بیوگرافی هایده حائری و همسرش و دخترانش و فرزندان +عکس و سوابق

بیوگرافی هایده حائری و همسرش و دخترانش و فرزندان +عکس و سوابق

بیوگرافی هایده حائری بازیگر

هایده حائری بازیگر و نویسنده و کارگردان سینما و تئاتر و تلویزیون ایران متولد ۲۸ اسفند ۱۳۳۳ در تهران بوده و ۶۹ سال سن دارد او دختر دایی مرحوم داوود رشیدی بازیگر فقید سینما و تلویزیون است.

بیوگرافی هایده حائری و همسرش و دخترانش و فرزندان +عکس و سوابق

خانواده

هایده حائری دقیق خانواده هنرمند متولد شد عمه او طوسی حائری اولین گوینده زن رادیو ایران بوده و شوهر خاله‌اش احمد شاملو شاعر بزرگ ایران است همسر هایده حائری آقای علی اکبر صارمی بوده که در سال ۱۳۹۵ فوت کرد همسرش از اساتید دانشگاه فارابی و دانشگاه تهران بود.

همچنین ببینید

بیوگرافی منصور سپهرنیا بازیگر قدیمی و همسر و فرزندان 

بیوگرافی مینا جعفرزاده بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس جوانی

تحصیلات

هایده حائری در رشته تئاتر تحصیل کرده و فوق لیسانس این رشته را از دانشگاه نیوجرسی آمریکا اخذ کرده است او بعد از اینکه از آمریکا به ایران آمد در دانشگاه فارابی استخدام شد و به تدریس رشته بازیگری پرداخت.

بیوگرافی هایده حائری بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون +عکس و تصاویر

سوابق هایده حائری

هایده حائری در سال ۱۳۴۱ و در سن ۷ سالگی وارد دنیای بازیگری شد و در تئاتر ایفای نقش پرداخت او از سن ۷ سالگی تاکنون بیش از ۵۰ سال سابقه بازی در تئاتر و سینما و تلویزیون دارد در سال ۱۳۸۱ موفق شد که دکترای رشته پژوهش هنر را از دانشگاه هنر ایران دریافت کند در سال ۱۳۷۹ تجربه اجرا و مجری‌گری به دست آورد و برنامه آموزش هنر را از شبکه دوم سیما اجرا کرد.

هایده حائری در تلویزیون

هایده حائری در سال ۱۳۶۲ وارد تلویزیون شد و یک فیلم لویزیونی به نام دسیسه را بازی کرد و نقش پرستار را بر عهده داشت در سال ۱۳۶۵ در سریال گرگ‌ها بی‌فای نقش پرداخت از مهمترین تجارب او در تلویزیون می‌توان به سریال‌های همسفر و پدر خاک و پلیس جوان و فردا دیر است و مش خیرالله صندوقچه اسرار و آواز باران و مامور بدرقه و معمای شاه و دست بالای دست اشاره کرد.

هایده حائری در سینما

هایده حائری در سال ۱۳۶۸ تجربه بازی در سینما را به دست آورد و در فیلم پرواز پنجم ژوئن به کارگردانی علیرضا سمیع آذر به ایفای نقش پرداخت در همان سال فیلم هامون به کارگردانی داریوش مهرجویی را بازی کرد آخرین فیلم سینمایی او قصه عشق پدرم به کارگردانی محمدرضا ورزی بوده است.

بیوگرافی علی‌اکبر صارمی همسر هایده حائری  +عکس و سوابق

همسر و فرزندان

همسر هایده حائری آقای علی اکبر صارمی بوده که در سال ۱۳۹۵ فوت کرد همسرش از اساتید دانشگاه فارابی و دانشگاه تهران بود او دارای یک فرزند پسر به نام سپهر میباشد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *