بیوگرافی محمدرضا نوری مدافع حرم و علت زندانی شدن در عراق +عکس

بیوگرافی محمدرضا نوری مدافع حرم و علت زندانی شدن در عراق +عکس

بیوگرافی محمدرضا نوری مدافع حرم

محمدرضا نوری مدافع حرم زندانی در عراق بوده که امریکا از دولت عراق خواسته او را به آمریکا تحویل دهد.

گفته میشود که امریکا از دولت عراق خواسته بود که او را در این کشور تحت پیگرد قرار داده و دستگیر کند.

محمدرضا نوری کیست

«کاظم غریب آبادی»، معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، درخصوص وضعیت آقای «محمدرضا نوری»، تبعه ایرانی زندانی در عراق و پیگیری‌های مختلف انجام شده در این رابطه، گفت: وضعیت این تبعه ایرانی دو بار به صورت تلفنی و همچنین در جریان سفر رییس محترم قوه قضائیه به عراق در اسفندماه سال گذشته، از سوی ایشان مورد پیگیری قرار گرفت و در اثر پیگیری‌های حقوقی و قضایی، عنوان اتهامی آقای نوری از اقدام تروریستی به عناوین دیگر تغییر پیدا کرد.

بیوگرافی محمدرضا نوری مدافع حرم و علت زندانی شدن در عراق +عکس

علت زندانی شدن در عراق

غریب‌آبادی همچنین گفت: بعد از ملاقات چند ماه قبل پدر نوری با اینجانب و تشریح وضعیت نامناسب نامبرده، مکاتبه‌ای با خالد شوانی، وزیر دادگستری و حقوق بشر عراق داشتم و از وی خواستم تا اقدام‌های لازم را درباره بهبود شرایط نگهداری نوری و در اختیار گذاشتن تسهیلات مورد نیاز به عمل آورند؛ سفارت کشورمان در عراق در این رابطه با نوری و مقام‌های زندان در تماس است.

وی گفت: از این رو، زمینه حقوقی برای انتقال نامبرده به ایران، در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومین فراهم گردید. البته، ادعاها و اتهامات وارده به ایشان مبنا و وجاهت ندارد و در همین چارچوب و پیگیری‌های به عمل آمده، درخواست آمریکا برای استرداد این تبعه ایرانی نیز مورد موافقت طرف عراقی قرار نگرفته است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *