بیوگرافی هادی اسلامی بازیگر و همسرش و فرزندان +علت فوت و عکس

بیوگرافی هادی اسلامی بازیگر و همسرش و فرزندان +علت فوت و عکس

بیوگرافی هادی اسلامی

زنده یاد هادی اسلامی متولد ۱۷ آبان ۱۳۱۸  در تهران بوده که در  ۹ مرداد ۱۳۷۲ بر اثر سکته قلبی درگذشت فوق‌دیپلمِ این رشته، در سال ۱۳۴۲ فارغ‌التحصیل شد. در همان سال با بازی در نمایشنامه روسری قرمز به جرگه هنرمندان حرفه‌ای تئاتر پیوست. از زمان تحصیل در دبیرستان به بازیگری در تئاتر پرداخت.

بیوگرافی هادی اسلامی بازیگر و همسرش و فرزندان +علت فوت و عکس

هادی اسلامی کیست زندگی شخصی

هادی اسلامی متولد 17 آبان 1318 در تهران بازیگر تئاتر ، سینما ، تلویزیون ایرانی بود. یک هنرپیشه با استعداد که به عنوان اولین نوجوان سینمایی دهه ۶۰ به حساب می‌آمد و بسیار فرصت برای درخشیده شدن را داشت، که متاسفانه مرگ این فرصت را از او دریغ نمود.

در مورد ایفای نقش وی در نمایش تئاتری و در عرصه سینما حرف‌های زیادی بیان شده است.

هادی اسلامی همانطور که یک هنرپیشه با استعداد و یک کارگردان ماهر بود، شخصی بسیار اهل خانواده و خانواده دوست نیز بود.

در حین فعالیت بسیار جدی بود. در فعالیت هنر نه زمان مشخص است و نه مکان. فعالیت هنری نه روز دارد، نه شب. نه جمعه دارد و نه روز شنبه.

بیوگرافی هادی اسلامی بازیگر و همسرش و فرزندان +علت فوت و عکس

طبیعتاً در این بین بعضی وقت‌ها برای بازیگر خیلی کم فرصت پیش می‌آید که در کنار خانواده باشد.
در هر حال بازیگرانی وجود دارند که هر فرصتی که برایشان ایجاد می‌شود در کنار خانواده آن را سپری می‌کنند و هادی اسلامی نیز یکی از این هنرمندان به حساب می‌آمد.

از کودکی تا بازیگری

وی در سنین نوجوانی و همزمان با تحصیل در دبیرستان دارالفنون کار هنری اش را به طور جدی استارت زد.

همچنین ببینید:

بیوگرافی فتحعلی اویسی و همسرش و فرزندان +عکس و علت فوت

بیوگرافی پرویز پورحسینی بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس و علت فوت

این چهره در رشته تئاتر تحصیل نمود و اولین مرتبه با نمایش تئاتری روسری قرمز روی صحنه تئاتر حضور یافت.

وی بسیار پرشور بود،که با تعدادی از دوستان خود یک گروه به نام جاوید تشکیل دادند .یک گروه که هنرمندانی از جمله: سیروس گرجستانی، تانیا جوهری، خسرو شکیبایی ،ابوالفضل پورعرب نیز در آن گروه حضور داشتند و به مخاطبین معرفی شدند.

بیوگرافی هادی اسلامی بازیگر و همسرش و فرزندان +علت فوت و عکس

با همین گروه یک نمایش به نام زیرگذر لوطی صالح ایفا نمودند، یک نمایش که هم بسیار درخشان بود و هم آن گروه جوان و با استعداد را به عنوان چهره‌های با مهارت به هنر ایران آشنا کرد.

برای بازیگرانی که در این حرفه موی سپید کرده‌اند، اسم هادی اسلامی همیشه یادآور همین نمایش می‌باشد.

زیرگذار لوطی صالح شروعی شد برای متشکل شدن گروه هنر ملی دوم یا همان شاخه دوم گروه هنر ملی با پشتیبانی عباس جوانمرد.

آقای اسلامی کارش را در نمایش تئاتری با حضور در نمایش‌های از جمله: ادیپ شهریار و آنتیگونه ساخته جمشید ملک‌پور، نمایش پرومته در زنجیر و بیا تا گل برافشانیم نیز دنبال کرد.

بیوگرافی هادی اسلامی بازیگر و همسرش و فرزندان +علت فوت و عکس

ایشان خود نمایش تئاتری به نام حاکم یک شبه را در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه اجرا کرد و بیان می‌کرد یک مرتبه دیگر نمایش زیرگذر لوطی صالح را نیز به صحنه برده، ولی مجوز اجرای این فعالیت با مشکلاتی روبرو شده تا اینکه پس از فوت ایشان تعدادی از دوستان در کنار پسر وی آرش این نمایش را به مدت دو ماه در تئاتر شهر و در تماشاخانه سنگلج اجرا نمودند.

برای تماشاچیان سینما ایفای نقش وی در آثاری از جمله :”سرب ساخته مسعود کیمیایی و اتوبوس ساخته یدالله صمدی بسیار به یاد ماندنی می‌باشد.

همچنین ببینید:

بیوگرافی حسین گیل بازیگر کیست و کجاست از بازیگری تا سپاه +عکس

بیوگرافی نیکو خردمند و همسر و فرزندان +عکس جوانی و قبل انقلاب

بیوگرافی اکبر رحمتی بازیگر الان کجاست و همسر و فرزندان +عکس

فیلم های هادی اسلامی

فیلم‌های سینمایی دست شیطان، معما و مرگ سفید فعالیت‌های حسین زنده باف، فیلم سینمایی ساده لوح، خواستگاری و شتاب زده ساخته مهدی فخیم‌زاده، فیلم سینمایی آوار ساخته سیروس الوند، قدیس و ملخ زادگان ساخته ناصر محمدی، فیلم سینمایی شاخه‌های بید ساخته امرالله احمدجو و فیلم سینمایی جهیزیه برای رباب ساخته سیامک شقایی دیگر فعالیت‌های این چهره به حساب می‌آیند، که در آنان حضور یافته است.

آقای اسلامی با چهره بسیار با ابهتش در یاد مخاطبان نسل‌های پیش به یاد مانده است.
روز هفتم مرداد ماه سال ۱۳۷۲ زمانی که هنوز فعالیت‌های ناتمام و ایده‌های انجام نشده زیادی را در سر داشت، با فوت ناگهانیش دوستان را حیرت زده کرد.
ایشان را در آرامگاه ابن بابویه در جایی که مقبره جهان پهلوان تختی می‌باشد، دفن شده است.

بیوگرافی هادی اسلامی بازیگر و همسرش و فرزندان +علت فوت و عکس

سوابق

هادی اسلامی در ذهن تمامی مخاطبین با حضور در فیلم خواستگاری ماندنی شده است، در زمان ضبط همین فیلم تصویری از خودش به جای گذاشت که بسیار کم به چشم آمده است.

آقای اسلامی که در این فیلم یک شخصیت که نسبت به سن خود بیشتر می‌باشد، را بر عهده داشته وایفا نموده است. در پشت صحنه و در حالی که گریم شده بود از بهروز صادقی عکاس خواست که تا عکسی از وی انتشار شود، که پسر کوچکش آرش را در بغل گرفته است.

بیوگرافی هادی اسلامی بازیگر و همسرش و فرزندان +علت فوت و عکس

آرش اسلامی یکی از بچه‌هایی به شمار می‌آید، که در فیلم سرب ساخته مسعود کیمیایی نیز حضور داشته است.

همان فیلمی که آقای اسلامی از حضور در آن بسیار رضایتمند بود و آن را بهترین حضورش در زمان کاری خود می‌خواند.

آقای اسلامی در یکی از مصاحبه‌ها از روزهایی صحبت کرده که پسر وی و پسران مسعود کیمیایی و محمود کلاری از پدرانشان پول می‌گرفتند، تا راهی سینما شوند. آنان در واقع همان فعالیتی را تکرار می‌کردند که پدران آنان قبل‌تر انجام داده بودند.

مرحوم یدالله صمدی کارگردان فیلم اتوبوس که هادی اسلامی برای حضور در آن برنده جایزه نخست هنرپیشگی جشنواره فیلم فجر را به نام خود ثبت کرد، در یک نوشته افزوده بود که در آخرین روز تصویربرداری این فیلم در حالی که ایشان و آقای اسلامی همدیگر را در بغل گرفته بودند، آقای صمدی به آقای اسلامی افزوده بود: هادی جان دمت گرم! بسیار خوب بود و آقای اسلامی نیز در جواب افزوده بود :ایام خیلی خوبی بود. تنها این که بسیار برای خانواده‌ام نگران بودم.

به نقل از مرحوم صمدی، هادی اسلامی در اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم فجر در حالی که جایزه سیمرغ بلورین بهترین هنرپیشه مرد را برای حضور در فیلم اتوبوس از آن خود نموده بود، هنوز برای خانواده‌اش نگران بود. در ایامی که هنوز هیچگونه اخباری از فضای مجازی و رسانه‌های بسیار دست به دست نمی‌شد، آقای اسلامی علاقه داشت خیلی زود به خانه برود تا زن و بچه اش جایزه وی را ببینند. می‌توان گفت اینطور هنرپیشه‌ای بود.

بیوگرافی و مزار و قبر هادی اسلامی بازیگر و همسرش و فرزندان +علت فوت و عکس

درگذشت و فوت

وی قصد داشت نمایشنامه «زیرگذر لوطی صالح» را مجددا روی صحنه بیاورد اما صبح روز پنجشنبه نهم مرداد ماه 1372 در تهران بر اثر سکته قلبی درگذشت.آرامگاه هادی اسلامی در گورستان ابن بابویه ، شهر ری است.

پس از فوت هادی اسلامی رسانه‌ها و دوستان در نوشته‌هایی از ایشان افزودند که ما در این مصاحبه برخی از آنان را مرور می‌کنیم:

داوود رشیدی:

آمده‌ایم تا از هادی اسلامی هنرپیشه سینما و تئاتر تجلیل نماییم و همه آنان را که در این حرفه فعالیت داشته‌اند.
تجلیل از هادی اسلامی بزرگداشت همه تفکرات بالایی می‌باشد، که در عشق تجلی پیدا کرده و تا ابد ماندنی شده‌اند.
ارزش گذاشتن بر بودن‌ها می‌باشد.

ما حضور پیدا کرده‌ایم تا یک مرتبه دیگر باور کنیم و بیان کنیم هادی جان تو زنده‌ای برای تمامی ما و مردم.

بیوگرافی هادی اسلامی بازیگر و همسرش و فرزندان +علت فوت و عکس

مهین دیهیم:

هادی یک پسر کوچک بود که آمد رادیو و با من آشنایی پیدا کرد. بسیار زیبا فعالیت می‌کرد. امیدوار هستم بهترین جاها_ بهشت برین_ جایگاه ایشان باشد. امیدوار هستم که بیشتر به یکدیگر فکر کنیم.

محمدرضا اصلانی:

زندگی هادی اسلامی نیز عیاروار بود. در سریال سمک عیار یک صحنه آیینی در بر داشتیم که در آن عیاران به نان و نمک و آب و نور سوگند می‌خورند و تطهیر می‌شوند، هادی وظایف اجرای این تطهیر را بر عهده داشت، اما زمان اجرا دستانش به لرزه در می‌آمد و بسیار استرس داشت. در واقع هادی نسبت به هر عنصر دراماتیک و اسطوره‌ای بسیار حساسیت نشان می‌داد و این حساسیت بود که پس از مدت‌ها اینطور هادی را از بین برد.

بیوگرافی هادی اسلامی بازیگر و همسرش و فرزندان +علت فوت و عکس

همسر و فرزندان

او ازدواج کرده بود نام همسر مرحوم هادی اسلامی خانومی به نام طاهره است که متولد 25 بهمن است و دو فرزند دارد یکی آرش خان اسلامی متولد 31 خردا 1360 و دیگری دختر هادی اسلامی با نام آرزو فرزندان مرحوم هادی اسلامی هستند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *