بیوگرافی فواد بابان گوینده خبر کیست و الان کجاست + عکس و سوابق

بیوگرافی فواد بابان گوینده خبر کیست و الان کجاست + عکس و سوابق

فواد بابان کیست

فواد بابان گوینده خبر در ۹ تیر ۱۳۳۲ در تهران به دنیا امده است اما اصالتاً اهل سنندجی میباشد او دارای فوق لیسانس رشته مکانی بوده و جدود 40 سال در صدا و سیما در بخش خبری کار گویندگی را انجام میداد

فواد بابان بعد از اینکه از صداوسیما بازنشسته شد به همراه برادرانش یک کارخانه را تاسیس کردند و در حال حاضر در زیمنه کارخانه داری فعالیت میکند و دارای دو کارخانه در زمینه نخ ریسی و محصولات آشامیدنی است.

شکرالله بابان پدر فؤاد بابان از چهره‌های مشهور رادیو و تلویزیون ایران و از گویندگان پیشکسوت صدا و سیمای جمهوری اسلامی بود.

فواد بابان سال ها پیش با یک خانم شمالی و اهل شمال کشور ازدواج کرده و ثمره ازدواج آقای بابان، چند فرزند است‌ البته فرزندانش در زمینه گویندگی فعالیت ندارد، فقط دخترش اظهار علاقه کرده است.

بیوگرافی فواد بابان گوینده خبر کیست و الان کجاست + عکس و سوابق

بیوگرافی فواد بابان

فواد بابان گوینده اخبار در 9 تیرماه 1332 چشم به چهان گشوده است و فرزند سوم خانواده میباشد دارای ۳ خواهر و ۴ برادر بوده که همگی نزدیک به ۳۰ سال است که در آمریکا زندگی می کنند. برادرش بابک بابان نیز یکی از گویندگان خبر و مجریان رادیو و تلویزیون است. دوران تحصیلات را در تهران گذراند و مدتی نیز به خاطر شغل پدرش که در ارومیه و کرمانشانه زندگی کرد.

فواد بابان و برادرش بابک بابان

سوابق

فواد بابان میگوید دوران کودکی من خیلی معمولی و مانند بقیه کودکان گذشت ولی با این تفاوت که پدر من فرهنگی بود و در رادیو کار می کرد، من از 7 سالگی به رادیو می رفتم و گاهی برنامه کودک هم اجرا می کردم. دوران تحصیلیم را در تهران گذراندم فقط یکی-دو سال را در کرمانشاه و ارومیه بودیم آن هم به دلیل اینکه پدرم رئیس انتشارات رادیو تلویزیون مراکز استان ها شد و ما خانوادگی به آنجا نقل مکان کردیم.

بیوگرافی فواد بابان گوینده خبر کیست و الان کجاست + عکس و سوابق

بابان از آذر ۵۳ در رادیو تلویزیون کرمانشاه استخدام شد و خبرهای استان کرمانشاه را می خواند، البته بعد از ۶ ماه که اعلام برنامه رادیو را انجام داد، شروع به خواندن خبرهای یک خطی کرد. مدتها برای آشنایی با فضای خبر در استودیو حضور پیدا می کرد و اولین بخش خبری را ساعت ۵ بعد از ظهر ۸ آذر سال ۵۴ به مدت ۱۰ دقیقه خواند.

همچنین ببینید:

بیوگرافی جعفر یازرلو گوینده اخبار و مجری و همسرش +تصاویر

بیوگرافی علی مرشدی خواننده و مدیر شبکه فور یو (4u) +همسرش

بیوگرافی رامین سیدامامی King Raam خواننده اهل کجاست

او سال ها به تدریس گویندگی مشغول بود و در زمینه گویندگی ۲ کتاب نوشت که در حال حاضر در دانشگاه های گوناگون تدریس می شود.

بیوگرافی فواد بابان گوینده خبر کیست و الان کجاست + عکس و سوابق

بازنشستگی و کارخانه داری

فواد بابان پس از بازنشستگی وارد کارخانه داری شده و حالا از جمله کارآفرینان موفق در سطح کشور است  دو کارخانه در زمینه نخ ریسی و محصولات آشامیدنی دارد.

خوشبختانه در فاز اول ۲۰۰ نفر در کارخانه مشغول به کار میشوند و بعد ۴۰۰ نفر. تلاش کرده ایم خانواده ها به شکل مستقیم و غیرمستقیم صاحب کار شوند.

بیوگرافی فواد بابان گوینده خبر کیست و الان کجاست + عکس و سوابق

فعلا کارخانه ریسندگی است. یعنی از پنبه نخ و پلی استر میگیریم. همچنین در فاز بعدی آبمیوه، اسانس میوه و میوه خشک هم اضافه میشود. این کارخانه را در شمال دایر کردیم، زیرا همسرم اهل شمال است و مادرش از خطه سبز شمال. به همین دلیل در آنجا ساکن و مشغول این کار هستیم.

استایل جدید و امروزی فواد بابان مجری سابق صدا و سیما بعد از کارخانه دار شدنش !!

بیوگرافی فواد بابان گوینده خبر کیست و الان کجاست + عکس و سوابقبیوگرافی فواد بابان گوینده خبر کیست و الان کجاست + عکس و سوابق

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *