بیوگرافی فرزاد بادپا قهرمان حادثه شاهچراغ شیراز کیست +فیلم مصاحبه

بیوگرافی فرزاد بادپا قهرمان حادثه شاهچراغ شیراز کیست +فیلم مصاحبه

فرزاد بادپا قهرمان حادثه شاهچراغ و مرد فداکار شیراز متولد دهه ۱۳۷۰ در روستای جوزار نورآباد استان فارس است اما ساکن شیراز است او متاهل بوده و دارای دو فرزند میباشد فرزاد بادپا نیروی شرکتی خدماتی حرم شاهچراغ بوده که با خلع سلاح کردن تروریست حرم شاهچراغ شجاعت بالای خود را به رخ دنیا نشان داد او میگوید من بیمه اقا شاهچراغ هستم و اینکه توانستم در راه خدمت به خلق الله مفید باشم خیلی خوشحالم. فیلم لحظه خلع سلاح کردن تروریست توسط فرزاد بادپا در شبکه های اجتماعی مورد تحسین قرار گرفته است‌.

فرزاد بادپا قهرمان حادثه شاهچراغ و مرد فداکار شیراز و پدر و مادر و همسرش

فراز بادپا کیست

فرزاد بادپا متولد دهه ۷۰ در شیراز بوده و دارای دو فرزند است که با خلع سلاح کردن تروریست حرم شاه چراغ به شهرت رسید او از نیروهای خدماتی حرم شاه چراغ بود و بعد از مشاهده حمله تروریستی به حرم به جای اینکه فرار کند خود را به ضارب رسانده و او را خلع سلاح کرد این در حالی بود که او نیروی خدماتی شاهچراغ به شمار می‌آمد.

بیوگرافی فرزاد بادپا قهرمان حادثه شاهچراغ شیراز کیست +فیلم مصاحبه

بیوگرافی

فرزاد بادپا متولد دهه ۷۰ در شیراز است او نیروی خدماتی حرم شاهچراغ میباشد که در حمله تروریستی به حرم شاهچراغ موفق شد تروریست را خلع سلاح کند و به عنوان قهرمان شاهچراغ شیراز و قهرمانی ملی شناخته شود.

شغل

فرزاد بادپا می‌گوید که من به عنوان نیروی خدماتی در حرم شاهچراغ فعالیت می‌کنم از جارو زدن حرم تا نظافت بر عهده نیروی خدماتی است.

بیوگرافی فرزاد بادپا قهرمان حادثه شاهچراغ شیراز کیست +فیلم مصاحبه

ماجرای خلع سلاح کردن تروریست

فرزاد بادپا درباره روز حادثه می‌گوید همچون کارمندان و کارکنان حرم شاه چراغ من هم در حال کار بودم که ناگهان صدای شلیک وحشتناک را شنیدم و خودم را به محل صدا رساندم تروریستی را مشاهده کردم که با اسلحه در حال شلیک است و یک گلوله به یک خانم شلیک شد که این خانم غرق در خون شد بلافاصله خودم را به این تروریست رساندم و از پشت اسلحه او را گرفتم و او را بر روی زمین انداختم و سایر ماموران انتظامی به من پیوستند او می‌گوید هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردیم که کسی دوباره بخواهد به حرم شاه چراغ حمله مسلحانه انجام دهد.

بیوگرافی فرزاد بادپا قهرمان حادثه شاهچراغ شیراز کیست +فیلم مصاحبه

قهرمان حرم شاهچراغ کیست

بعد از این حرکت فرزاد بادپا بسیاری از رسانه‌ها او را به عنوان قهرمان ملی نام بردند و در شبکه‌های اجتماعی کاربران او را تحسین کردند در مراسم مختلفی که در شیراز و تهران برگزار شد از فرزاد بادپا دعوت به عمل آمد و از او تجلیل شد.

همچنین ببینید:

بیوگرافی شهید محمد جهانگیری حادثه شاهچراغ و همسرش +عکس

بیوگرافی شهید غلام عباس عباسی خادم شاهچراغ و همسر و فرزندان +عکس

فیلم کامل دوربین مداربسته حمله تروریستی به حرم شاهچراغ

لازم به ذکر است که در ۲۲ مرداد ماه ۱۴۰۲ در پی یک حمله تروریستی به حرم شاه چراغ یکی از عوامل داعش به زائران تیراندازی کرد که متاسفانه باعث شهادت یکی از خادمان و یکی از ماموران حفاظت شد این تروریست به صورت مستقیم به هر کسی که در مقابل چشمانش بود تیراندازی می‌کرد.

بیوگرافی فرزاد بادپا قهرمان حادثه شاهچراغ شیراز کیست +فیلم مصاحبه «خیلی از دور و بری‌ها می‌پرسند تو که اسلحه نداشتی. نترسیدی انتحاری بزنه. داخل کوله این بی‌همه چیز خشاب بود. اما این را بدانید که کار من نبوده. کار آقا احمدبن موسی شاهچراغ بوده. او کمکم کرد توانستم این ملعون را به زمین بزنم.
حرامی داشت می‌رفت به سمت حرم که خودش را برساند داخل ضریح. آمد به سمت سقاخانه. خشابش را عوض کرد. من حمله کردم به سمتش. اول پشتش به من بود. یک آن برگشت و باهم صورت به صورت شدیم. رویش به سمت من شد. اسلحه‌اش چند ثانیه طرف من بود. وقتی به شما می‌گم که خواست حضرت بود برای این هست. آقا شاهچراغ من را بیمه کرده بود و گرنه شاید این تروریست مسلح همان جا می‌توانست من را هم بزند. اما خدا مرا واسطه کرد که جلویش را بگیرم. اگر این جانی حرکت می‌کرد به آن سمت، زائران زیادی بودند در آن محدوده. ممکن بود خیلی‌ها از بین بروند.»بیوگرافی فرزاد بادپا قهرمان حادثه شاهچراغ شیراز کیست +فیلم مصاحبه

استخدام در سپاه پاسداران

در مراسمی با حضور سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران و دیگر فرماندهان ارشد ضمن تقدیر از «فرزاد بادپا» نیروی خادم فداکار حرم مطهر شاهچراغ(ع) که توانست تروریست داعشی را زمین‌گیر کند، وی به درجه پاسداری مفتخر شد.

بیوگرافی فرزاد بادپا قهرمان حادثه شاهچراغ شیراز کیست +فیلم مصاحبه

پس از پیشنهاد سردار سلامی به «فرزاد بادپا» برای کسوت پاسداری و پاسخ او که «آرزو دارم و از خدایم هست تا به لباس پاسداری مفتخر شوم»، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستور عضویت او در سپاه را صادر کرد.

فیلم لحظه خلع سلاح تروریست

فرزاد بادپا میگوید داخل کوله این بی‌همه چیز خشاب بود. اما این را بدانید که کار من نبوده. کار آقا احمدبن موسی شاهچراغ(ع) بوده. او کمکم کرد و توانستم این ملعون را به زمین بزنم.حرامی داشت می‌رفت به سمت حرم که خودش را برساند داخل ضریح. آمد به سمت سقاخانه. خشابش را عوض کرد. من حمله کردم به سمتش. اول پشتش به من بود. یک لحظه برگشت و با هم صورت به صورت شدیم. رویش به سمت من شد. اسلحه‌اش چند ثانیه طرف من بود. وقتی به شما می‌گویم که خواست حضرت بود، این است.

نشان فداکاری ارتش به فرزاد بادپا

نشان فداکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران توسط امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، به فرزاد بادپا خادم حرم شاهچراغ (ع) که در ۲۲ مرداد ماه و پس از حمله تروریستی به حرم حضرت احمد بن موسی (ع) توانست با فداکاری نیروی داعشی را زمین گیر کند، اهدا شد.

بر اساس این گزارش، فرزاد بادپا خادم حرم شاهچراغ (ع) که به دعوت ارتش جمهوری اسلامی ایران در ستاد فرماندهی کل ارتش حضور یافت پس از دیدار با امیر دریادار سیاری با دریافت نشان فداکاری ارتش، مورد تجلیل قرار گرفت.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

یک نظر

  1. محمد بیگ زاده

    درود خدا بر فرزندان غیرتمند ایران اسلامی امثال فرزاد بادپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *