بیوگرافی مهدی الفتی ژیمناستیک کار و همسرش +عکس خانواده

بیوگرافی مهدی الفتی ژیمناستیک کار و همسرش +عکس خانواده

بیوگرافی مهدی الفتی ژیمناستیک کار

مهدی الفتی ژیمناستیک کار ملی پوش ایران متولد ۱۶ اسفند ۱۳۷۹ در گرگان است از مهمترین سوابق او میتوان به مدال نقره آسیایی در سال 2022 اشاره کرده که در بخش پرش خرک مردان کسب کرد.

او اولین ژیمناستیک کار ایرانی بوده که در آسیا توانست مدال به دست اورد و تاریخ سازی کرده است و نامش به عنوان اولین مدال آور ژیمناستیک ایران در آسیا ثبت شده است.

مهدی الفتی کیست و اهل کجاست

مهدی الفتی اهل گرگان است و 24 سال سن دارد او اولین ژیمسناتیک کار ایرنی دارنده مدال در آسیا است که در سال 2022 به این مهم دست یافت. او همچنین یک مدال طلا و دو برنز در مسابقات جهانی هنگ‌کنگ کسب کرده است.

بیوگرافی مهدی الفتی ژیمناستیک کار و همسرش +عکس خانواده

سوابق

مهدی الفتی در سال 2022 در مسابقات اسیایی که در هانگژو چین برگزار میشد مدال طلا بخش پرش خرک مردان را به دست آورد او همچنین مدال طلا و دو برنز در مسابقات جهانی هنگ‌کنگ را کسب کرده است.

او میگوید:

کسب مدال و موفقیت در ژیمناستیک بدون زیرساخت و تجهیزات کافی، بسیار سخت است اما با تلاش و تمریناتی که بارها موجب مصدومیتم شده است، در هانگژو به مدال نقره رسیدم که انتظار دارم با این سدشکنی، نگاه مسوولان به این ورزش پایه تغییر کند.
کسب مدال نقره مهدی الفتی در بازی‌های آسیایی هانگژو پایان انتظار ۸۵ ساله ژیمناستیک ایران برای کسب عنوان در این آوردگاه بزرگ بود.

بیوگرافی مهدی الفتی ژیمناستیک کار و همسرش +عکس خانواده

گلایه از امکانات کم

مهدی الفتی میگوید:

چند سال قبل و زمانی که به تازگی ملی پوش شده بودم، برای افزایش رکوردهای شخصی و در شهر بدون امکانات گرگان، درهای سالن را باز کرده و با طی کردن مسافت طولانی از بیرون سالن وارد سالن شده و به تمرینات خرک می‌پرداختم که به دلیل استانداردنبودن تجهیزات و تمرین، طی سال‌های گذشته بارها با آسیب کمر و گردن مواجه شدم تا حدی که با بیشترشدن درد ناشی از آن حتی تصمیم گرفتم از ورزش حرفه‌ای خداحافظی کنم.

بیوگرافی مهدی الفتی ژیمناستیک کار و همسرش +عکس خانواده

وی که با کسب مدال نقره خوشحالی خود را با در دست داشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران نشان داد، در مورد این حرکت خود گفت: توانستم این نقره را به دست بیاورم و با پرچم کشورم ثابت کردم که می‌توانیم روی سکوی آسیایی و جهانی باشیم.

برای جبران عقب ماندگی بدنی و تکنیکی ناشی از دسترسی اندک به تجیزهات تخصصی، در تمرینات تیم ملی فشار زیادی به بدنم وارد می‌شد که در نتیجه آن با آسیب دیدگی زیادی به خصوص در ناحیه گردن و کمر روبه‌رو هستم که امیدوارم این سختی‌ها و مدال‌هایی که در پس آن به دست آمده نگاه مسوولان به ژیمناستیک را تغییر دهد.

الفتی ادامه داد: اگر همین روند در ژیمناستیک کشور ادامه پیدا کند، ورزشکاران حرفه‌ای و مدال آور از ادامه حضور در این رشته دلسرد شده و با آن خداحافظی خواهند کرد.

وی گفت: با مدال آوری در هانگژو کیفیت بالای خود را به مسوولان نشان دادیم و از این پس ارتقای ژیمناستیک ایران به مسوولان بستگی دارد که مثل گذشته به آن کم توجهی می کنند یا با افزایش زیرساخت‌ها، مسیر جدیدی را پیش روی این رشته پایه و مدال آور قرار خواهند داد.

همچنین ببینید

بیوگرافی زهرا بیرامی اعجوبه ژیمناستیک

بیوگرافی سارا محمدی ژیمناستیک کار

بیوگرافی سعید رضا کیخا ژیمناستیک کار

همسر و فرزندان

مهدی الفتی مجرد بوده و هنوز ازدواج نکرده است درباره زندگی شخصی او اطلاعات موجود نیست.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *