۴ در نیشابور به دنیا آمده و در حال حاضر عضو تیم ملی سنگنوردی ایران است. او ۲۳ سال سابقه فعالیت در رشته سنگ نوردی و ۱۸ سال عضویت مداوم تیم ملی را در کارنامه ورزشی خود دارد. کسب مقام های متعدد داخلی و خارجی از جمله ۴۸ عنوان رسمی کشوری و قهرمانی آسیا و جهان را می توان نام برد.

علی برات زاده ملی پوش سنگنوردی ایران متولد 18 فروردین 1365 در نیشابور میباشد و سالهاست در رشته سنگنوردی فعالیت میکند علی برات زاده 3 مدال طلا در مسابقات آسیایی را در کارنامه اش دارد.

بیوگرافی علی برات زاده

علی برات زاده در سال ۱۳۶۴ در نیشابور به دنیا آمده است.

ایشان سابقه ۲۳ سال فعالیت در حرفه سنگنوردی را در کارنامه خود دارد و می‌توان گفت یکی از پرافتخارترین سنگ نوردان اهل ایرانی در داخل سالن به شمار می‌رود، که به مدت ۱۸ سال عضو تیم ملی کشورایران می‌باشد و مقام‌های بسیاری چه داخلی و چه خارجی به دست آورده است، که ایشان را به یک سنگنورد با استعداد و توانمند مبدل کرده است.

بیوگرافی علی برات زاده سنگنورد و همسرش +اینستاگرام و حواشی

افتخارات

عنوان‌هایی که این چهره ورزشی تا به حال در زمینه رقابت‌های سنگنوردی داخلی و خارجی کسب نموده است، می‌توان: قهرمانی مستر کاپ نانجینگ در سال ۲۰۱۶ و همچنین ۴ مدال آسیایی و ۴۷ قهرمانی کشوری را نام برد.

علی برات زاده در حال حاضر مربیگری سنگنوردی را بر عهده دارد.

همچنین ببینید:

بیوگرافی الناز رکابی و همسرش سنگ نوردی دختر عنکبوتی ایران

حواشی

یک فیلم درباره بی‌احترامی سنگنورد ایرانی به دلیل بالا نبردن پرچم ایران در فضای مجازی پخش شده است و مباحث بسیاری در مورد آن صورت گرفته شده است.

بیوگرافی علی برات زاده سنگنورد عکس

ماجرایی که واکنش فدراسیون کوهنوردی و سعودی‌های ورزش را به دنبال داشت و بر طبق آن علی برات زاده ملی پوش سنگنورد اهل ایرانی از مشارکت در مسابقات ورزش محروم گردید.

علی برات زاده که یکی از پرافتخارترین ورزشکارها در حرفه سنگنوردی درون سالن می‌باشد، برای مشارکت در رقابت‌های جهانی در فرانسه حاضر شده است.

در یک فیلم کوتاه که از مراسم افتتاحیه این مسابقه‌ها در فضای مجازی انتشار شده، مشاهده می‌شود که علی برات زاده بلعکس دیگر ورزشکارها پرچم کشور ایران را بالا نمی‌برد و همین امر سر صدای بسیار به وجود آورد.

بیوگرافی علی برات زاده سنگنورد عکس

محرومیت از تیم ملی

بعد از این ماجرا، فدراسیون کوهنوردی و صعودی‌های ورزش در یک نوشته بیان نمودند که بی‌احترامی این سنگنورد در رقابت‌های فرانسه نسبت به پرچم جمهوری اسلامی ایران قابل بخشش نیست و خبر داد علی برات زاده تا اطلاع ثانوی از همه‌ی مسابقات داخلی و بین المللی محروم می‌باشد و خیلی زود با متشکل شدن کمیته انضباطی به این موضوع خواهیم پرداخت.

رضا زارعی، مدیر فدراسیون کوهنوردی در گفتگو با خبرنگاران ، این عملکرد علی برات زاده در رقابت‌های کوهنوردی فرانسه را یک بی احترامی خواند و افزود :حتماً با ایشان برخورد خواهیم کرد.

ایشان در ادامه افزود: علی برات زاده شانس بسیاری در بر داشت که حتی سهمیه المپیک را دریافت کند، ولی این عملکرد وی سبب شد تمام چیزها تغییر بیابد.

بیوگرافی علی برات زاده سنگنورد عکس

عذرخواهی

علی برات زاده در روز جمعه با منتشر کردن دو پست در فضای مجازی با همراه داشتن پرچم ایران معذرت خواهی کرد و در ادامه افزود: نیت بدی نداشته ام و نمی‌خواستم بی‌احترامی به پرچم ایران کنم و این ماجرا کاملاً تصادفی بوده است و فقط بر طبق یک سوء تفاهم مبدل به یک امر بزرگ و ناعادلانه گردیده است.

در واقع با این صحبت‌ها مدیر فدراسیون کوهنوردی خبر داد، که این امر از سوی ما قابل پذیرش نمی‌باشد.

علی برات زاده نخستین سنگنوردی نمی‌باشد، که در یک سال گذشته به نوعی در رقابت‌های بین‌المللی جنجال به پا نموده است در مهر ماه سال قبل الناز رکابی، یکی دیگر از ملی پوشان سنگنورد بانوان اهل ایرانی بدون داشتن حجاب در فینال رقابت‌های سنگنوردی آسیا حضور یافته بود، که بعدها این ماجرا را غیر عمدی بیان نمود.

افتخارات

قهرمان آسیا در بولدر و سرطناب سال ۲۰۱۳
قهرمان مسابقات مستر کاپ نانجینگ ۲۰۱۶
قهرمان مسابقات نانجینگ مستر کاپ ۲۰۱۶
۴۸ مقام رسمی کشوری
هفتم جهان سال

یک نظر

  1. سولماز اكبري

    سولماز اكبري هستم لطفا از انتشار خبر دروغ و عكسهاي شخصي و خانوادگي خودداري كنيد من فرزندي ندارم و راضي به انتشار عكسهاي شخصي نيستم لطفا خبر خودتون رو اصلاح كنيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *