بیوگرافی مجتبی نوروزی رئیس سازمان دامپزشکی کیست +‌سوابق و عکس

بیوگرافی مجتبی نوروزی رئیس سازمان دامپزشکی کیست +‌سوابق و عکس

مجتبی نوروزی کیست و اهل کجاست

دکتر مجتبی نوروزی، دامپزشک ایرانی در تاریخ ۱۳۵۰ در صالح آباد مهران، ایران به دنیا آمد و در حال حاضر ۵۲ سن سال دارد. او یک دامپزشک موفق، استاد دانشگاه و مدیری جهادی است و از مدیران مطرح ایرانی است که توانسته است افتخارات زیادی در سمت های مختلف پزشکی و مدیریتی کسب کند.

بیوگرافی مجتبی نوروزی رئیس سازمان دامپزشکی کیست +‌سوابق و عکس

بیوگرافی دکتر مجتبی نوروزی

مجتبی نوروزی در مهر ماه سال ۱۳۵۰ در صالح آباد مهران به دنیا امده و دانش‌آموخته دکترای دامپزشکی از دانشگاه ارومیه است. وی در حال حاضر رئیس دامپزشکی کشور می باشد. حرفه اصلی اش دامپزشکی است و در دوران جنگ تحمیلی و هجوم جنگنده‌های عراقی به استان ایلام و شهرهای مرزی، همراه خانواده اش در انجا حضور داشته است.

مجتبی نوروزی بعد از عزل از ریاست سازمان دامپزشکی ایران؛ مجددا در مهر ماه ۱۴۰۲ به ریاست این سازمان منصوب شد او در حال حاضر ۵۲ سال سن دارد و پیش از این طی سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۹ به مدت ۴ سال، ریاست این سازمان را بر عهده داشت.

انتصاب رئیس سازمان دامپزشکی

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی در حکمی مجتبی نوروزی را به سمت رئیس سازمان دامپزشکی کشور منصوب کرد.

بیوگرافی مجتبی نوروزی رئیس سازمان دامپزشکی کیست +‌سوابق و عکس

وزیر جهاد کشاورزی در آئین تکریم وحید صالحی، سرپرست سابق سازمان دامپزشکی از زحمات وی در طول دوره مسؤولیت قدردانی کرد.

نیکبخت در معارفه رئیس جدید سازمان دامپزشکی کشور، نوروزی را چهره‌ای با تجربه دانست و گفت: سازمان دامپزشکی کشور مسؤولیت خطیر و مهمی بر عهده دارد و در کل چرخه، از تولید تا سفره ایفای نقش می‌کند؛ از این رو انتظار داریم از ظرفیت‌های علمی و کارشناسی موجود در سازمان در راه پیشرفت و توسعه فعالیت‌ها بهره‌گیری مناسب شود.

سوابق

دکتر مجتبی نوروزی؛ علاوه بر تجربه ریاست سازمان دامپزشکی کشور، سوابقی چون رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام، مدیرعامل شرکت مرغ ماهان، مدیرعامل هلدینگ کشاورزی کوثر، مدیرعامل هلدینگ دامپروری و کشاورزی امداد و رئیس هیأت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تأمین را در کارنامه کاری خود دارد.

بیوگرافی مجتبی نوروزی رئیس سازمان دامپزشکی کیست +‌سوابق و عکس

وی در طول مدیریت خود خدمات ارزنده ای را در جامعه پزشکی انجام داده و تجربه فعالیت در بخش خصوصی دامپزشکی را نیز در سوابق خود دارد و اولین درمانگاه و آزمایشگاه دامپزشکی شبانه‌روزی در استان ایلام را راه‌اندازی نموده است.

نوروزی فعالیت عملی در حوزه دامپزشکی را با تست سل و بروسلوز در روستای چاله سرای ایلام و روستای بردی زرین آباد شهرستان دهلران آغاز کرد. او به دلیل فعالیت در زمینه دام، طیور و زنبور عسل و حضور در فارم‌های مختلف، با بیماری‌های دام طیور و زنبور عسل آشنا می باشد.

همچنین ببینید:

بیوگرافی غلامرضا جمشیدی ها رئیس دانشکده علوم اجتماعی کیست

بیوگرافی پرویز ثابتی رئیس ساواک تهران و همسرش

بیوگرافی سید مهدی نژند رئیس هاپکیدوی ایران

در سال ۱۳۸۰ وارد اداره کل دامپزشکی استان ایلام می‌شود و تا سال ۸۴ عنوان رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و اداره نظارت بر بیماری های این اداره خدمت می کند. از سال ۸۴ تا اواسط سال ۱۳۸۵ به عنوان رییس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام فعالیت می کند؛ فعالیت در بخش بیمه محصولات بانک کشاورزی در شهرستان ایلام از دیگر سمت‌هایی است که نوروزی در آن فعالیت کرده است.

او درباره فعالیت در سازمان دامپزشکی کشور اظهار می‌کند: زمانی که رییس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام بودم، کمیته‌ای در وزارت جهاد کشاورزی عملکرد روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها را بررسی می‌کرد و بر اساس رتبه‌بندی و امتیازدهی این کمیته؛ من دومین رتبه را در میان روسای استانی سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها کسب کردم و همین امتیازدهی باعث شد از میان کسانی که در این رتبه‌بندی استانی، امتیاز خوبی را کسب کردند، مدیران کشوری انتخاب شوند.

بیوگرافی مجتبی نوروزی رئیس سازمان دامپزشکی کیست +‌سوابق و عکس

وی با بیان این که در آن زمان جوان‌ترین رییس سازمان جهاد کشاورزی کشور و همچنین جوان‌ترین رییس سازمان دامپزشکی کل کشور تا آن زمان بوده، عنوان کرد: اواسط سال ۸۶ از سوی وزیر جهاد کشاورزی به عنوان رییس سازمان دامپزشکی کل کشور انتخاب شدم و هنگامی که به سازمان دامپزشکی کشور رفتم، ۳۵ سال بیشتر نداشتم. با ورود به سازمان دامپزشکی از یک سو با تولید کنندگان داخلی و از سوی دیگر با انواع و اقسام بیماری‌ها رو به رو بودم، اما با اعتماد به نفس وارد این سازمان شدم. من تمام آنچه را در دانشگاه آموخته بودم با کار در روستاها به صورت تجربی تکمیل کرده بودم. اطلاعاتی که در هیچ دانشگاهی تدریس نمی شد. روستاهایی که خود دانشگاه تجربی بودند و بسیاری از آموخته‌های ما در همین روستاها بدست آمد؛ دانش آکادمیک، تجربه عملی و ایمان به خدا و توانایی‌های خودم، این نیرو را به من داده تا واهمه ای از هیچ مسوولیتی نداشته باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *