بیوگرافی مهدی فنونی زاده بازیکن سابق استقلال و تیم ملی + همسر و فرزندان

بیوگرافی مهدی فنونی زاده و همسر و فرزندانش و ماجرای اعتیاد +عکس جوانی

مهدی فنونی زاده, متولد ۲۰ بهمن سال ۱۳۴۴ در تهران است. او بازیکن سابق فوتبال اهل ایران است. وی دارای قد ۱٫۹۱ متر و در پُست مدافع، هافبک برای تیم ملی فوتبال ایران و استقلال توپ زده است‌.
او برادر محسن و مرتضی فنونی زاده دو پیشکسوت فوتبال است.

مرتضی فنونی‌زاده برادر بزرگتر او همبازی مهدی در تیم ملی بود و از سال ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۱ مهدی در تیم استقلال و مرتضی در تیم رقیب یعنی پرسپولیس تهران بازی‌های حساسی را رودرروی یکدیگر برگزار می‌کردند.

شهرت او بیشتر به دلیل زدن ۲ گل از فاصله بسیار دور به تیم ملی عربستان در مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴ و شوت های ۴۰ متری است.

می گوید: «در خانواده ای فوتبالی به دنیا آمدم. 4 برادر دیگرم هم فوتبالیست بودند. سال پیش، مرتضی برادر بزرگترم همبازیم در تیم ملی بود و از سال 1369 تا 1371 من در تیماستقلال بازی می کردم و مرتضی در تیم رقیب یعنی پرسپولیس تهران بازی می کرد. در پست هافبک مدافع در تیم های استقلال جنوب تهران، راه آهن، نیروی زمینی، دارایی، بانک تجارت، استقلال، پاس و … توپ زدم. از سال 65 تا سال 72در تیم ملی ایران بازی کردم اما هیچگاه فکر نمی کردم روزی به دام اعتیاد بیفتم.»

بیوگرافی مهدی فنونی زاده بازیکن سابق استقلال و تیم ملی + همسر و فرزندان

 

بیوگرافی مهدی فنونی زاده

مهدی فنونی زاده در 24 اردیبهشت سال ۱۳۴۴ در تهران متولد شده است و بازیکن اسبق و مربی فوتبال ایرانی می باشد.

فنونی‌زاده دارای ۱۹۱ سانتیمترقد است که در پست مدافع، هافبک توپ می زد.

سوابق

تا به حال در تیم‌هایی از جمله، تاج جنوب تهران، راه آهن نیروی زمینی، دارایی، استقلال، بانک تجارت، فجرسپاهان، سایپا، پاس، بهمن، تیم ملی نیز بازی کرده است.

او در فصل ۹۲ _۹۱ به عنوان یکی از مشاوران و آنالیزور های تیم استقلال فعال بوده است.

مهدی فنونی زاده در یک خانواده فوتبالی چشم به جهان گشوده که ایشان برادر دیگرش هم نیز فوتبالیست بودند.

مرتضی فنونی‌زاده برادر بزرگتر از خود همبازی خودش در تیم ملی بوده.

از سال ۶۹ تا ۷۱ مهدی در تیم استقلال و مرتضی در تیم رقیب یعنی پرسپولیس تهران مسابقات حساسی را رو در روی هم دیگر اجرا می‌کردند.

بیوگرافی مهدی فنونی زاده بازیکن سابق استقلال و تیم ملی + همسر و فرزندان

همسر و فرزندان

مهدی فنونی‌زاده سال‌هاست که ازدواج نموده و فرزند هم دارد. پسرش علاقه بسیار به فوتبال داشت ولی به خاطر تصادف دیگر نتوانست وارد عرصه فوتبال شود.

بیوگرافی مهدی فنونی زاده بازیکن سابق استقلال و تیم ملی + همسر و فرزندان

افتخارات

مهدی فنونی‌زاده به همراه تیم ملی ایران قهرمان مسابقات آسیایی ۱۹۹۰ پکن و به همراه تیم استقلال قهرمان جام باشگاه های آسیا ۲۹۹۱ شد و در سال ۱۹۹۳ با لباس استقلال تهران به عنوان سومین فوتبالیست برتر آسیا بعد از کازویوشی میوراژاپنی و یوسف الثنیال عربستانی انتخاب شد.

بیوگرافی مهدی فنونی زاده بازیکن سابق استقلال و تیم ملی + همسر و فرزندان

شهرت وی بیشتر به خاطر زدن دو گل از فاصله خیلی دور به تیم ملی عربستان در مقامات جام‌جهانی ۱۹۹۴ است .
مهدی فنونی زاده در سال ۶۵ تا سال ۷۶ در تیم ملی ایران بازی نموده است .

بسیاری از کارشناسان ورزش به مهدی فنونی‌زاده لقب آرپی‌جی فوتبال ایران را دادند ومعتقد بودند هنوزم که هنوزه کسی نتوانسته مثل وی بازی کند.بیوگرافی مهدی فنونی زاده بازیکن سابق استقلال و تیم ملی + همسر و فرزندان

حواشی اعتیاد مهدی فنونی زاده

وی در مورد اعتیادش بیان می کند که وقتی که چندی از تیم پاس بیرون آمده بودم تصمیم گرفتم به دنبال یک کار اقتصادی بروم تا سرگرم شودهمانجا بود که یکی از دوستانم که در کار تولید و خرید و فروش لباس بود به من پیشنهاد داد تا به تولیدی اش بروم و با همدیگر درباره همکاری و یا شراکت حرف بزنیم اومی گوید «به تولیدی رفتم و دیدم که دوستم در حال مصرف مواد مخدر می باشد با خودم گفتم که خیلی بد می‌شود اگر بلند شوم و بروم با خود می گوید که مهدی چقدر مغرور است و خودش را می گیردو ممکن است ناراحت بشود به خاطر همین کنارش نشستم یکم با هم صحبت کردیم ازهمه جا حرف زدیم و خندیدیم و روحیه ام مقداری باز شد او در حال مصرف مواد بود که به من هم تعارف کرد تا من هم برای یک بار استفاده کنم و یک پک بزنم گفت که یک بار چیزی نمی شود و معتاد نمی شوم با خودم کلنجار رفتم گفتم نه تو در خانواده‌ای بزرگ شده‌ای که هیچ وقت حتی حرف از مواد بینمان نبوده و حالا می‌خواهی مواد مصرف کنی در آن لحظه هزاران فکر و سوال در ذهنم آمد که اگر یکی از هواداران مرا در حال مصرف مواد ببیند چه می‌گوید؟»

بیوگرافی مهدی فنونی زاده بازیکن سابق استقلال و تیم ملی + همسر و فرزندان

وقتی که دختر کوچکم بزرگ شد و همسرم با نگاه های پر التماس از من می‌خواهد تا به روزهای قبل برگردم به خودم آمدم و تصمیم گرفتم که اعتیادم را ترک کنم من دیگر از معتاد بودن خسته شده بودم.

وقتی به گذشته فکر می‌کنم واقعا از خودم خجالت می کشیدم. برای همین تصمیم خودم را جدی گرفتم تا مواد را کنار بگذارم، آذرماه سال ٨٨ برای ترک اقدام کردم.

بیوگرافی مهدی فنونی زاده بازیکن سابق استقلال و تیم ملی + همسر و فرزندان

افتخارات مهدی فنونی زاده به عنوان بازیکن تیم ملی
بازی‌های آسیایی ۱۹۹۰
استقلال
لیگ ایران ۱۳۶۹
جام باشگاه‌های آسیا ۱۹۹۱
جام باشگاههای تهران سال ۱۳۷۰
جام استقلال قطر١٩٩١.

بیوگرافی و عکس جوانی مهدی فنونی زاده و همسر و فرزندانش و ماجرای اعتیاد +عکس

از آن زمان که بازیکن با سابقه دیگر بازی نکرد دچار خیلی از مشکلات احساسی شد، مشکلاتی که ممکن است روزی گریبان هر فرد مشهوری را بگیرد: «همه دنیا قبول دارند که قشر فوتبالیست و بازیگر و در کل آدم های مشهور، قشر بسیار آسیب پذیری هستند. آن هم فقط به خاطر موقعیت اجتماعی است که در آن قرار می گیرند. بیایید عمیق تر نگاه کنیم. من بازیکنی بودم که سال ها در زمین توپ می زدم و خوب هم بازی می کردم. این را همه فوتبالدوستان و کارشناسان می گفتند. خیلی از مربی ها از تکنیک های من تعریف کردند و حالا دیگر به خاطر سنم نمی توانستم فوتبال بازی کنم. دیگر یا باید مربی می شدم و یا … دل من چمن سبز فوتبال را می خواست و هیاهوی تماشاچیان را. لحظه های گل و شادی های پس از پیروزی را اما دیگر امکان قرار گرفتن در این موقعیت را نداشتم.»

بیوگرافی مهدی فنونی زاده و همسر و فرزندانش و ماجرای اعتیاد +عکس بیوگرافی مهدی فنونی زاده و همسر و فرزندانش و ماجرای اعتیاد +عکس بیوگرافی مهدی فنونی زاده و همسر و فرزندانش و ماجرای اعتیاد +عکس

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *