بیوگرافی محمود فلاح تهیه کننده مختارنامه +علت فوت و درگذشت

بیوگرافی محمود فلاح تهیه کننده مختارنامه +علت فوت و درگذشت وی را در این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

محمود  فلاح تهیه کننده سرشناس و باسابقه سینما و تلویزیون کشور و متاسفانه به دلیل بیماری ریوی دار فانی را وداع گفت یکی از مهمترین کارهای او در زمینه تهیه کنندگی سریال مختارنامه بود که از پرهزینه ترین کارهای تاریخی تلویزیون به شمار می آمد

بیوگرافی محمود فلاح تهیه کننده مختارنامه +علت فوت و درگذشت

استقبال از این سریال به گونه ای صورت گرفته حتی در کشورهای مختلف مسلمان نیز پخش شد آقای فلاح مدت زیادی با بیماری ریوی دست و پنجه نرم کرد و متاسفانه دقایقی پیش دار فانی را وداع گفت دختر ایشان با تایید این خبر گفت که با پدرم مدتی در بیمارستان بستری بود و پزشکان تلاش زیادی کردند تا بتوانند سلامتی او را بازگرداند اما متاسفانه عمر ایشان به دنیا نبود و دار فانی را وداع گفت

بیوگرافی نادر فلاح

مونا فلاح در حالی که بعض و گریه تمام وجودش را فراگرفته بود و خبر درگذشت پدرش را اعلام کرد. بنابر پیگیری‌های خبرنگار تسنیم  هنوز زمان خاکسپاری محمود فلاح مشخص نیست و برنامه‌ریزی برای خاکسپاری به فردا موکول شده است. تهیه‌کننده قدیمی تلویزیون قرار است در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شود.

دختر محمود فلاح پیش از این گفته بود پدرش به دلیل عارضه ریوی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بعثت بستری شده است. تهیه‌کننده 75 ساله تلویزیون در سبزوار به دنیا آمد. او 24 شهریور 1347 با مدرک فوق دیپلم برق به جمع کارمندان سازمان رادیو و تلویزیون پیوست. فلاح بعد از اخذ مدرک مهندسی برق و الکترونیک به عنوان تنظیم کننده واحدهای سیار و برنامه ریز رپورتاژ به کارش ادامه داد.

وی در جریان بازگشت امام خمینی(ره) به ایران و سخنرانی تاریخی در بهشت زهرا، نقشی محوری در پوشش تصویری مراسم 12 بهمن 1357 داشت. بعد از انقلاب، محمود فلاح در بخش های مختلف سازمان صداوسیما به فعالیت پرداخت و سال‌ها مدیرکل تولید این سازمان بود.

تجهیز و اعزام ده‌ها گروه به خطوط مقدم در زمان جنگ تحمیلی از جمله کارهای اوست. فلاح در سال 1375 بازنشسته شد، اما به همکاری‌اش با سازمان در قالب مشاور و تهیه‌کننده ادامه داد.

کارهایی محمود فلاح برای تلویزیون تهیه کرده که به قولِ امرالله احمدجو کارگردان شناخته شده سریال‌های تلویزیونی و از دوستان نزدیک محمود فلاح و کارگردان قدیمی تلویزیون، هیچ‌وقت کهنه نمی‌شوند بلکه در هر بار پخشِ مجدد، نکاتِ جدیدی را به رخِ مخاطب می‌کشد.

محمود فلاح با کوله‌باری از کارهای ماندگارِ تلویزیونی، چشم از جهان فروبست. مردی که در جریان ساخت “مختارنامه” دو بار سکته قلبی کرد اما با تمام این شرایط تمام همّ و غمّش ساخت این سریال تلویزیونی بود که بعد از 10 سال پخش هنوز رگه‌های تازه‌ای از آن برای مخاطب نمایان می‌شود. هر بار پخش، مخاطب را به وجد می‌آورد و دوست دارد تلویزیون چنین سریال‌هایی را خلق کند.

بیوگرافی محمود فلاح تهیه کننده مختارنامه +علت فوت و درگذشت

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *