بیوگرافی معصومه حائری عروس امام خمینی و همسر سیدمصطفی

بیوگرافی معصومه حائری عروس امام خمینی و همسر سیدمصطفی

بیوگرافی معصومه حائری

معصومه حائری متولد 17 فروردین ماه سال 1333 بوده و عروس امام خمینی و همسر سیدمصطفی خمینی میباشد پدرش آیت‌الله شیخ مرتضی حائری بنیان‌گذار حوزۀ علمیه قم بود.

معصومه حائری در 6 فروردین 1403 بر اثر کهولت سن و ایست قلبی فوت کرد.

بیوگرافی معصومه حائری عروس امام خمینی و همسر سیدمصطفی

ایشان درباره ازدواجش با فرزند امام خمینی گفت که من در آن زمان علاقه ای به ازدواج نداشتم و نمیخواستم با کسی ازدواج کنم اما با توجه به شرایط آن دوران به توصیه پدرشان و بعد از ملاقات حاج آقا مصطفی به ازدواج با ایشان رضایت می دهند، و بعد از گذشت یک سال به عقد ایشان در می آیند.

فرزندان

فرزند دختر، سیده مریم نام داشت که پزشک شد و چندی در امارات متحده عربی (دبی) و اکنون در سوئیس زندگی می‌کند و فرزند پسر، سید حسین خمینی است که طلبه و روحانی شد و در سال‌های اول انقلاب ایران وارد عرصه سیاست شد. سید حسین خمینی از مخالفان جمهوری اسلامی است.

معصومه حائری میگوید حاج آقا مصطفی خیلی دوست داشت من و بچه‌ها هم به ترکیه برویم و در کنارشان باشیم، اما امام مخالفت کرده و گفته بود شرایط برای آمدن آن‌ها مناسب نیست. این نکته نیز جالب و گفتنی است که مرحوم حاج آقا مصطفی از حضور در نجف و در کنار برخی از روحانیونی که افکار متحجرانه‌ای داشتند ناراحت بود و به علت حضور برخی از این روحانیون در بیرونی امام، شاید نزدیک ده سال به بیرونی ایشان نمی‌رفت و با ناراحتی و عصبانیت و با صدای بلند می‌گفت این چه کاری است که در بیرونی می‌نشینند و چای می‌خورند و درباره گوشت و مانند آن حرف می‌زنند؟! اما بیرونی مرحوم آیت‌الله خویی را خیلی قبول داشت.

بیوگرافی معصومه حائری عروس امام خمینی و همسر سیدمصطفی

سیدمصطفی خمینی کیست

سید مصطفی خمینی (۲۱ آذر ۱۳۰۹ – ۱ آبان ۱۳۵۶) با نام شناسنامه‌ای سید مصطفی مصطفوی، فرزند بزرگ سید روح‌الله خمینی بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران و از فعالان سیاسی تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ ایران بود. تصویر سید مصطفی خمینی در دوران کودکی (نفر سمت راست) که به اشتباه به‌عنوان تصویر پدرش مشهور شده‌است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *