بیوگرافی لیانا شریفیان دختر محسن شریفیان کیست + سوابق و عکس

بیوگرافی لیانا شریفیان دختر محسن شریفیان کیست + سوابق و عکس

بیوگرافی لیانا شریفیان نوازنده نی انبان

لیانا شریفیان نوازنده متولد سال ۱۳۷۷ فرزند محسن شریفیان موزیسین مطرح ایران میباشد لیانا استاد نواختن نی انبان است مادر لیانا نیز تا قبل از تولد وی، مجری صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و بازیگر تئاتر بود.

عضو گروه موسیقی لیان به سرپستی پدرش

لیانا درباره همکاری خود با گروه موسیقی لیان می گوید: «همانطور که گفتم اولین تجربه ی هنری صحنه ای من در گروه لیان بود؛ دوست دارم این گروه را خانواده لیان بنامم زیرا اعضا را بسیار دوست دارم و پشتیبانی آن ها از من محسوس بوده و هست ؛ من از تجربیات آن ها استفاده می کنم. من تجربه ی زیادی در همکاری با گروه لیان نداشتم اما آخرین اجرایی که با گروه لیان همکاری داشتم، در شهر اهواز بود؛ یک ورکشاپ که در آن به دعوت سازمان قطعه ای نواختم».

بیوگرافی لیانا شریفیان دختر محسن شریفیان کیست + سوابق و عکس

لیانا شریفیان موسیقی را در سن سه سالگی با نوازندگی ساز ” نی انبان ” آغاز کرد وی البته از سن ۸ یا ۹ سالگی به نواختن ساز پیانو مشغول بود و در آلبوم های موسیقی پدر خود، محسن شریفیان و دیگر هنرمندان نیز همخوان بود!

بیوگرافی لیانا شریفیان دختر محسن شریفیان کیست + سوابق و عکس

لیانا شریفیان کیست و زندگی شخصی

در بیوگرافی لیانا شریفیان  آمده است او موزیسین توانمند کشور ایران در تاریخ سال ۱۳۷۷ به دنیا آمده است. لیانا در خانواده تنها فرزند به حساب می‌آید.

همچنین ببینید

بیوگرافی فرامرز اصلانی خواننده و همسرش و فرزندان + عکس و سوابق

او دختر محسن شریفیان یکی از موزیسین مطرح و با تجارب موسیقی فولکور کشور ایران است.
مادر وی هم تا پیش از به دنیا آمدن لیانا در صدا و سیما در ایران به عنوان مجری و هنرپیشه تئاتر فعالیت می‌کرده است .

بیوگرافی لیانا شریفیان دختر محسن شریفیان کیست + سوابق و عکس

شروع فعالیت هنری

محسن شریفیان پدر لیانا شریفیان از سال ۱۳۷۲ یک گروه موسیقی محلی به نام لیان را راه اندازی کرد، ولی در پرونده کاری این چهره: تالیف ۶ کتاب و انتشار ۱۲ آلبوم موسیقی و آهنگسازی برای آثار سینمایی بسیار و مختلفی هم به ثبت رسیده است.

لیانا شریفیان به مدت سه سال می باشد که نوازندگی ساز نی انبان را آموخته است، اما او از سنین کودکی در سن ۸ یا ۹ سالگی به آموزش ساز پیانو پرداخته و در آلبوم‌های موسیقی پدرش محسن شریفیان و سایر خوانندگان هم همکاری کرده است.

بیوگرافی لیانا شریفیان دختر محسن شریفیان کیست + سوابق و عکس

لیانا شریفیان در گفتگویی در مورد ساز نی انبان و سبک اش افزوده است:
من نی انبان می‌زنم، ساز بادی و محلی که قبل‌تر به اسم استان‌های بوشهر، هرمزگان، خوزستان و کرمان هم به ثبت ملی رسیده است. درواقع این چنین نیست که کمتر فردی با این ساز آشنایی داشته باشد، بیشتر هموطنان نوای این ساز را می‌شناسند و از نظرم موسیقی محلی و ساز نی انبان باید به سوی علاقمندی مردم سوق داده شود.

در واقع مردم ما به سبک پاپ بیشتر علاقمند هستند، ولی ساز نی انبان هم می‌تواند با سبک پاپ تلفیق شود! برای مثال یک نمونه از آن را در آلبوم دینگو مارو ی پدر مشاهده می‌کنید! یا آهنگ‌های قبل‌تر که انتشار شده است.

بیوگرافی لیانا شریفیان دختر محسن شریفیان کیست + سوابق و عکس

نی انبان با سازهایی همچون:
کمانچه، گیتار الکتریک، پیانو و دی جی تلفیق گردیده که این پیشنهاد را به شما می‌دهم که آن را حتما گوش بدهید.

سبک موسیقی که من بسیار به آن علاقمند هستم بندری می‌باشد. نوایی که همواره در گوش من نجوا می‌نموده! هنگامی که بزرگتر شدم موسیقی‌های بیشتری گوش فرا دادم، ولی این را هم بگویم که به سبک پاپ هم علاقه دارم و به خاطر حضورم در گروه‌های سنتی سازهای سنتی را دوست می دارم. در سازهای کلاسیک به ساز پیانو بسیار علاقمند هستم و اعتقاد دارم خیلی به من آرامش می‌دهد. این را بیان کنم که به سبک راک و رپ به آن صورت علاقه‌ای ندارم!

بیوگرافی لیانا شریفیان دختر محسن شریفیان کیست + سوابق و عکس

لیانا در جواب به این سوال که برای چه نواختن ساز نی انبان را انتخاب کرده‌اید، بیان می‌کند : به خاطر اینکه ساز نی انبان یک ساز منطقه‌ای به حساب می‌آید، که در آن به دنیا آمدم و رشد نمودم و چی بهتر از اینکه ساز محلی استان خود را بنوازم! این یک سازی است که پدر همواره می‌نواخته و می‌نوازد، من راه پدر را دنبال می‌کنم.

من حالا با ۱۸ سال سن در واقع اهدافم مشخص می‌باشد و علاقه دارم تا هستم موسیقی را دنبال کنم و فعالیت کنم و زندگی خود را صرف آن کنم.

لیانا شریفیان در مورد ممنوعیت حضور زنان ایران بر روی صحنه بیان می‌کند که این ممنوعیت اخیرا بسیار عنوان می‌شده، ولی اکنون ما می‌توانیم کنسرت‌هایی برای زنان و با هنرمندان و نوازندگان بانو داشته باشیم و این امر ممنوعیت‌ها با در نظر گرفتن موازین اخلاقی که در حال کمرنگ شدن می‌باشد. در حال حاضر مسیر برای نوازندگی زنان هموارتر می‌باشد، ولی اگر محدود نشویم…..

بیوگرافی لیانا شریفیان دختر محسن شریفیان کیست + سوابق و عکس

در پایان به گفتگو با لیانا شریفیان بانوی نی انبان زن بوشهری پرداخته‌ایم :

لیانا شریفیان در یک گفتگو در مورد حضور در برنامه دورهمی افزود:
در مهرماه سال ۱۳۹۵ بود که از سوی آقای محمد بحرانی صداپیشه جناب خان به برنامه خندوانه فراخوانده شدم که به جای جناب خان نی انبان بزنم! بخشی از آن را من نواختم و بخشی را هم پدر….

بیوگرافی لیانا شریفیان دختر محسن شریفیان کیست + سوابق و عکس

جریان همکاری لیانا شریفیان با گروه لیان

خانم لیانا در مورد حضورش در گروه موسیقی لیان افزوده: به همان صورت که بیان کردم نخستین فعالیت هنری ام بر روی صحنه در گروه لیان همین بود، علاقه دارم این گروه را خانواده لیان نامگذاری کنم به خاطر اینکه به هر یک از آنان خیلی علاقه دارم و حمایت آنان از من بسیار مشخص بوده و می‌باشد، من از تجربه‌های آنان بهره می‌برم واینکه چندان در گروه لیان حضور نداشته ام، ولی آخرین اجرایی که با این گروه داشته‌ام در شهر اهواز بوده است، یک ورکشاپ که در آن به دعوت سازمان یک قطعه را اجرا کرده‌ام

لیانا شریفی متخصص نی انبان

لیانا شریفی میگوید من نی انبان می نوازم؛ ساز بادی و محلی که اخیرا به نام استان های بوشهر ، هرمزگان ، خوزستان و کرمان نیزثبت ملی شده است. اینطور نیست که کمتر کسی این ساز را بشناسد

ساز نی انبان ، ساز منطقه ای است که در آن متولد شده ام و بزرگ شده ام و چه چیز بهتر از این که ساز محلی استان خودم را بنوازم! همچنین این سازیست که پدرم می نواخته است و همچنان نیز می نوازد؛ من راه پدرم را ادامه می دهم. من الان در سن ١٨ سالگی هدفم را مشخص کرده ام؛ دوست دارم تا ابد موسیقی را ادامه بدهم و کارم قرار بدهم و زندگیم را وقف آن کنم».

بیوگرافی لیانا شریفیان دختر محسن شریفیان کیست + سوابق و عکس

اکثر مردم سرزمینم با نوای این ساز آشنایی دارند. به نظر من موسیقی محلی و ساز نی انبان بایستی به سمت علایق مردم حرکت کند! درست است که مردم ما نسبت به سبک پاپ کشش بیشتری دارند اما ساز نی انبان نیز می تواند با سبک پاپ تلفیق شود! نمونه ی آن را در آلبوم ” دینگو مارو ” ی پدرم می بینید! یا ترک های اخیری که منتشر شده است؛ نی انبان با کمانچه ، گیتار الکتریک ، پیانو و دی جی تلفیق شده است که پیشنهاد میک نم گوش بدهید.

سبک موسیقی مورد علاقه من از کودکی بندری بوده است! نوایی که همیشه در گوشم نجوا می کرده است. بزرگ تر که شدم موسیقی های بیشتری گوش دادم. البته سبک پاپ را نیز دوست دارم و به دلیل همکاری ام با گروه های سنتی ، به سازهای سنتی نیز علاقه مند شدم. در سازهای کلاسیک، ساز پیانو را به شدت دوست دارم و معتقدم بسیار آرامش بخش است. اعتراف می کنم سبک راک و رپ را دوست ندارم!».

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *