بیوگرافی کوثر خشنودی کیا تیراندازی با کمان و همسرش +حواشی

بیوگرافی کوثر خشنودی کیا

کوثر خشنودی کیا ملی پوش تیم ملی تیراندازی با تیر و کمان ایران است او متولد دهه هفتاد در کرمانشاه میباشد و در کارنامه خود نایب قهرمانی آسیا  کامپوند را دارد او سالهای زیادی در این رشته فعالیت حرفه ای دارد و به عنوان یک ورزشکار ملی پوش شناخته میشود که چند سالی در تیم ملی بانوان ایران فعالیت دارد.

بیوگرافی کوثر خشنودی کیا تیراندازی با کمان و همسرش +حواشی

کوثر خشنودی کیا در بخش کامپوند تیراندازی مشغول به کار بود و موفق شد نایب قهرمانی اسیا را ازآن خود کند.

از کودکی تا تیم ملی

او تیر و کمان را از دوران کودکی شروع کرد و خانواده اش نقش مهمی را در موفقیت او داشتند پدر و مادرش امکانات لازم را حضور موفق او این رشته ورزشی فراهم کردند.

از تیرماه ۹۸ و زمانی که ۲۴ سال سن داشت ورزش تیر و کمان را استارت زد و موفق شد آن را به صورت حرفه ای ادامه دهد و حتی به تیم ملی راه پیدا کند.

او میگوید علاقمند هستند تا در این رشته موفق شوند می خواهم که با هدف پیش بروند ، و روحیه خستگی ناپذیری را در خود تقویت کنند و مطمئن باشند که اگر با برنامه و انگیزه تلاش کنند حتما موفق می شوند.

از مربیم میلاد رشیدی که دارنده مدال نقره المپیک دانشجویان نیز هست ، بسیار سپاسگزارم که در تمامی مراحل فعالیت ورزشی ،من را در این رشته همراهی و حمایت کرد و در آموزش از هیچ نکته سازنده ای دریغ نکرد.

همچنین ببینید:

کوثر خشنودی کیا خیلی زود نشان داد استعداد خاصی در این رشته دارد و بعد از حضور در مسابقات انفرادی استانی مورد توجه مسئولان تیم ملی ملی بانوان قرار گرفت.

بیوگرافی کوثر خشنودی کیا تیراندازی با کمان و همسرش +حواشی

او در حال حاضر عضو کامپوند تیم ملی ایران میباشد.

وی در ماه های اخیر دچار مصدومیتی از ناحیه چشم شده است که مدتی از تیم ملی ایران به دور ماند.

هدف کوثر خشنودی کیا

از لحاظ فنی هم هدفم این است که بتوانم رکورد ها را به بالاترین سطح موجود در تیراندازی با کمان دنیا برسانم تا توان رقابت با حریف های قدرتمند را به دست بیاورم.پس از رقابت های آسیایی رقابت با نفرات اول رنکینگ جهانی وحضور در المپیک ۲۰۲۸و کسب عنوان در المپیک است ،چرا که رشته کامپوند هم به رشته های المپیکی وارد می شود.

بیوگرافی کوثر خشنودی کیا تیراندازی با کمان و همسرش +حواشی

او در حال حاضر عضو کامپوند تیم ملی ایران میباشد.

مصدومیتی چشمی

وی در ماه های اخیر دچار مصدومیتی از ناحیه چشم شده است که مدتی از تیم ملی ایران به دور ماند.

گفته میشود که یکی از چشمان او آسیب جدی دیده است و در حال حاضر دوران درمان را اغاز کرده و امیدوار است که به شرایط بهتری دست پیدا کند و مجددا به تیم ملی برگردد و فعالیت خود را ادامه بدهد.

بیوگرافی کوثر خشنودی کیا تیراندازی با کمان و همسرش +حواشی

وضعیت تاهل

کوثر خشنودی کیا در حال حاضر مجرد بوده و هنوز ازدواج نکرده است او فعلا سعی دارد که تمرکز خود را برای حضور بهتر در مسابقات تیر و کمان بگذارد.

گفتگو و مصاحبه

کوثر خشنودی کیا کماندار کرمانشاهی در آبان سال جاری با کسب نایب قهرمانی تیمی آسیا در بخش کامپوند توانست اولین مدال بین المللی خود را کسب کند.

خشنودی کیا پس از درخشش در مسابقات آسیایی بنگلادش به اردوی تیم ملی ورود کرده وتوانسته شایستگی خود در این رشته را به کادر تیم ملی اثبات کند.

کماندار کرمانشاهی در گفتگو با “دختران قهرمان “اظهار کرد: از تیرماه ۹۸در ۲۴ سالگی ورزش را آغاز کردم ،در ابتدا مسیرم را مشخص کردم و هدفم قهرمانی بود و،خودم را مشوق اصلی حرکت در این مسیرمیدانم،تمرین مداوم و آموزش اصولی نکات از جانب مربی ام تاثیر بسزایی در پیشرفتم ایفا کردند.

کوثر در خصوص دوران فعالیت خود در این رشته می گوید: به علت اپیدمی ویروس کرونا ،تمامی رقابت ها لغو و طبق روال سال های گذشته برگزار نشدند و من از آغازفعالیت ورزشی خود تا شهریور ماه ۱۴۰۰ تجربه حضور در هیچگونه رقابت را کسب نکردم .

دعوت به تیم ملی

کوثر خشنودی کیا  سرانجام در شهریور سال جاری رقابت انتخابی تیم ملی برگزار شد و من در این رقابت که البته اولین مسابقه رسمی ورزشی من هم محسوب می شد شرکت کردم و موفق به حضوریافتن در اردوی تیم ملی شدم.

کماندار ملی پوش در خصوص کسب نایب قهرمانی آسیایی در بخش تیمی عنوان کرد: پس از ورود به اردوی تیم ملی، عملکرد خوبی در رکوردگیری های درون اردویی داشتم که موجب شد نفر اول لیست اعزام به مسابقات قهرمانی آسیایی بنگلادش باشم، این رقابت در آبان ماه برگزار شد و توانستیم در بخش تیمی نایب قهرمانی آسیا را کسب کنیم.

کوثر خشنودی کیا در خصوص غیر المپیکی بودن رشته کامپوند ادامه می دهد:رشته کامپوند متاسفانه درحال حاضر در میان رشته های المپیکی قرار ندارد با این حال تمامی تورنمنت های بین المللی را شامل می شود.

وی ادامه داد: با وجود غیر المپیکی بودن این رشته ،با مقایسه شرایط آموزش رشته ریکرو و کامپوند و تصوراتی که راجع به موفق شدن در هدفم داشتم، نهایتا کامپوند را انتخاب کردم چرا که با تمرینات مداوم و اصولی میتوان در این رشته موفق شد و هم جای پیشرفت در این رشته بیشتر است و از لحاظ کارایی هم با علاقه ام سازگاری دارد.

خشنودی کیا در رابطه با رقابت های پیش رو افزود: تورنمنتی که هدف اصلی تیم تیر و کمان هست، بازی های آسیایی هانگژو است که در مرداد سال آینده برگزار می شود اما تا بازی های آسیایی چندین کاپ آسیایی و جهانی برگزار می شود که مشخص نیست فدراسیون موفق می شود چند اعزام داشته باشد.

در صورتی که در این صفحه اطلاعاتی به اشتباه درج شده است میتوانید در قسمت دیدگاه پایین صفحه اطلاع رسانی کنید تا اصلاح یا حذف شود
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *