بیوگرافی وحید حجازی فر بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس

بیوگرافی وحید حجازی فر بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس

بیوگرافی وحید حجازی فر

وحید حجازی فر بازیگر سینما متولد دهه 50 در خوی، آذربایجان غربی میباشد و برادر هادی حجازی فر کارگردان سینما است.

وحید حجازی فر  در عرصه تئاتر عروسکی و همچنین نویسندگی مشغول به کار است و در نخستین فعالیت خود در عرصه سینما در فیلم موقعیت مهدی به همراه برادر خود به ایفای نقش پرداخته است و در حال حاضر در سریال عاشورا در شخصیت شهید حمید باکری حضور یافته است.

بیوگرافی وحید حجازی فر بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس

در بیوگرافی هادی حجازی فر آمده است این هنرپیشه و کارگردان شناخته شده‌ی کشور ایران یک برادر به اسم وحید دارد، که برای نخستین مرتبه هنرپیشگی در صحنه سینما را با بازی در فیلم موقعیت مهدی در شخصیت شهید والا مقام حمید باکری را تجارب نموده است.

 وحید حجازی فر کیست

وحید حجازی فر هنرپیشه ایرانی برای نخستین مرتبه با اثر سینمایی موقعیت مهدی و شخصیت حمید باکری پا به این عرصه نهاد.

بیوگرافی وحید حجازی فر بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس

وحید حجازی فر، برادر هادی حجازی فر می‌باشد. این چهره قبل از ورودش به سینما و عرصه هنرپیشگی در زمینه نمایش تئاتری عروسکی و همچنین نویسندگی، ایفا و عروسک سازی مشغول به کار بوده است.
وحید حجازی فر، برادر هادی حجازی فر هنرپیشه کارگردان و نویسنده می‌باشد و این دو چهره در اثر سینمایی موقعیت مهدی در کنار هم به ایفای نقش پرداخته‌اند و شخصیت برادران باکری را بر عهده داشته‌اند.

بیوگرافی وحید حجازی فر بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس

شهرت با فیلم موقعیت مهدی

در اثر سینمایی موقعیت مهدی ساخته هادی حجازی فر، برادرش شخصیت حمید باکری، برادر مهدی باکری را ایفا نمود. حمید باکری برادر کوچکتر مهدی باکری می‌باشد، که از فرمانده‌های میانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طی جنگ تحمیلی ایران و عراق بوده است و جانشینی فرمانده لشکر ۳۱ عاشورا را عهده‌دار بود.

همچنین ببینید

بیوگرافی ژیلا شاهی بازیگر و همسرش و فرزندان + عکس جدید

بیوگرافی هادی حجازی فر و همسرش الهام محمودی و فرزندان + عکس

سوابق

این شخصیت نخستین فعالیت وحید حجازی فر به عنوان هنرپیشه می‌باشد. وحید حجازی فر با منتشر کردن عکسی از تست گریمش برای شخصیت شهید حمید باکری در مورد برگزیده شدن خود برای این شخصیت اینگونه نوشت:

به دلیل یک سری موضوعات و پیام‌ها، لازم می‌دانم توضیحات کوتاهی در اینجا بدهم.

بیوگرافی وحید حجازی فر بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس

من هیچ گونه فعالیتی در عرصه تئاتر و سینما اکنون ندارم. پیش از این در عرصه نمایش تئاتری عروسکی و نویسندگی فعالیت می‌کردم و به ایفای نقش می‌پرداختم و اکنون عروسک سازی و سال‌های گذشته فقط کارم این بوده و می‌باشد.

ماجرای بازیگر شدن

درباره حضور در این شخصیت اینکه نخستین نکته این می‌باشد که به طور ناگهانی برای حضور در این شخصیت برگزیده شدم و هیچ قرار قبلی نبوده. مثل اینکه هادی جان و شهرام جان خلج بسیار تست گریم انجام داده بودند برای این شخصیت، ولی از آنان رضایتمند نبودند. در پایان به سفارش یکی از دوست‌های نزدیک و آقای خلج روی من نیز تستی انجام‌دادند و نتیجه آن تصویری که مشاهده می‌کنید شد.

من خود در واقع تا مدت‌ها شباهتی را احساس نمی‌کردم و شک داشتم که آیا می‌توانم این شخصیت را به خوبی ایفا کنم یا خیر! که با دلگرمی‌های دوستان و اطرافیان تلاش نمودم آن را قبول کنم و اینکه اطمینان کردم به انتخاب و هادی.

بیوگرافی وحید حجازی فر بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس

این صحبت ها را بیان کردم که بگویم متاسفانه یا خوشبختانه به آن صورت کمکی از دستم بر نمی‌آید برای علاقمندان سینما و یا هنرپیشگی. به خاطر اینکه مجدداً متاسفانه یا خوشبختانه نه مشکل سینما و تئاتر دارم و نه علاقمندی برای دنبال کردن این حرفه و نه به آن صورت ارتباطی که بتوانم زمینه همکاری فردی با فرد دیگر را ایجاد کنم!فقط علاقمندی من اکنون عروسک می‌باشد و مدت‌هاست که از تهران سفر نمودم تا به دور از این فضا و جنجال بتوانم زندگی آرامی را برای خود داشته باشم و به علاقمندی شاخصی خود یعنی عروسک و زندگی ام بپردازم.

خوشحال هستم که شخصیت آقا حمید باکری نصیبم شد و این شخصیت را زیر نظر یکی از بهترین‌ها و حرفه‌ای‌ترین‌های این هنر، یعنی هادی عزیز بازی کردم و خوشحال هستم به خاطر نتیجه فعالیت و رضایتمندی آقای احسان باکری و خانواده ایشان.

قصه فیلم موقعیت مهدی، درباره زندگی شهیدان والا مقام مهدی و حمید باکری از فرماندهان این لشکر است، این فیلم دوران سنین نوجوانی و بزرگسالی این دو بزرگوار علی الخصوص دو عملیات بدر و خیبر را نشان می‌دهد، ولی قصه سریال عاشورا با موضوع رشادت‌های شهدا و رزمندگان لشکر ۳۱ عاشورا در ۸ سال جنگ تحمیلی می‌باشد.

در نسخه سینمایی فیلم موقعیت مهدی تاکید بر نقش های شهیدان حمید و مهدی باکری و تمام افرادی که به نوعی به آن دو متصل بودند، می‌باشد

بازیگر نقش شهید حمید باکری در سریال عاشورا

وحید حجازی فر در سریال عاشورا نقش شهید حمید باکری را بازی کرد.

روابط عمومی معاونت سیما، سریال عاشورا ساخته هادی حجازی فر بعد از موفقیت اثر سینمایی خود به اسم موقعیت مهدی در ۷ قسمت آماده پخش گردید. هنرپیشه شخصیت شهید حمید باکری در سریال عاشورا را وحید حجازی فر بازی کرده است.

بیوگرافی وحید حجازی فر بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس

سریال عاشورا قسمتی از مجاهدت‌های فرمانده لشکر عاشورا، شهید مهدی باکری و برادر ایشان حمید باکری را نشان می‌دهد.

نسخه سینمایی سریال عاشورا به اسم موقعیت مهدی در چهلمین جشنواره فیلم فجر برنده ۵ جایزه، از قبیل سیمرغ بلورین بهترین فیلم گردید و موفق شد در پخش عنوان پرفروش‌ترین فیلم دفاع مقدس تاریخ سینمای ایران را به نام خود ثبت کند. این فعالیت مورد تمجید رهبر انقلاب هم جای گرفت.

هادی حجازی فر، ژیلا شاهی، وحید حجازی فر، معصومه ربانی نیا، وحید آقاپور و روح الله زمانی هنرمندانی هستند، که در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند.

بیوگرافی وحید حجازی فر بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس

سریال عاشورا به مدت ۳ سال قبل ساخته هادی حجازی فر و همچنین به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری در سینما فیلم انجام شد و نسخه سینمایی آن به تهیه کنندگی حبیب الله والی نژاد دو سال قبل به جشنواره فیلم فجر راه یافت، که پخش سینمایی‌اش را سال قبل گذراند.این اثر در سنین نوجوانی و بزرگسالی آن ۲ بزرگوار علی الخصوص دو عملیات بدر و خیبر را نشان می‌دهد، ولی قصه سریال عاشورا با موضوع رشادت‌های شهدا و رزمندگان لشکر ۳۱ عاشورا در ۸ سال جنگ تحمیلی ایران و عراق می‌باشد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *