بیوگرافی محمود شکیبی پیشکسوت فوتبال و علت درگذشت محمود شکیبی

بیوگرافی محمود شکیبی پیشکسوت فوتبال و علت درگذشت محمود شکیبی را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید

بیوگرافی محمود شکیبی پیشکسوت فوتبال و علت درگذشت محمود شکیبی

بیوگرافی محمود شکیبی پیشکسوت فوتبال

محمود شکیبی از فوتبالیست های سابق تیم ملی کشورمان بوده که در روز سه شنبه ۲۲ تیرماه ۱۴۰۰ و در سن ۱۰۰ سالگی درگذشت

محمود شکیبی متولد ۱۳۰۱ در تهران بوده و سال‌ها به عنوان بازیکن فوتبال در تیم ملی ایران و شهباز تهران و شاهین تهران بازی می کرده است

او همچنین به عنوان قاضی و کارمند دیوان عالی کشور فعالیت می کرده است

بیوگرافی محمود شکیبی پیشکسوت فوتبال و علت درگذشت محمود شکیبی

محمود شکیبی دارای ۶ بازی ملی بوده و یک گل ملی را هم در کارنامه خود داشت و در نهایت بر اثر کهولت سن در ۲۲ تیر ۱۴۰۰ فوت کرد

بازیهای ملی

وی به عنوان مدافع برای تیم ملی ایران و شاهین تهران بازی میکرد و سالهای زیادی در این تیر ماه ها حضور داشت و در مقابل تیم‌های عربستان و امارات و کویت و عمان و قطر و کره جنوبی سابقه پوشیدن لباس تیم ملی ایران را در کارنامه ورزشی خود داشت.

بیوگرافی محمود شکیبی پیشکسوت فوتبال و علت درگذشت محمود شکیبی

محمود شکیبی یکی از دو باز مانده اولین تیم ملی رسمی ایران است که اکنون کمتر به فعالیت می‌پردازد و دوران بازنشستگی را طی می‌کند. او قاضی بازنشسته و رییس اسبق یکی از شعب دیوان عالی کشور است. جواد بهشتی هم رییس سابق چند کارخانه بزرگ سیمان ایران است که در ساخت و بهره‌برداری آنها نقش مهم و سازنده‌ای داشته است. او نیز اکنون دوران بازنشستگی را می گذراند و با خاطرات شیرین سال‌های دورش خوش است.

مصاحبه با محمود شکیبی

محمود شکیبی یک حقوقدان است و خوب حرف می‌زند. گفت و گو را با او آغاز می‌کنیم و می پرسیم که چطور شد که فوتبال شد ورزش مورد علاقه او؟

شکیبی: “از دبستان فوتبال بازی کردن را شروع کردم. در دبستان پانزدهم بهمن در دروازه شمیران روبروی خیابان صفی علیشاه، درس می‌خواندم. برومند هم آن جا بود. از همان اول به توپ گرد علاقه داشتم و ابتدا با میوه کاج بازی می‌کردیم. پس از هشتم دبستان به مدرسه “فیروز بهرام” رفتم که دکتر اکرامی آنجا استاد فیزیک بود، حدودا سال 1327 یا 28 بود.”

* آنجا بود که دکتر اکرامی شما را شاهینی کرد؟

شکیبی: “نمی‌دانم کجا دید که ما پا به توپمان خوب است؟ به من گفت که فلان روز به امجدیه بروم. از آنجا فوتبالم شروع شد و ابتدا کاپیتان شهباز بودم. بعد از یکی، دو سال به دسته یک آمدم و به عقاب پیوستم. فوتبال من دقیقا از آن تاریخ شروع شد.”

بیوگرافی محمود شکیبی پیشکسوت فوتبال و علت درگذشت محمود شکیبی

* پس دکتر اکرامی استعدادیاب خوبی هم بود؟

شکیبی: اکرامی تشخیص می‌داد که چه کسی قدرت پا به توپ شدن دارد و حرکاتش تند و تیز است. خودمان واقف به کارمان نبودیم. ابتدا شهباز بودم، بعد عقاب و سپس شاهین. چون اصطلاحا پای چپ و راست داشتم گاهی گوش چپ و گاهی راست بازی می‌کردم. حمل به خودستایی نشود خوب بازی می‌کردم. بعد هم در دانشکده حقوق بازی کردم.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

....

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *