بیوگرافی نگار کریمیان دختر الیگودرزی که با اشتباه پلیس کشته شد

بیوگرافی نگار کریمیان دختر الیگودرزی که کشته شد کیست +حواشی

بیوگرافی نگار کریمیان دختر الیگودرزی کیست

نگار کریمیان دختر 21 ساله الیگودرزی متولد ۱۳۸۱ بوده که چندی پیش توسط یک مامور نیروی انتظامی به صورت  با گلوله کشته شد نگار دارای دو خواهر بوده که در اصفهان زندگی می‌کنند.

روزنامه اعتماد نوشته که نگار کریمیان در حالی که در خودرو بوده است به صورت اشتباهی هدف گلوله قرار گرفته که گلوله ابتدا به دست پدرش برخورد کرده و سپس به پهلوی نگار اصابت نموده است و همین اتفاق منجر به مرگ او شده است چرا که خونریزی بسیار زیادی داشته است .

بیوگرافی نگار کریمیان دختر الیگودرزی که با اشتباه پلیس کشته شد

ماجرای حادثه از زبان فرمانده انتظامی الگیودرز

فرمانده انتظامی شهرستان الیگودرز در این باره می‌گوید که یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ به دستور پلیس بی توجهی کرده و بعد از اخطارهای مکرر پلیس از ایست بازرسی عبور کرده است و نیروی انتظامی فکر کرده که این خودرو حامل مواد مخدر است و بعد از اقدام تیر هوایی به لاستیک خودرو تیراندازی کرده که یکی از گلوله‌ها به بدنه خودرو اصابت نموده است.

بیوگرافی نگار کریمیان دختر الیگودرزی که کشته شد +حواشی

واکنش دایی نگار کریمیان

دایی نگار می‌گوید که مامور انتظامی هیچگاه دستور ایست نداده است و پدر نگار راننده اتوبوس است و هر روز 30نفر را به مقصد می‌رساند و تجربه کافی را دارد و اگر به او دستور ایست داده می‌شد حتماً متوقف می‌شد خانواده نگار معتقد هستند که مامور خاطی اشتباه کرده و باید دادگاهی شود و تا پای قصاص پیش خواهند رفت.

مهدی رضایی، دایی جان باخته در مورد این حادثه به «اعتماد» می‌گوید: «یکی از برادرانم چند وقت پیش به خاطر مشکل قلبی فوت می‌کند. برای همین خواهرم، همسرش، سه دختر و داماد خانواده‌شان برای مراسم عزاداری به روستای فرسش می‌آیند. ما اصالتا اهل روستای فرسش الیگودرز هستیم. قرار شد بعد از مراسم خاکسپاری، خواهرم یعنی مادر نگار تا مراسم هفتم برادرمان بماند و شوهرش، سه خواهرزاده‌ام و همسر خواهرزاده‌ام به اصفهان برگردند. چون خواهر کوچک نگار می‌خواست به مدرسه برود. وقتی همگی سوار ماشین می‌شوند، نگار صندلی جلو کنار پدرش می‌نشیند و دو خواهر دیگر او به همراه داماد خانواده صندلی عقب می‌نشینند. وسط جاده فرعی نزدیک روستای چمن سلطان یکی از ماموران انتظامی که درجه استواری هم داشته به ماشین آنها که پژو ۴۰۵ نقره‌ای بود، شلیک می‌کند. تیر از کنار دست شوهر خواهرم رد می‌شود و به پهلوی چپ نگار اصابت و سپس به ستون ماشین برخورد می‌کند.

بیوگرافی نگار کریمیان دختر الیگودرزی که کشته شد +حواشی

آنها از ماشین پیاده و متوجه می‌شوند تیر به پهلوی نگار شلیک شده است. وقتی مامور نیروی انتظامی می‌بیند خانواده داخل ماشین بوده، سریع می‌گوید اشتباه شده است. در حالی که چه اشتباهی؟! مگر در آن جاده چند ماشین بود که اشتباه شلیک شده باشد؟ می‌گویند شخصی به اشتباه به همان مامور خاطی گفته بود ماشینی که در حال گذر است، مواد مخدر حمل می‌کند. البته این طوری به ما گفتند. خود من از قاضی کشیک پرسیدم این مامور از چه کسی دستور شلیک گرفته بود؟ قاضی کشیک هم گفت من دستور شلیک نداده بودم. ما متوجه نمی‌شویم مگر می‌شود بدون دستور مافوق، شلیک کرد!»

بیوگرافی نگار کریمیان دختر الیگودرزی که کشته شد +حواشیبیوگرافی نگار کریمیان دختر الیگودرزی که کشته شد +حواشی

مهدي رضايي مي‌گويد: «پزشكان، نگار را سريع به اتاق عمل منتقل مي‌كنند، اما بعد از جراحي وقتي به بخش ‌اي سي يو منتقل مي‌شود با وجود اينكه چند واحد خون به او تزريق شده بود از شدت خونريزي تمام مي‌كند. تير از سمت چپ وارد پهلوي نگار شده بود و از سمت راست پهلوي او خارج و به ستون ماشين برخورد كرده بود. كارشناسي كه براي بازديد از ماشين آمده بود، اعلام كرد؛ وقتي تير شليك شده، فاصله زيادي با ماشين نداشته و تقريبا از فاصله نزديك شليك شده . اين اولين‌بار نيست كه در اين جاده چنین اتفاقي مي‌افتد. چهار سال پيش هم ماموران نيروي انتظامي يك نفر به اسم شهرام رضايي را اينگونه كشتند و گفتند؛ تير اشتباه شليك شد. تير به قلب شهرام رضايي برخورد كرد و او هم درجا جان باخت. او زن و بچه داشت. يك پسر و دختر. پسرش بعد از اين اتفاق درس را رها كرد و رفت كارگري تا بتواند مخارج خانواده را تامين كند. بعد هم در توجيه تيري كه به اشتباه به اين مرد شليك شده بود، گفتند او اعتياد داشته و ديه‌اش را به خانواده پرداخت كردند. اين‌بار هم كه شليك اشتباهي دامن خانواده ما را گرفت و دختر جوان‌مان جانش را از دست داد.»

بیوگرافی نگار کریمیان دختر الیگودرزی که کشته شد +حواشی

رضايي همچنين به سوالات ديگر «اعتماد» پاسخ مي‌دهد.

خواهرتان چند فرزند دارد و نگار فرزند چندم خانواده بود؟

سه فرزند دختر. نگار ۲۱‌ساله و فرزند دوم خانواده بود. خواهر بزرگ‌ترش ازدواج كرده و خواهر كوچك‌ترش هم مدرسه مي‌رود.

نگار دانشجو بود يا كار مي‌كرد؟

نگار تمام كلاس‌هاي مربوط به آرايشگري را گذرانده بود، اما خودش ناخن كار بود.

ماموري كه به سمت ماشين شليك كرده‌ بازداشت است؟

بله، بازداشت است. مامور درجه استواري داشته. هر كاري كردم كه اسم و فاميل او را به من بگويند، نگفتند. فقط گفتند زن و بچه دارد، اما من زنش را نديدم. به ما گفتند همان شب اول اسلحه او را گرفتيم و بازداشتش كرديم. اول گفتند مامور اشتباه شليك كرده در صورتي كه ماشين ديگري در جاده نبوده، اما بعد طور ديگري گفتند؛ گفتند گزارش شده بود ماشيني كه در جاده در حال تردد بوده، حامل مواد مخدر بوده است. اين مامور مي‌توانست راه ماشين را ببندد نه اينكه در حين حركت شليك كند.

بیوگرافی نگار کریمیان دختر الیگودرزی که کشته شد +حواشی

آیا شلیک اشتباهی بوده؟

خبر جان باختن دختر جوان در شهرستان الیگودرز آن هم با شلیک اشتباهی مامور نیروی انتظامی سوالات زیادی در ذهن خانواده داغدار این دختر جوان و افکار عمومی ایجاد کرده است. فرمانده انتظامی شهرستان الیگودرز ۲۵ اسفندماه جاری در رابطه با این اتفاق اعلام کرد: «شب حادثه یکدستگاه خودرو پژو 405 بدون توجه به علائم ایست و بازرسی و اخطارهای مکرر ماموران برای ایست و بازرسی به‌طور غیرمجاز عبور کرده که ماموران به فرض اینکه این خودرو شامل مواد مخدر است، جهت توقیف خودرو اقدام به تیراندازی هوایی و در تعاقب به سمت لاستیک خودرو کردند که یکی از گلوله‌ها پس از اصابت به بدنه خودرو به یکی از سرنشینان خودرو که دختر جوانی به نام نگار کریمیان بود، برخورد و موجب جراحت او شد.»

به گفته دایی نگار نیم ساعت بعد از این حادثه خواهر نگار با او تماس گرفته و گفته که تصادف کردند، اما اصل ماجرا را برای او تعریف نکرده و داخل بیمارستان متوجه شده چه اتفاقی افتاده است. رضایی می‌گوید که خواهر بزرگ نگار شب حادثه را برایش اینگونه تعریف کرده و گفته: «ما داشتیم در جاده فرعی می‌رفتیم و ماشین مامور نیروی انتظامی هم داشت از مقابل می‌آمد که یک دفعه صدایی شنیدیم. اول فکر کردیم چیزی به سمت ماشین پرت شده یا اینکه تصادف کردیم. پدرم ترمز کرد تا ببینیم چه اتفاقی افتاده است. همسرم در حالی که عصبانی بود از ماشین پیاده شد و به مامور گفت که چه کار کردی؟ در همین حین مامور نیروی انتظامی هم از ماشین پیاده شد و گفت؛ اشتباه شده است. بعد هم پرسید؛ همه سالم هستید؟! همسرم که متوجه تیراندازی نشده بود در جواب مامور از او پرسید، چطور؟ مامور هم گفت شلیک شده است. وقتی مامور متوجه شد تیر به پهلوی نگار برخورد کرده، به ما گفت که فقط دنبال من بیایید. تا جایی رفتیم که نیروهای هلال احمر ایستاده بودند. آنجا نگار را سوار آمبولانس‌های آنها کردیم و خود مامور هم جلوی آمبولانس رفت تا به بیمارستان امام جعفر صادق رسیدیم.»

در خرداد گذشته (1402) یک کودک 9 ساله در شلیک ماموران نیروی انتظامی به یک خودرو در خوزستان کشته شد.

“جعفر دلف‌زرگانی” پدر این کودک 9 ساله همان زمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار جماران در خصوص این سانحه گفته بود: ماشین پلیس بدون هیچ هشدار یا اعلام ایست یا آژیر، ماشین را به رگبار بست و تیر به کودک ۹ ساله ما اصابت کرد و در همان لحظه فوت کرد. به ما گفته شد که قاتل، بازداشت شده است، اما خود ما هنوز مطلع نیستیم که چه کسی بازداشت است و تنها شنیده‌ایم که بازداشت است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شوشتر خوزستان گفته بود که این اتفاق به هنگام توقیف یک خودروی سرقتی روی داد و ماموران برای توقف خودرو، شلیک کردند اما کودک که در خودرو بود کشته شد.

در مقابل پدر این کودک با تکذیب سرقتی بودن این خودرو، اقدام اشتباه مامور نیروی انتظامی در شلیک به سمت خودرو را دلیل مرگ فرزندش گفت.

در 5 دی 1401 نیز یک دختر 12 ساله در شلیک نیروی انتظامی به یک خودرو در منطقه بستک استان هرمزگان، کشته شد.

در آن زمان، جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان در واکنش به این حادثه گفته بود: توجه نکردن راننده یک‌دستگاه خودرو پژو پارس شیشه‌دودی حامل مواد مخدر به دستور ایست ماموران پلیس، حادثه ساز شد.
نیروی انتظامی و خانواده این نوجوان هر دو درباره جزئیات حادثه ادعاهایی را مطرح کرده بودند.

جانشین انتظامی هرمزگان تاکید کرده بود: فرمانده انتظامی استان دستور ویژه ای برای رسیدگی موضوع و علل و عوامل حادثه صادر نموده و بررسی زوایای پرونده با نظارت میدانی مقام قضائی تحت پیگیری می باشد که متعاقبا اعلام می‌شود.

منبع: روزنامه اعتماد

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *